И какво правим, когато отново ни обиждат?

  • 2 549
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 882
На мен много ми допадна съвета, да му дадеш детето да го гледа като си "толкова лоша майка." Една адвокатка ми беше казала преди време, когато аз развеждах : - Спокойно бе момиче, аз за 20 години практика незная някой да си е взел наистина детото. Всички така говорят, за да тормозяг майката или да  си успокояват съвестта. Ако наистина има практика поне 50 % да се дават на бащите, никой няма да смее да иска от съда да му присъждат родителски права. Joy
Наистина май трябва да им се играе по свирките, с тяхните камъни по тяхните глави. Оправия иначе няма. Неможеш да промениш един 30-40 годишен мъж или пък да искаш от него уважение при условие, че вече веднъж ти е разказал играта.

# 16
  • Мнения: 1 809
Марги,наистина гадно е и напълно разбирам и страха ти.Нали и аз съм същата,треса се само като чуя името му.Но и аз искам да ти кажа да смениш тактиката и да направиш всичко възможно да изкорениш този страх!Аз правя накакви опити и при посленото му изпълнение за мое учудване постъпих с пълен непукизъм Simple SmileМомичетата са те посъветвали и за психолог и за адвокат,аз също се присъединявам към съветите им.Той знае,че се страхуваш от него и затова си позволява да ти прави тези номера.Ама я вземи му покажи,че е в дълбока заблуда  Twisted Evil
Горе главата и кураж! Hug
Прегръщам те и успех!  bouquet

# 17
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Марги, не се подавай, супер гадно е аз самата вече много години съм подложена на такъв тормоз, обиди, заплахи, упреци, колко лоша майка съм и как нищо не разбирам..конкретни срокове в който виждаш ли щял да ми отнеме детето и тн. опитвам се доколкото мога да не обръщам внимание ..Успех и не му се давай не заслужава дори да говори с теб.
Поздрави   bouquet

# 18
  • Мнения: 2 863
Подминавам ти темата  цял ден, щото ме е яд на такива тиквеници и не знам какво точно  да кажа.
Май мнението ми се свежда до следното- ти и детето при психолог, ако той прецени, че има вреди за детето- дела,  за да го докажеш. Ако няма вреда, научаваш се да  не доказваш нищо повече на тоя човек- дреме ти за каква те смята, Ти си добра майка! ще говориш много на детето, да знаеш те всичко разбират... докато ти излезнат мазоли на устата -ще му обясняваш. И той ще разбере бъди сигурна, не го подценявай( детето) и не се страхувай (от оная тиква).. извинявам се за речника си, но днес не съм нито мъдра, нито добра.....ако някой има нужда от пушка- татко ми има, мога да му я заема #2gunfire

# 19
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Margarita  Hug

Не му се връзвай на играта. Когато ти каже, че си лоша майка, не му казвай че не си. Кажи му: "Да, лоша съм, ужасна съм даже, обаче ти ме избра за майка на детето ти и това е положението." Кажи му, че ако говори на детето ти лоши неща за теб - ще освидетелстваш детето при психолог и ще заведеш дело с/у него, за да го лишиш от родителски права. Луда си - да луда си и е най-добре да внимава как се държи с теб... Ей така - вбесявай го. После смени плочата и му кажи с мил глас - не иска ли най-доброто за детето си, как детето му има нужда от баща и ти винаги му говориш хубави неща за татко му...

Това беше моята тактика при раздялата ми с БНД. Дори ми се е случвало да го заплаша, че ще заведа детето да я гледа той и да го видя как ще се оправя... естествено преди това той твърдеше, че детето ми пречи и да му го дам, но като усети сериозността в гласа ми - си замълча  Mr. Green Mr. Green

Отделно винаги можеш да наемеш 2-ма бабаита, които да го пребият и да му набият в главата да не тормози бившата си жена - вярвай ми  Whistling

Марги,казвам ти същото като Иса.Знай ,че не си длъжна да говориш с него и може да му обясниш ,че ще го дадеш на съд за пихически тормоз върху теб ,а за малият го заплаши ,с   bouquetАгенцията за закрила на детето

# 20
  • София
  • Мнения: 1 751
Марги, поведението му е резултат от собственото му безсилие. Грубото държане и език е елементарният му начин да си самозалъже егото, че той владее положението, щот' теб те е страх. Както и другите са ти казали - не се поддавай. Дръж се, колкото се може по-дистанцирано. Като се разтрепериш при поредната груба тирада, опитай се да стиснеш зъби и да изиграеш насмешка или досада в стил "божеее, колко си заблуден и жалък".

Знам, че е ужасно трудно. Особено за чувствителните и добри натури. Особено, когато се сблъскат с непонятни злоба и егоизъм. Затова не се опитвай да анализираш, а ако можеш наложи си линия на поведение. Оттренирана, заучена, с етикет "хладнокръвна".

Поне при мен опитите за самотренинг помогнаха. Години наред и от хиляди километри се опитваше да ме обижда, напада, критикува. Не отговарях. Само, ако попиташе нещо за детето и то с по едно изречение. Сега мога да кажа, че общуваме съвсем цивилизовано и разбрано, да не говорим, че от време на време споделя за нещо като разкаяние  Crazy

Воля, сила и здрави нерви!   bouquet

И да се похвалиш скоро как си сразила "тиквеника" с презрение!  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 4 493
Отделно винаги можеш да наемеш 2-ма бабаита, които да го пребият и да му набият в главата да не тормози бившата си жена - вярвай ми  Whistling
Това най-ми харесва  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Ако всички други съвети не помогнат - това ще помогне да се справиш с вредителя  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 6 315
Много ви благодаря, момичета! Изключително полезни сте ми и ми давате добри идеи!  Hug Вчера писах, писах и всичко се затри (скапа се връзката  Confused) а после нямах време да пиша пак.

Jaly, непрекъснато говоря на детето, като обяснявам колко добри са всички и колко много го обичаме. Гледам никого да не очерням за да е щастливо детето. Но явно ще сменя тактиката и да започна да представям истината - такава каквато е - по деликатен и достъпен за детето начин.

Сега съм щастлива - имам това което съм искала и не бива да допускам да ми развалят идилията и спокойствието Simple Smile. Така че няма повече да говоря с него, когато е изнервен.

Благодаря ви отново!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт