Кой се стяга с нас, вече да е пети клас

  • 30 559
  • 337
  •   1
Отговори
# 60
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
stefi1, не се притеснявай за езиците. Особено тези двата английски и немски са много близки. Децата по-лесно и бързо възприемат и учат езици. Аз навремето се оправях с английски, немски и руски.

# 61
  • Мнения: 534
Вече не знам какво да мисля!Възможно ли е ,ако миналата година за 5 клас в МОН са одобрени учебниците на 3 издателства по даден предмет,тази  година настоящите 5-окласници да учат по учебници на четвърто издателство.И има ли издадени такива?Става въпрос конкретно за учебници на Булвест 2000 по изобразително изкуство и домашна техника и икономика.

# 62
  • Мнения: 923
Ох, аз вече купих по -голямата част ,естествено 2 употреба.
Продавачката беше много любезна и ми даде възможност много
 внимателно да ги разгледам и да си избера по- запазени

# 63
  • Мнения: 153
Нашите учебници са основно на "Булвест", "Просвета" и "Анубис"... Надявам се, за учебниците по английски и руски език госпожите да организират нещата и да се направи колективна поръчка ... При нас има такава практика - досега така са купувани допълнителните помагала от първи до четвърти клас. Поне да ни спестят мотането по книжарници...  #Crazy
А иначе не мисля, че трябва да шашкаме децата допълнително с натяквания от рода на "Чакай да видиш сега пети клас ... Вече се учи на сериозно ..." и т.н. и т. н.  Те сами ще го разберат, а ние трябва да помогнем преодоляването на трудностите... Това не значи, че ще пиша домашни вместо нея - не че не се е опитвала досега да ме подмами...  Joy - Няма го майстора! Обяснявам, помагам, но домашни не пиша  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 64
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
четвърто издателство.И има ли издадени такива?Става въпрос конкретно за учебници на Булвест 2000 по изобразително изкуство и домашна техника и икономика.


Предложете на училището да дадете половината стойност от учебниците на училището и те да закупят тези учебници, но колкото е необходимо само за кабинет примерно от 30 деца. Остналате пари да ги използуват за закупуване на нещо за кабинетите. Така хем вие ще минете като за цена втора употреба - половината, хем децата ви няма да мъкнат тези два учебника.

# 65
Благодаря ти Lilqna:bouquet: но нашия опит показва друго. Във втори клас ни въведоха японски  javascript:void(0);
umnikuuкато втори  език и стана абсолютна каша при децата. Веднага им падна успеха.  А от няколко места/вкл. преводачи/ чувам , че ще им бъде много трудно с граматиките. javascript:void(0);
smile3529 Абе с една дума чака ни голямо учене

# 66
Благодаря ти Lilqna но нашия опит показва друго. Във втори клас ни въведоха японски  като втори  език и стана абсолютна каша при децата. Веднага им падна успеха.  А от няколко места/вкл. преводачи/ чувам , че ще им бъде много трудно с граматиките.  Абе с една дума чака ни голямо учене

# 67
  • Мнения: 534
четвърто издателство.И има ли издадени такива?Става въпрос конкретно за учебници на Булвест 2000 по изобразително изкуство и домашна техника и икономика.


Предложете на училището да дадете половината стойност от учебниците на училището и те да закупят тези учебници, но колкото е необходимо само за кабинет примерно от 30 деца. Остналате пари да ги използуват за закупуване на нещо за кабинетите. Така хем вие ще минете като за цена втора употреба - половината, хем децата ви няма да мъкнат тези два учебника.


Имах предвид дали изобщо съществуват въпросните учебници на Булвест,защото аз не открих такива нито нови ,нито 2 употреба,а книжарките ме гледаха smile3537 smile3527

# 68
  • Мнения: 72
Хей, мами на петокласници и петокласници! пожелавам  ви успех newsm10 и много , много здраве ! На добър час !!! smile3525

# 69
  • Мнения: 41
Как да си публикувам списъка с учебниците като в
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=222387.new#new
няма бутон "отговори"? може би и затова няма списъци освен един.
Дороти или който знае,помогнете!
Освен това горния линк е сгрешен очевидно,трябва да е
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=222387.new
с едно new накрая.

# 70
  • Мнения: 836
Тази статия много правилно описва нещата. Точно си мислех да ви напиша, че пети клас е най-труден и за учениците, и за учителите, съответно и за родителите.
Стресът е голям за децата, учителят много трудно овладява такива неориентирани деца. И докато всички свикнат, минава първият срок.
Може би вие родителите ще трябва да ги подготвите, че в пети клас всеки учител ще има различни изисквания и критерии на оценяване.
Да, и на мен така ми казаха, че 5-ти клас е доста по-труден и стресов. А ние сменихме и училището...
Нищо не съм купувала засега, ще чакам учителите да си кажат изискванията на първата родителска среща.

# 71
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Извинете, че пак се намесвам, но ако мислите, че учителите ще казват изискванията си на вас - не се нядявайте. Дайте им тефтер и да пишат какво искат учителите.

Как да си публикувам списъка с учебниците като в
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=222387.new#new
няма бутон "отговори"? може би и затова няма списъци освен един.
Дороти или който знае,помогнете!
Освен това горния линк е сгрешен очевидно,трябва да е
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=222387.new
с едно new накрая.

Интересно при мен има      отговори, защо така ви се получава

# 72
  • Мнения: 836
dorothy, това към мен ли беше? Не разбрах мисълта ти. На кого да дам тефтер?

# 73
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
dorothy, това към мен ли беше? Не разбрах мисълта ти. На кого да дам тефтер?

На детето разбира се  - извинявам се, че не съм се изразила докрай.

четвърто издателство.И има ли издадени такива?Става въпрос конкретно за учебници на Булвест 2000 по изобразително изкуство и домашна техника и икономика.


Предложете на училището да дадете половината стойност от учебниците на училището и те да закупят тези учебници, но колкото е необходимо само за кабинет примерно от 30 деца. Остналате пари да ги използуват за закупуване на нещо за кабинетите. Така хем вие ще минете като за цена втора употреба - половината, хем децата ви няма да мъкнат тези два учебника.


Имах предвид дали изобщо съществуват въпросните учебници на Булвест,защото аз не открих такива нито нови ,нито 2 употреба,а книжарките ме гледаха smile3537 smile3527


http://www.bulvest.com/  ето тук може да се види католаг на Булвест

# 74
  • Мнения: 836
На детето разбира се  - извинявам се, че не съм се изразила докрай.

А, разбрах. Аз все пак се надявам поне в началото въпросните учители да се срещнат с нас (родителите).
Иначе, синът ми си носи тефтер в чантата, но не винаги се сеща за него, та после настава едно доуточняване по телефоните...

Искам да попитам, някой знае ли, дали и в 5-ти клас учебниците ще са придружени с безумен брой учебни тетрадки към тях.
Миналата година, на мен ми беше трудно да нося чантата, камо ли на детето.

Общи условия

Активация на акаунт