Иска си обратно подаръците заради развода

  • 8 235
  • 120
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 623
Джемма Не съм тук за да се заяждам, но просто като гледам 99% от постингите в тази тема и се дразня, просто искам да покажа на Мамите (главната буква, не е грешка) тук, че има и друга гледна точка и да се обобщава за мъжете, не е честно.
А лично за теб - извинявай, но мога само да ти изкажа съболезнования...

# 31
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря. Не мисля,че се заяждаш. Щом си тук, това вече ми говори, че си емоционален човек.  bouquet
LG-то ми никога не би си губило така "ценното " време с такива глупости като ранзи форуми, още повече толкова "глупави" според него. Rolling Eyes 
Просто аз не съм срещала още такъв мъж, на който след развод или раздяла да му е толкова мило за дома и детето.  bouquet

# 32
  • Мнения: 623
Едно клише - Разни хора разни идеали. BTW - LG what the f...k is this?
А защо съм тук? - Винаги е интересно (и полезно) да чуеш и гледната точка на другата страна.
И м..ка му, аз бях спрял да наричам свой дом жилището, в което бях живял около 20 години, за да нарека свой дом едно жилище, което се оказа, че...

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 22:15 от dannytg

# 33
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Прочетох в една тема за марката LG как я наричат- л...но голямо. Много ми се строи подходящо за "уважаемия" ми съпруг.

# 34
# 35
  • София
  • Мнения: 6 999
Винаги съм се чудила що за добри мъже се падат на някои фльорци (да не се засегнеш).

Оооо, моля ти се ...всичко е въпрос на гледна точка. Изобщо не вярвам, че думите на dannytg са 100% истина, не за друго - звучи точно като бившия ми мъж - и той така разказва как аз не съм била домакиня, а кариеристка. Как съм имала бавачка и чистачка /естествено пропуска, че аз им плащах/ и прочие...  Shocked

Като е била толкова лоша жена, която не чисти, не готви, не ти гледа детето и прочие... Защо си живял с нея цели 7 години? От алтруизъм ли някакъв? Имам си едно правило и колкото и да не харесва на повечето хора, че и на мен самата, времето винаги ми показва, че е абсолютно вярно: "Всеки е с този, който заслужава."  Peace

... в тази къща освен кинти съм вложил и такива прозаични и незначителни неща, като емоция, настроения, нерви (с разни майстори) и други подобни? И после, някой друг ще каже това е моя дом, без да е вложил грам нищо, остави парите. Иначе сигурно сте прави, много е лесно да получиш всичко наготово и след това да плюеш.

Прочети ми постинга за пердетата, дето си го цитирал... Тези перденца не само, че ми струваха 4-цифрена сума, ами ги прах, гладих и закачах 20 дни преди термина си... Знаеш ли какво е това?  Crossing Arms

Колкото и пари и нерви да си вложил в дома си - там живее детето ти. Каквато и да е бившата ти жена - тя гледа детето ти. Колкото и каквото и да си вложил в дома си - там живее детето ти и съм абсолютно уверена, че жена ти влага не по-малко услиля, нерви и пари, за да отглежда детето ти. 

Уффффффф - извинявам се за нападателното си изявление, но ме провокира.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 753
Ммммдам, Исе, мъж, ако и да се случи по-свестен (разбирай отговорен и обичащ детето си), си е мъж: "той бил влагал, той чистел, той т'ва, той онова".

dannytq, докато не вденеш това, което се опитва Иса да обясни, че няма значение колко е крива жена ти и колко праведен и онеправдан ти, а значимото и важното е кое е най-добро за детето (що се отнася до дома и заобикалящата го среда, щот' нали за това ти е мъката), няма как да те разберем и подкрепим. Или да се съгласим, че понеже жена ти е нам си каква, не е справедливо домът да остане за детето и нея. Поне не и с нещата, които ти си "вложил" там.  Naughty

# 37
  • Мнения: 4 458
В момента в който един мъж започне делбата и спора аз това а ти нищо той излиза от графата "мъж" Не говоря за милиардерите които по право си имат предбрачни договори, а за тези дребнавите дето очевидно няма какво да правят с тези вещи от които лишават детето си... като моя на пример дето си взе детските столчета за кола  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 1 559
Киарче ,не само милионерите си имат предбрачни договори Wink,тук 90% от двойките си правят такива. Whistling(Е ние сме в останалите 10%,нали съм си българче Joy Joy)...и въобще това става масова практика,която виждам ,че скоро ще навлезе и в БГ,ако вече не е newsm78

# 39
  • Мнения: 451
Isa,темата за любимите пердета ми е болезнено позната Tired
И аз си ги избирах и окачвах,че ,както съм казвала- цялото минало лято съм бягала да обзавеждам ,сега бягам пак ,сама,но оправям моята си къща и ще си сложа същите пердета Crossing Arms,само ще поясня пак,че не става дума за БНД,а за друга персона,с която загубих 7 г.от живота си #Cussing out,но така е "всеки е с този,който заслужава",колкото и да ми е неприятно и на мен да си го призная. Thinking
А цирка с "на ти си куклите,дай си ми парцалите",тепърва го очаквам да се развихри с пълна сила,но ще свирна ,като стане,та да давате акъл и кураж Mr. Green
 Hug

# 40
  • Мнения: 623
Като е била толкова лоша жена, която не чисти, не готви, не ти гледа детето и прочие... Защо си живял с нея цели 7 години?
За съжаление и аз това се чудя

Колкото и пари и нерви да си вложил в дома си - там живее детето ти.
КАКТО КАЗАХ НИКОЙ НЕ МЕ Е ПИТАЛ МЕН ДАЛИ СЪМ СЪГЛАСЕН!!!

Колкото и каквото и да си вложил в дома си - там живее детето ти и съм абсолютно уверена, че жена ти влага не по-малко услиля, нерви и пари, за да отглежда детето ти. 
ИЗОБЩО НЕ БЪДИ ТОЛКОВА УВЕРЕНА

dannytq, докато не вденеш това, което се опитва Иса да обясни, че няма значение колко е крива жена ти и колко праведен и онеправдан ти, а значимото и важното е кое е най-добро за детето (що се отнася до дома и заобикалящата го среда, щот' нали за това ти е мъката), няма как да те разберем и подкрепим. Или да се съгласим, че понеже жена ти е нам си каква, не е справедливо домът да остане за детето и нея. Поне не и с нещата, които ти си "вложил" там.  Naughty

1. Ако беше прочела постингите внимателно, щеше да занеш защо съм тук (бъди сигурна, че не е за подкрепа - за тази цел са приятелите)
2.Пак ако беше чела внимателно, щеше да видиш, че съм оставил ВСИЧКО и че никъде няма и намек за това да и взимам нещо от НЕЙНАТА КЪЩА (неин израз малко преди да се разделим - та, какво излиза? Всичко съм го правил за чужда къща.). ВЕЛИКИ СТЕ

P.S.

dannytq, докато не вденеш това, което се опитва Иса да обясни...

А вие докато не вденете, че майката не винаги е най-добрия вариант за детето, ще продължавате да водите безсмислени спорове и да нападате всичко наред

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 20:17 от dannytg

# 41
  • София
  • Мнения: 6 999
dannytg, прав си, майката не винаги е най-добрия вариант за детето. Но не си прав за това, че никой не те е питал при кого да е то. А и следва да чакаш някой специално да те попита ли? Това е твоето дете и по закон имаш равни права с майката. Не съм бракоразводен адвокат, но съм развела 6-7 двойки /все за мъжа съм била/ и в 3 от случаите детето остана при бащата, като това не се дължи на особено добрите ми способности като бракоразводен адвокат - вярвай ми. Та не ми ги разправяй точно на мен как НИКОЙ не те бил питал дали си съгласен.


Като е била толкова лоша жена, която не чисти, не готви, не ти гледа детето и прочие... Защо си живял с нея цели 7 години?
За съжаление и аз това се чудя

Ами да ти отговоря аз тогава: Защото ти е харесвало да си с нея, по една или друга причина си бил доволен /ако не и щастлив/ от ситуацията.

# 42
  • Мнения: 623
Но не си прав за това, че никой не те е питал при кого да е то. А и следва да чакаш някой специално да те попита ли? Това е твоето дете и по закон имаш равни права с майката.
Isa хайде да бъдем реалисти. Да! По закон е така. Но каква е практиката? Срещал съм се с трима адвокати и тримата ме посъветваха за развод по взаимно съгласие, защото това било единствения шанс да си виждам детето всяка седмица с поне едно преспиване при мен, да не говорим аз да го взема. Така че, това което ми го казваш, извинявай ама не ми се връзва...
Не че ако се разведем с търсене на вина няма да го виждам (ставаше въпрос за увереността ти ) и сега е при мен от сряда, а къде е любящата майка?... Както и да е, по другият начин ще може да ме изнудва, както си иска...
Но хайде, че сигурно пак звуча като повечето мъже, които само (ви) лъжат Laughing

Ами да ти отговоря аз тогава: Защото ти е харесвало да си с нея, по една или друга причина си бил доволен /ако не и щастлив/ от ситуацията.

Не отричам, че е имало и много хубави моменти... но това е било доста време, преди да започнат да ми обясняват; " Ти в мойта къща, ще правиш така!" или "Ти в мойта къща няма да правиш онкака"...

# 43
  • София
  • Мнения: 6 999
...сега е при мен от сряда, а къде е любящата майка?...

...Но хайде, че сигурно пак звуча като повечето мъже, които само (ви) лъжат Laughing


След като детето е при теб - няма за какво да си недоволен - важно е какво е фактическото състояние на нещата.

Не съм забелязала да съм се оплакала от лъжливи мъже, няма нужда да пишеш с клишета.  ooooh!

Мен друго ме дразни в мъжете и то е, че ако случайно сте се държали както подобава после го говорите непрекъснато. За твое сведение аз също оставих обзаведен апартамент, след пълен ремонт, който беше на бившия ми мъж и при това се изнесох с детето си... само дето за разлика от теб, не го пиша във всеки свои пост и колко е ужасен бившия ми мъж заради това. Нещо повече - запазих си чудесните отношения с бившия - пари се печелят, вещи се купуват... Добрите отношения на родителите обаче са спомен за цял живот за детето.  Peace

# 44
  • Мнения: 623
Isa сигурно си права за себе си, но някак си от предишните ти постове не струи идеята, че си запазила чудесни отношения с бившия...От друга страна, да ми казваш, че едва ли не не съм се борил достатъчно за детето си - не мога да го приема...
От трета страна фактическото състояние на нещата, няма нищо общо с това, което би могло да бъде. Дали някъде споменах изнудване?

И в крайна сметка, не съм тук за да съдя дали мъжете или жените са ангели или дяволи, а както казах вече, за да чуя и друга гледна точка...
Както и да е... разводнихме темата и се получи някакъв вид off topic

Общи условия

Активация на акаунт