Нормално раждане

  • 7 498
  • 164
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 006
.Родих,нормално преди година и пет месеца.Исках нормално да родя,защото изпитвам ужас само като си помисля за операция и упойка. ShockedНе съжалявам изобщо,даже живот и здраве,ако пак забременея пак ще родя нормално и без упойка! Grinning

# 151
  • Мнения: 9 973
нормално преди 28 дни-точно като теб!боли ме още(шевове).
Ако пак раждам-пак ще е нормално!!!!! Peace

# 152
  • Мнения: 227
Az sa6to misleh za sekcio (koeto prepora4va6e i moiat lekar), vapreki, 4e niamah nikakvi uslojnenia po vreme na bremennostta. Saotvetno ima6e i razlika v cenite za estestveno rajdane i za sekcıo - 600 ili 1200. (imam pravena operacia ot hernia i sam naiasno s tova kolko dalgo i bavno e vazstanoviavaneto ot razreza) V poslednia moment re6ih da rodia estestveno... imah dobro razkritie i vsi4ko be6e nared. Kontrakcııte mi zapo4naha v 2h prez no6ta, a v 10h rodih.

# 153
  • Мнения: 40
 И аз родих нормално , без усложнения и бързо , защото до последно си бях във къщи с контракциите и отидох във болницата когато станаха на 10-15 мин / 4 см разкритие/ . Във болницата ми пукнаха мехура и родих след 2 часа ...с епизотомия родих и имам няколко шева...
Но сега възниква единствено въпроса дали се променя сексуалното изживяване след нормално раждане , тъй като ми казаха , че влагалището никога не се въстановявя напълно до същите размери ...Не ми е удобно да питам , но все пак промениха ли се при вас сексуалните изживявания с постоянния ви партньор /разбира се/ ... има ли драстична разлика след нормалното раждане ? / при секциото не се променя влагалището / ...

# 154
  • Мнения: 40
Възможно ли е двама партньори да са си пасвали идеално сексуално, а след нормално раждане вече да не е така ?

За мен е още рано да имам някакви наблюдения по въпроса.....

# 155
  • София
  • Мнения: 431
Имаше такива теми промени ли се сексът след раждането и р. подобни. Там ще прочетеш много мнения

# 156
  • Мнения: 2 818
Статистиката (наблюдавана от мен) показва подобрение качеството в дългосрочен план след раждане Simple Smile



Кога - преди година и един месец.


Grinning

# 157
  • Мнения: 83
Аз родих нормално,но живот и здраве за второто дете няма да се излъжа да раждам така.Беше някакъв ад,няма сега да разказвам,защото само като си помисля изпадам в ужас.Ти си родила без никакви проблеми и за това ти е чудно защо жените искат секцио пожелание.Ако беше на моето място нямаше да мислиш така.Успех и ти пожелавам още по леко раждане! Peace
абсолютно съм съгласна.Преживях същия ад

# 158
  • София
  • Мнения: 6 983
Естествено раждане, точно на термина,дълготрайно и предизвикано с таблетка поради недостатъчно разкритие и изтекли води .Определено бих се замислила да раждам пак естествено. И двете раждания /цезарово и естествено/ си имат плюсове и минуси, така че не може човек да знае кое е по-лошото.

# 159
  • Мнения: 1 193
Родих и двете нормално, без упойки. Всичко беше Ок, като изключа неприятните спомени от екипите на които попаднах  CryАз съм голяма бъзла,  не бих искала, по мое желание да родя секцио  #Crazy

# 160
  • Мнения: 5 940
И на мен ми скачаха по корема, бебчо беше огромничък... Раждах без грам упойка, системи и т.н. Имах ужасно болезнени контракции,. Боляха ме ребрата, бях с епизотомия, доста шевове. Няколко часа след раждането, обаче, вече ходех нормално. Четиридесет дни след раждането правихме секс -нежен, прекрасен и съвсем малко болезнен. Сега пет месеца след раждането секса е повече от страхотен.
Може да е мазохистично, но пак бих родила така втория път. Искам да усетя как бебо се появява, да съм активен участник в раждането. Естествено, когато това е невъзможно, при медицински показания, секциото е задължително. Това не прави една жена по-малко майка.

# 161
  • Мнения: 479
Аз родих със спешно секцио, но сестра ми роди нормално и почти всичко беше наред бързо се възстановяваше. Преди два дни на бял свят се показа и моя кръщелник. Майка му роди също нормално, но не ми се влиза в подробности, в най добрата клиника и при най добрия АГ  който познавам. Много е зле милата с катетър не може да пишка, не може да става. Вече трети ден лежи и не знае на кой свят се намира (въпреки постоянните обезболяващи) каза, че втори път на дали ще пожелае нормално. Да не споменавам кръвоизливите по лицето няма бяло петънце в очите и около тях. А за корема каза, че бебо се изместил и с лакти и какво ли не са го намествали. Да спомена че целия процес е бил 6 часа и бебчо е 3200.
Мое мнение - аз бих родила пак секцио.

# 162
  • Мнения: 102
През 2001г. родих по естествен начин, постъпвайки в болницата с 4см.разкритие и изтекли води. Самото раждане трая 6ч. Като резутат три вътрешни и три външни шева. През 2008г. отново ми предстои раждане и смятам да родя отново по естествен начин, без уговорка с лекар и пилеене на пари, които бих могла да пахарча за бебчо.
Смятам, че раждането е Божа работа и каквото ти е писано това ще се случи, ако ще и цялата болница да е ангажирана с теб.

# 163
  • Мнения: 189
И двете си деца родих нормално без упойки , без да плащам за това и без да съм "обгрижвана".Ако имах финансова възможност бих родила още две деца пак нормално и без упойка.Емоциите в този момент се смесват и се получава едно вълшебство -очакване,болка и радост.Както казват:болка,но сладка болка.

# 164
  • Мнения: 18
Аз съм раждала нормално два пъти.Подкрепям и поздравявам всички,които ще раждат или са раждали нормално.Няма такова изживяване просто SUPER

Общи условия

Активация на акаунт