Мъжът ми иска да ходи в Испания?

  • 7 158
  • 99
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 782
Малко отклонявам темата, но честно казано не ми се иска да се стига до там. Искам да си живея тук в България, да си работя по специалността,но ситуацията е повече от ужасна. Направо ме ми го побира мозъкът как се създава дом, как се гледат деца. Защо стана така?

# 61
  • София
  • Мнения: 5 736
Никой не бяга от България заради хубавия си начин на живот.Много са нестабилни нещата тук и повечето хора търсят други варианти за по-добро.

# 62
  • Мнения: 945
Аничка, успех в начинанието. Само не парвете грешка да отидете беz грам zнания на еzика, zапишете се тук на курсове. Така ще можете да намерите по добра работа в началото.
Не zнам какви са ви плановете, но отивайте там с цел да работите по специалностите си, zащото до сега няма човек, zабогатял от миене на чинии.

Успех

# 63
  • Мнения: 3 782
Аничка, успех в начинанието. Само не парвете грешка да отидете беz грам zнания на еzика, zапишете се тук на курсове. Така ще можете да намерите по добра работа в началото.
Не zнам какви са ви плановете, но отивайте там с цел да работите по специалностите си, zащото до сега няма човек, zабогатял от миене на чинии.

Успех
Гери, ти там ли живееш? Питам защото не ми е ясно как точно мога да си намеря работа по специалността - завърших във ВТУ "Библиотечно-информационни дейности" и магистратура Журналистика.

# 64
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
В цял свят селскостопанската работа е много зле платена. Има и много работодатели, които просто нищо не плащат. Ама това не се взема под внимание докато на човек наистина не му се случи. Това с мандарините в Испания са пълни глупости. Пари в тази работа няма.
 Готвачи и сладкари търсят навсякъде. Може да опита като сладкар с работа на корабите например, все ще получи повече пари от бране на мандарини. Мисля, че където и да се ходи, трябва да се тръгва като бял човек -  с някаква квалификация, та било то и някакъв занаят, няма значение. За да спечелиш пари, важно е да можеш да вършиш нещо, което е търсено и не е за всеки. Крадеца, че е крадец - и той може да върши нещо, което не всеки го може. А мандарини всеки може да бере. Следователно - пари - никакви.
Ако това ходене до там е за повей задник - може, ама нали целта не е точно екскурзия Peace

# 65
Никой не бяга от България заради хубавия си начин на живот.Много са нестабилни нещата тук и повечето хора търсят други варианти за по-добро.

така си е
в чужбина също не е лесно тук всеки се бори за парчето хляб
но определено е по добре за сега
щом има възможност да отиде нека иде и пробва
най– много да се върне
аз живея в Испания и мога да кажа че наистина се дават пари но се и харчат
така че ако нямате деца и ако му хареса ще е по лесно да си те вземе при него
но го решете заедно и много премислено защото дълга раздяла наистина не е добре

късмет   bouquet

# 66
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Shocked Абе вие в ред ли сте въобще да си го помисляте? Sick #Crazy

Мислех че на подобна работа заминават роми или прост, селски народ без образование. Sick newsm78  Не знам колко трябва да си затънал в калта за да приемаш подобно нещо за нормално. ooooh!
Сори, но много тъпо изказване! ooooh! Значи според теб половината българи са тъпи и прости щом заминават за чужбина? newsm78 Радвай се че имаш късмета да живееш в голям град и да си добре финансово, защото не всички имат този късмет! Чудно как би се справяла със 200-250лв на месец, защото има градове(вкл и моят град), в които това са едни от високите заплати! И не си мисли, че мъжът ми го мързи да работи, защото не е така- работеше на две места преди да замине, но просто това е положението тук! А и чесно казано ми писна от тази скапана държава и не искам да отглеждам децата си в нея, и въобще не се гордея че съм българка! ooooh!

# 67
  • Мнения: 46 520
Щяхме да заминем заедно двамата или да останем тук, пак двамата. Вариантът да живеем на различни места даже няма да се обсъжда.

# 68
  • Мнения: 3 675
за съжаление работата за испания не се получи,човекът просто беше несериозен. мъжът ми реши другата година да се пробва сам чрез бюрото по труда, така е най-сигурно.благодаря на всички за съветите и мненията.

# 69
  • Мнения: 224
-той работи като сладкар и взема 380 лева, но работи повече от 10 часа на ден......в испания.там поне за същите часове работа ще му плащат от 30 до 50 евро на ден.иначе моята заплата е 420 лева, .
Е , как пък да не иска да замине заради парите ,като ти самата правиш съпоставка между заплатата в Бг и Испания.Всички заминаващи да работят извън Бг , го правят заради по-високото заплащане/ имам предвид за нашите стандарти/.С 600-700 евро трудно се живее в чужбина,ама в Бг са доста добра заплата,ако не плаща квартира и др.разходи.Имам личен опит затова съм категорична ,че заминаването е свързано заради пари.

# 70
  • Linz
  • Мнения: 11 619
С 600-700 евро трудно се живее в чужбина,ама в Бг са доста добра заплата,ако не плаща квартира и др.разходи.Имам личен опит затова съм категорична ,че заминаването е свързано заради пари.
За България 1300 лв. са прилична заплата, но ако се харчи в България. С тия пари на Запад се мизерства, а за спестяване не може да става въпрос.
А това на полето е къртовски труд... Абсолютно не си заслужава Naughty

# 71
  • Мнения: 224
С 600-700 евро трудно се живее в чужбина,ама в Бг са доста добра заплата,ако не плаща квартира и др.разходи.Имам личен опит затова съм категорична ,че заминаването е свързано заради пари.
За България 1300 лв. са прилична заплата, но ако се харчи в България. С тия пари на Запад се мизерства, а за спестяване не може да става въпрос.
А това на полето е къртовски труд... Абсолютно не си заслужава Naughty
Е ,точно това имах предвид.Повечето от работещите извън Бг/ без семействата /,изпращат на близките си суми около 300 евро ,но ако ги харчиш в Бг е едно ,а извън-си е живо мизерстване.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Shocked Абе вие в ред ли сте въобще да си го помисляте? Sick #Crazy

Мислех че на подобна работа заминават роми или прост, селски народ без образование. Sick newsm78  Не знам колко трябва да си затънал в калта за да приемаш подобно нещо за нормално. ooooh!
Сори, но много тъпо изказване! ooooh! Значи според теб половината българи са тъпи и прости щом заминават за чужбина? newsm78 Радвай се че имаш късмета да живееш в голям град и да си добре финансово, защото не всички имат този късмет! Чудно как би се справяла със 200-250лв на месец, защото има градове(вкл и моят град), в които това са едни от високите заплати! И не си мисли, че мъжът ми го мързи да работи, защото не е така- работеше на две места преди да замине, но просто това е положението тук! А и чесно казано ми писна от тази скапана държава и не искам да отглеждам децата си в нея, и въобще не се гордея че съм българка! ooooh!
Ксенийка не живее в Бг. И представа си няма за това, което и говориш.

# 73
Обявите на ЕООД Василев, Веселин Петков, от Враца, моб. тел. 0884777987 (за бране на портокали и мандарини) - които се тиражират из нета - са си пълна измама.
Дори има наглостта да лъже хората, подписвайки договор, тук на място. Оказва се,че този договор не може да ви свърши никаква работа.
Взима 150 евро на ръка, тук в Бг, качвайки ви на рейса.
Пристигате някъде из Испания и се оказва, че там не ви чака никой.
Няма работа, няма кварира. Ако имате малко повече пари можете да останете, да си потърсите квартира сам. После да си търсите работа.
Другия ваирант е да се качите на рейса и директно да се върнете обратно - доста хора го правят.
Най-учудващото е, че въпроснив Веселин Петков е прецакал толкова много хора и все още продължава да го прави, т.е. - странното е, че никой още не се е заел с него - законово или силово.

За тези, които решат да останат в Испания. В случая, който описвам, докато момчетата се чудят какво да правят изведнъж се появява (уж случайно) българин, който ги "спасява". Предлага работа и квартира. Условията са мизерни, работата е 7 дена в седмицата по 10-12 часа. Заплащането е "на око" - колкото реши, токова дава. Хората се превръщат в бели роби. Поради малкото пари, с които разполагат са като завързани там. Нямат време и пари да си търсят друга работа, нито да пътуват до друг град.
Всеки, осмелил се да надигне глас - бива моментално изритван, на секундата.
Има още много да се пише, но това стига като предупреждение.
Внимавайте на кого се доверявате. Проверявайте агенцииите и фирмите, които ви изпращат на работа. Не мислете, че подписан договор от тук, ви гарантира нещо.

# 74
  • Мнения: 141
Мъжът ми иска да ходи с брат си, братовчед си и още един приятел да работят в Испания, във Валенсия.Става въпрос за събиране на мандарини. ако работата стане и замине може да се върне в бг чак през март. не знам, да го пусна да замине или не?вие какво ще предприемете, ако бяхте в такава ситуация?
ако имате нужда от пари и работата е сигурна,защо не.

Общи условия

Активация на акаунт