За бибата...

  • 3 512
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 039
Я,да се намеся и аз.Напълно съм съгласна с donsyy и я подкрепям в изказванията й.Писала съм и друг път по подобна тема.Не виждам нищо "сладко и приятно" в гледката ходещо дете с биберон-за мен е смешно.

като ти е смешно , посмей се
ама внимавай кой се смее опследен hahaha

# 61
Ама въобще не ме интересува на кой бебето му е с биба.Просто казвам,че изцяло подкрепям мнението на donsyy по този въпрос.

# 62
Я,да се намеся и аз.Напълно съм съгласна с donsyy и я подкрепям в изказванията й.Писала съм и друг път по подобна тема.Не виждам нищо "сладко и приятно" в гледката ходещо дете с биберон-за мен е смешно.

като ти е смешно , посмей се
ама внимавай кой се смее опследен hahaha
И за кое по точно да внимавам???????

# 63
  • Мнения: 1 951
ами според докторите би навредило

"вредно" за зъбите е смученето на палеца, а не  биберона.
Биберона не е твърд като пръст, а заема формата на захапката на детето.

# 64
  • Мнения: 645
Мартин беше точно на годинка и седем месеца когато му скрих бибата. Беше ми много мъчно тогава. Той си я търсеше и плачеше. За три дни я забрави. Ама сега ме е яд, че направих така. Трябваше да си му я оставя - четох някъде, че той подсъзнателно ще запомни този момент.... newsm78

# 65
  • Мнения: 275
         Проблем си е бибата и това е ...пръста  повече...но ние сме биба и да ви кажа изкривени са му зъбките вече а е на 1 година и шест месеца . И както казват и други майка на тази възраст съвсем се пристрасти към нея пък и вече тя  си има име -биби. Много ми е чувствителен и немога изведнъж да му я махна .Винаги като спи и следобед и вечер е с нея и не я пуска , ако успея да я взема , я слагам на едно рафче над леглото ....за кратко престоява там.... newsm78 ,защото хитреца малък си става прав без да го усетя и си я взима  Grinning
      На баткото бибата махнахме чак на 2 години и доста тешко преживя загубата , направо си развали целия режим на спане завинаги - следобяд и вечер заспиваше с 2 часа зъкъснение и реване яко. А иначе бибата му беше като копче за заспиване - цок два пъти и край изплювая и повече не я търси....ако бях му я оставила колко ли щеше да продължи с нея ?никой незнае.

# 66
  • Мнения: 532
ами според докторите би навредило

"вредно" за зъбите е смученето на палеца, а не  биберона.
Биберона не е твърд като пръст, а заема формата на захапката на детето.

Наистина палеца деформира повече и по-силно челюстта на детето,но биберонът,който се държи в устата с часове играе същата роля - бута зъбките напред и си е един вид като шина,но с обратно действие.Зъбките са им още крехки и лесно могат да се избутват напред.Но по-лошото е,че се променя формата и на цялата челюст с времето и постоянните зъби могат да порастнат доста криви,което автоматично ви прави пациенти на ортодонтите.А че има и генетична обусловеност подредбата на зъбите също е вярно,но това няма нищо общо с "изкуственото изкривяване на зъбите" от странични фактори като биберон и палец.

# 67
  • Мнения: 532
Само ще добавя ,че на дъщеря ми й пораснаха идеално прави и подредени зъбките,а сега в следствие на късно отказаната биберона,предните горни две зъбчета са леко напред.След като го установих сама,ми бе потвърдено и от двама независими зъболекари.

# 68
  • Мнения: 6 039
на запад на никого не прави впечатление 3 или 4 годишно дете с биба на улицата.
но сега като се замисля, не се сещам за нация с по-криви зъби от нашата.
имам приятели холандци, на които това много им беше направило впечатление.

# 69
  • Мнения: 1 640
ами според докторите би навредило

"вредно" за зъбите е смученето на палеца, а не  биберона.
Биберона не е твърд като пръст, а заема формата на захапката на детето.

Наистина палеца деформира повече и по-силно челюстта на детето,но биберонът,който се държи в устата с часове играе същата роля - бута зъбките напред и си е един вид като шина,но с обратно действие.Зъбките са им още крехки и лесно могат да се избутват напред.Но по-лошото е,че се променя формата и на цялата челюст с времето и постоянните зъби могат да порастнат доста криви,което автоматично ви прави пациенти на ортодонтите.А че има и генетична обусловеност подредбата на зъбите също е вярно,но това няма нищо общо с "изкуственото изкривяване на зъбите" от странични фактори като биберон и палец.
  Да,и моите впечатления,базиращи се на 2-годишно смукане на биберон-залъгалка,са такива.Изкривявания има,за съжаление.Трябваше по-рано да се усетя и да скрия бибата,ама все се смилявах при жалостивото изражение на детето.

# 70
  • Мнения: 700
Ние сме в процес на отказване. От 1,6 г. бибата ни е само за сън и за спешни случаи в чантата за излизане, но бибата трябва да е само един вид - каучуковата на Чико. Имаме една броеница с биби, които се дават на куклите и животните, но дори не й идва на ум да си ги слага в устата.
Сега баба ми беше започнала всичко, като я беше сложила на следобедния сън без биба и така вече цяла седмица - с една вечер изключение, когато плака за бибата, иначе е просто тъжна, пита къде е.
Нашата е в гората - вълка от Червената шапчица ни я взе. Вече цяла седмица набира телефона и му казва: "Ало, Ълка, дай бибата на Ема!"
Като ми се размърмори за бибата сядаме да четем книжката за мечо, който вече е голям и подарил бибата на съседското бебе - купих я специално за процеса по отучване. Между другото в поредицата има и за гърнето, но това ще е следващата ни задача.
Ако баба ми не беше започнала сега, аз щях да чакам още дълго - самата аз си имам предмет, който ме успокоява, а вече съм жена на възраст Wink - случвало се е да си го нося по сгорещени срещи в джоба на сакото Embarassed
Нямам нищо против детето да си има такъв успокояващ предмет, но забелязах, че когато смуче горната устна й е силно притисната, а предните зъбки започват да растат напред. Даже я насърчавам да си намери заместител - одеало, играчка, кърпичка, но не иска.

# 71
  • Мнения: 193
Искам да успокоя всички мами, дето се притесняват за зъбите.
Зъбите се коригират с ШИНИ и то прекрасно.
Имах този проблем с голямата, до 7 годишна смучеше... пръст!!!
Не можех да й го извадя от устата, като вакуум беше.
Един ден, малко след седмиия й рожден ден, сама се отказа.
Захапката й беше лоша, но я коригирахме.
Душевното спокойствие е много по - важно, според мен.
(Ха, ха, сетете се - самата аз си смучех пръстта до доста късна възраст и много хубаво ми действаше... и много ги мразех разни, дето ми викаха това - онова).

Така или иначе, откъде някой си ще знае какво е за детето неговото "биби" ?!
Повечето деца имат нещо, с което се успокояват и приспиват, и се отказват от него, когато сами са готови за това.

Малката е на три и кусур и ич не страдам от болни амбиции да я отказвам от Бибчо.
Бибчо си е за нея жив и си има душичка - ама че злобно би било да го хвърлим в кофата, например.  #Cussing out

# 72
  • Мнения: 2 309
Не се стърпях да се намеся, въпреки че дъщеря ми абсолютно никога не е смукала залъгалка, защото така и не пожела, а и незнайно защо предизвикваше повръщателен рефлекс. Исками се обаче да споделя за моя племенник, смука биберон до 3 год.и половина, последната 1 година го ползваше само за заспиване. Майка му въобще не се кахъреше. Той обаче много боледуваше, та няколко месеца преди 4 му рожден ден майка му му казала, че в бибата има микроби и затова е все болен, детето самичко отишло и я е хвърлило в кофата, не я е потърсил нито един път след това, всичко е приключило без ревове и истерии. Сега е на 5 г. и няма проблеми със захапката. Лично според мен това е верният подход  Peace

# 73
  • sf
  • Мнения: 10 153
ами според докторите би навредило

"вредно" за зъбите е смученето на палеца, а не  биберона.
Биберона не е твърд като пръст, а заема формата на захапката на детето.

Наистина палеца деформира повече и по-силно челюстта на детето,но биберонът,който се държи в устата с часове играе същата роля - бута зъбките напред и си е един вид като шина,но с обратно действие.Зъбките са им още крехки и лесно могат да се избутват напред.Но по-лошото е,че се променя формата и на цялата челюст с времето и постоянните зъби могат да порастнат доста криви,което автоматично ви прави пациенти на ортодонтите.А че има и генетична обусловеност подредбата на зъбите също е вярно,но това няма нищо общо с "изкуственото изкривяване на зъбите" от странични фактори като биберон и палец.
  Да,и моите впечатления,базиращи се на 2-годишно смукане на биберон-залъгалка,са такива.Изкривявания има,за съжаление.Трябваше по-рано да се усетя и да скрия бибата,ама все се смилявах при жалостивото изражение на детето.
Здравейте.Да,точно това имам и аз предвид.Колкото по-рано се махне толкова по-добре за здравето.Смукателният рефлекс след 1 год. възраст намалява.Детето я търси само по навик.С каката нямахме никакви проблеми с махането на бибата още на 11 месеца.Лично за мен,бибата е главно тишина и спокойствие за родителите-повтарям -според мен

# 74
  • Мнения: 6 039
точно на обратното мнение съм
бибата не е за родителите, а за детето
само ако си имала дете, засмукало биба на 1 ден от раждането и така 2 години, тогава ще разбереш
все още я забелязвам докато спи, да извършва смукателни движения с устата

ако не беше бибата, сега  палецът й щеше да е в устата и така до трети клас - не благодаря!!!

Общи условия

Активация на акаунт