за нощното спане

  • 3 855
  • 93
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 8 999
Моите деца бяха два поспаливи ангела. От първия им ден вкъщи си заспиваха сами в леглата, на загасена лампа и затворена врата на стаята им. Не помня кога отпадна нощното хранете /около 3тия месец/, но, въпреки че синът ми имаше колики, не се будеше, а само помрънкваше нощем. От началото на 7мия месец и двамата минаха на 4кратно хранене и спяха по 12 часа без да се будят.
Никога не съм ги люшкала, не съм им баяла, а в стаята им нощем съм влизала само ако положението стане нетърпимо /ако заплачат неудържимо/.
Спяха много и през деня - почти до годинка имаха предиобеден сън около час-час и половина, а следобят откарваха по 2-3 часа.
Можех да отгледам още 100 такива, ама късно започнах и нямаше време.

# 91
  • Мнения: 2 172
Моето дете откакто мина само на изкуствено хранене си спи от 21:00 до 09:00 сутринта.Има случаи когато се буди в 00:00, но никога и през нощта въпреки,че е много мъничко.За съжаление вече не се кърмим,защото тръгнах на очни занятия и кърмата ми намаля,а и бебка не иска да суче ако струята "не пръска".Тогава се будеше нощем,но само мъничко сукваше и пак заспиваше.Засега си спи нормално нощем,да се надявам,че ще продължава да е така и занапред  Praynig

# 92
  • Мнения: 24 467
Момичета , чета и не вярвам на очите си как може да има майки които хранят нощем децата си до навършването на 1 или пък 2 години?Нощното хранене се препоръчва да се спре още в 3 мес , но ако бебчо е гладен и се буди до 6 мес най-много.Не мисля че е правилно да се храни нощем до такава възраст.Моята бебка спря да се буди за нощно хранене към края на 2 мес самичка , но сега се буди по 100 пъти на вечер незнайно защо - може би от зъбките , който все още чакаме newsm78

Защото имаш опит само с едно дете и вероятно не си говорила с много майки, с различни деца. От личен опит ще ти кажа, че моите две родни деца, с двама еднакви родители са коренно различни в това отношение- едното си се будеше до година и горница и ако не му дадеш мляко ревеше бясно, докара си пъпна херния от нощен рев още първия месец. Другото спря да се буди 2-3 месец за мляко, пи вода малко време, след което съвсем притихна през нощта. И двете обаче са живи и здрави, нито будещото се е пострадало по някакъв начин, нито небудещото се.
Колкото до теориите- кое нещо на каква възраст следвало да се направи при бебетата /пък и не само/ трябва да ти кажа, че по всеки въпрос, свързан с хранене, сън, повиване, гърнета, възпитание и т.н. съществуват взаимоизключващи се такива, подкрепени еднакво с логични доводи, базиращи се на "проведени опити", звучащи еднакво научно, правилно и логично.  Laughing

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не искам да те разочаровам, но като цяло децата започват да спят по цяла нощ и спокойно м/у 2 и 3 годишна възраст  Wink
ГЛУПОСТИ!!!Всяко дете е индивидуално и не може да се сравнява с друго.Моя син от момента в който се прибрахме от родилния дом,до ден днешен спи непробудно по цяла нощ.Е,случва се да се събуди,но му давам вода и пак заспива. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт