Плащане на раждането

  • 8 362
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 621
Платих 500 лв. за избор на екип преди 2 години в Света София. Бих до направила отново Peace

# 91
  • София
  • Мнения: 408
И аз като теб доста дълго се питах какво ще правя.Реших,че ще раждам при дежурен екип.
Ако си сигурна в лекаря и е сигурно присъствието му на раждането
(казвам това,защото вече 2 мои познати си плащат,а по стечение на обстоятелствата раждат при дежурните,тъй като лекарят им е в провинцията),по- добре си плати.

# 92
  • София
  • Мнения: 9 111
Аз много се колебаех към 7 месец на бременността. Родих без уговорка в Щейново и съм доволна. Никой не се е отнасял по-зле с мен, защото съм без уговорка. Всеки си върши работата.
А и ако бях платила, щях да се притеснявам много повече- не са за мен тези неща.

# 93
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз даже уговорих плащането и грам не съжалявам- не знам какво ще стане, но отношението е различно от тук до небето.Защото в 5ти месец с направление за хоспитализация, топлинен удар, урологична инфекция и 40 гр тепература в Тина Киркова ме подбутваха като куче. Когато обаче се ориентирах "след после" - нещата са коренно различни.За мен вече няма опашки, няма масовка, не съм анонимна.Не знам на финала какво ще стане ( суеверна съм) , но към момента съм много доволна, че получавам това, което искам.Знам, че не е редно, но за да си запазя бебето и нервите съм длъжна пред себе си да се опитам да му дам добри грижи.Без пари и по направление- щях да го загубя  #Cussing out.....та така.

# 94
  • Мнения: 1 931
Аз и двата пъти не съм плащала за раждане и не се оплаквам от отношение.
Само да кажа,че една приятелка плати за раждане на доктор,който й взе предварително парите и в момента на раждането човека не беше в София и я изроди докторката,която беше на смяна.А  въпросният доктор,който е взел парите дори не й ги върна.
За това и тези които смятат да плащат-не давайте парите преди да сте родили.

# 95
  • Мнения: 102
Господ да ни пази всички бременни и раждащи майки! АЗ1000-2000лв. излишни нямам, а и предпочитам да ги похарча за бъдещото бебенце. То, ако има да става нещо и милиони не могат да ни спасят. Освен това си плащам проклетата здравна вноска от началото на реформата. С първото си детенце, преди повече от 6г. отидох в Шейново с изтекли води и без уговорка. Случи се така, че близка акушерка на моя позната беше на смяна и остана и след смяната си, до като не родих.Дадох и 150лв. от чиста благодарност. Но държа да подчертая, че и без нея нещата щяха да се развият положително. Та и сега не мисля да хвърлям пари на вятъра, това им е работата на докторите и за нея получават заплати, пък и парите не ги намирам на улицата. Отново ще раждам в Шейново, когато му дойде времето и дано всичко е наред. Успех на всички мами, на които им предстои раждане Hug

# 96
  • Мнения: 68
Да се похваля първо станах мама на 9.10.2007г.  newsm44 newsm44 1strollerРодих в Шейново .От 8-мия месец ходих на прегледи при д-р Гагова ,на която просто съм страшно благодарна за грижите и професионализма и сдве ръце ти я препоръчвам.Платих ме 150 лв за изора на екип ,а тя не ми е искала нищо ,но ние разбира се от блегодарност на сила взе.След раждането също имаше отношение .Така че аз съм за избора на екип ,защото поне при мен и след раждането имаше по специално отношение.

# 97
  • Мнения: 4 784
Съветът ми е да родиш в частна клиника. Ще си платиш така или иначе, но пък със сигурност ще си те гледат. Поне при мен беше така - Торакс, 1000лв, самостоятелна стая с още едно легло, мъжа ми спа при мен вечерта 2 дни, супер обслужване.

# 98
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
И аз съм за частна клиника.   bouquet

# 99
Много е порочна практиката да се дават пари в държавните болници, след като там си получават заплатите/ а ние си плащаме осигуровките /. Обаче мен ме е страх да се оставя на произвола на съдбата - може да случа на добър екип и да си спестя парите, но ако не случа????? Цял живот да се дерзая защо съм се поскръндзила ? Все пак пари се печелят, а здраве ???
 Ние правим докторите корумпирани, но смее ли някой да отиде ей така да роди???
Толкова случаи и ма във форума, че май е по-добре да си платиме.............а съм толкова против.......
Какво ще стане ако родя и не му платя........ Joy Joy Joy   

# 100
  • Мнения: 100
След като август родих в Токуда не бих си и помислила за държавна болница. Супер доволна съм най вече от грижите към бебко. Отношението към всички родилки беше на ниво да не говориме за обстановката в болницата. Техниката е най новата и модерна. И е по евтино отколкото да платиш в държавна болница 

# 101
  • Мнения: 80
Аз също съм против плащането в държавните болници.Родих първото си дете във 2-ра градска при д-р Домусчиев и съм много доволна.Мисля живот и здраве и второто да родя там без уговорки макар,че таткото иска да плати на същия доктор.Аз мисля,че като има усложнения и милиони няма да помогнат.

# 102
  • Мнения: 336
След като август родих в Токуда не бих си и помислила за държавна болница. Супер доволна съм най вече от грижите към бебко. Отношението към всички родилки беше на ниво да не говориме за обстановката в болницата. Техниката е най новата и модерна. И е по евтино отколкото да платиш в държавна болница 

 Peace

ПАк бих раждала там, но не заради лукса, а заради чистотата и отношението. Обаче не бих си следила бременността в Токуда за нищо на света... Толкова голям наплив има напоследък, че едва смогват и всичко минава отгоре-отгоре.

# 103
  • Мнения: 62
Първото ми раждане беше нормално, в Пловдив, в края на миналия век.  ThinkingТогава си имах лекар, но сумата бе символична, защото съпруга ми беше студент по медицина...
Сега ми предстои раждане през МАРТ, във Варна и то с планирано секцио, поради проблеми! Признавам си, ИНТЕРЕСУВАМ СЕ къде и колко ще ми струва. Още не съм решила, но ми е малко притеснено  Tired.


# 104
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами щом можеш да си го позволиш, най-добре отиди в частна клиника, където няма да даваш подкупи, а просто ще си платиш сметката според ценоразписа.

Общи условия

Активация на акаунт