Какво е това "ЕМО-та" ?

  • 5 943
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 271
Не ме депресирайте, ще си прережа вените Laughing Който убеди моя метъл да се размножи, получава от мен билет за който концерт си пожелае до края на годината Mr. Green

Скицоооо Simple Smile

Много ми беше странно това дали познавате метъли, сякаш сме някакво полезно изкопаемо  Laughing
По какво ни класифицират като метъли всъщност  newsm78 Да знам да се преброя ли или не  Whistling

# 76
  • Мнения: 750
Миленке, по това, че се носим кат' мъгли из улиците, вискат ни няк'ви коси и не ни се вижда фейса. Носим разни блузки със съзаклятнически надписи. Лъха на нещо странно от нас / навярно на метилов алкохол/. Държим хората на разстояние поради разните вериги и накити с шипове, дето сме си турнали. Като ни погледне някой, го гледаме сякаш викаме " Що ма гледаш, бе?"... Па за к'во става въпрос изобщо и що за народ е т'ва, дето слуша дет, блек, готик, спийд, траш, прогресив, фолк, пауър, кой се замисля? И що е това всичкото метъл, дет' го изказах като подстил? Ще взема да отворя да се образовам, щот' не нося вериги, па имам смелостта да се именувам метъл. Пууу... да са... в тиквата!

# 77
  • Мнения: 750
моарейн ти иму ли си?

Споко, хора.
Ще се оправят нещата.

Някои от вас са били метъли, други хипари, пънкари, уейвчета и чалгарчета.
Някои са били дори всичко това.
Сега всички сте големи, отговорни и мислещи с главите си хора.

Етап в растежа.

Отговорните и мислещи с главите си хора какви могат да бъдат? Или има забрана за изброинете по- горе нещица? Или горните не са от здравомислещите? За какъв точно етап в растежа говорим? Когато ми кажат- виж, жена си, на колко си години, не го ли изживя тоя метъл?- казвам, че то е в душата ми. Музиката. Нека пресяваме стойностните неща. Мнозина от вас не подозират, че им харесват балади, композирани от големи имена в метъла. И ги слушате по радиото, например. Има течения, които не произвеждат стойностен продукт. Емото си е такова- омешени клишета от по- стари течения. Самото название hardcore иде да подскаже нещо. Слушам хардкор. Дори си имам група- символ лично за мен от този стил. Хубаво е да вземеш идеята, но е важно как ще я развиеш. Самият хардкор не се противопоставя с метъла. Но за съжаление Емото си набива в канчето да се противопоставя с всичко. И си прави лоша услуга.

# 78

ти определено мислиш като мен
аз също слушам метъл и не само слушам и „дарк„музика общо казано да не ставам банална
и мъжа ми също имаме си две малки наши копия така че няма да умре
 Peace

# 79
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Във Франция е пълно с Емота, и съвсем не изглеждат депресирани. Напротив, видяха ми се много суетни, направени, нагласени. На мен лично ми допада този стил на обличане за тийновете.

# 80
  • Мнения: 3 271
konche, посмях се добре с описанието ти  Laughing Знаеш ме какво слушам и как изглеждам  Wink
И, Reza, вече съм порастнала, размножила съм се 2 пъти и съм що-годе мислеща с главата си и пак си слушам метъл. Не го възприемам като етап в растежа, защото за мен не е било мода  Peace

# 81
  • Мнения: 822
konche, Millena, Еовин  --->  Hug

Напълно съм съгласна, че един човек може да е отговорен и здравомислещ и пак да цени музика, стил и начин на мислене така, както ги е ценил и преди 10 год. да речем. Това че сърцето ми е отдадено на по-тежката и за мен по-истинска музика, не значи че съм деграде.
Напротив.
Смея да твърдя, че съм по-напред от много "добре изглеждащи" мои връстници. И на работа ме ценят, нищо че вечер, на тръгване оттам, сменям бялата престилка с кожено яке.

# 82
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Исках само да кажа, че е много вероятно 90% от емо-тата да се превърнат в съвсем нормални хора след няколко години и няма нищо плашещо нито във видът им, нито в гореинесената идеология:)

# 83
  • Мнения: 25 636
Е, то човек колкото и добре да живее, все излиза един ден от пубертета и му се налага да работи...  Cry
 Joy

# 84
  • Мнения: 3 271
Исках само да кажа, че е много вероятно 90% от емо-тата да се превърнат в съвсем нормални хора след няколко години и няма нищо плашещо нито във видът им, нито в гореинесената идеология:)

Съгласна съм. Това по-го приемам за мода. И знам, че със сигурност и метъла за някои е било такава. Братовчедка ми мина през Майкъл Джексън, Юръп и не помня кой още и всеки път беше в онова истеризното пищене как няма по-велик  Wink Сега на една по-зряла възраст тя сама си казва, че това за нея е било мода. Пък аз и преди 20 год, и сега слушам подобен вид музика и 80% от любимите ми групи са си същите  Sunglasses Е, минах още по-силно към прогресива за сметка на метъла, но все тая Simple Smile

моарейн, напълно съм съгласна и добре те разбирам. Аз пък трябва да спазвам бизнес дрес код през повечето време. Добре си ми беше преди да мина на тази работа, когато си бях типичен програмист-метъл по дънки и тениска Simple Smile

# 85
емотата са много емоционални. обличат се яко, имат яки прически, лесно се депресират, но не са депресирани през цялото време, и емо не е РЕЛИГИЯ, както прочтох някъде и се пръснах от смях, а начин на живот. Те не живеят за да се самоубиват, просто както казах са много емоционални и всеки от тях преживява лошото по свой си начин. някой само се депресират, други ходят да поплачат на рамото на приятелите си, просто в никакъв случай не прекриват чувствата си. и това не е: "ако не споделш с нас какво ти е, ти не си емо!"  Naughty Просто те имат нужда "да си излеят душата". тва е техният начин на живот. да, има и такива които при много големи проблеми  си режат вените. и кво е тва: "емотата са 13 годишни лапета, които реват и след туй си режат вените..." ами и вий сте дърти, ама ний не ви го напомняме през цялото време да, и вие сте непоносими понякога, ама нали сте нашите любими родители как да ви го кажем. даже ви се радваме. и не казваме : майката на еди-кой си се облича като еди какво си, тя е сатанистка, то тва и е религията." пък и не всички емота са на 13 години. има на 14,15,16,17,18,19 и даже и нагоре. (само като след 30 години не съм чувала. Аз не съм емо ама нз защо всички ги мразят. Party

# 86
  • Мнения: 25 636
Аз не съм емо ама нз защо всички ги мразят. Party

Защо реши, че всички ги мразятShocked newsm78
Това са нашите деца, а никой родител не си мрази детето, нищо, че то е решило да го мрази, ей-така, за спорта...  Laughing

# 87
  • Мнения: 1 080
На мен ми се струва инфантилно .

Общи условия

Активация на акаунт