Проблем с колега

  • 1 949
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 138
Мисля си ,че по някакъв деликатен начин трябва да му покажеш,че не ти е особено приятно да бъдеш преследвана.Ако е достатъчно схватлив ще се усети Ако не  поеме,подходи със друга стратегия..Покани го на кафе в обедната почивка и му покажи ,че искаш да разбереш на какво се дължи странното му поведение.Нека стане ясно какво точно иска от теб.. и какво искаш ти.Ако не разбира от намеци поставяй директно нещата.Пък накрая може и да го сиктирдосаш,колкото и да ти е неприятно ..

# 16
Сега да си кажа и аз мнението...

Всъщност има ли смисъл? Моето мнение, или това на няколко съфорумки няма да е мнението на въпросния колега. Вземи и си поговори с него. Всички обсъждания тук ще са в областта на догатките и нашия скромен опит.
Изяснете си какви според него са нормалните колегиални взаимоотношения, кое би било според вас пристъпване на границата. И от двете страни.

Само да допълня - някои мъже са от старата школа, за която жената е Дама...

# 17
  • Мнения: 5 468
Покани го на кафе в обедната почивка и му покажи ,че искаш да разбереш на какво се дължи странното му поведение.
Боже, боже.... това ще има да й го натяквааа... "Ти ме покани на кафе! Няма да седнеш да пиеш кафе с неприятен за теб мъж, нали? Ха ха! Иска ти сееее"...

# 18
  • Мнения: 1 422
Само да допълня - някои мъже са от старата школа, за която жената е Дама...

Което най-напред значи да запази личното й пространство и в никакъв случай да не излага ренометео й пред обществото - в този смисъл чужд мъж да я взима с кола с детето..... Да продължаваме ли анализа  #Crazy

# 19
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз тук не разбрах откъде колегата е наясно коя е яслата на детето.
Защо е чакал пред яслата, а не е предложил да закара жената от службата дотам?

Иначе, нещата са прости - има си колегиални взаимоотношения и лични такива - казва му се къде е границата.

# 20
  • Мнения: 138
Покани го на кафе в обедната почивка и му покажи ,че искаш да разбереш на какво се дължи странното му поведение.
Боже, боже.... това ще има да й го натяква... "Ти ме покани на кафе! Няма да седнеш да пиеш кафе с неприятен за теб мъж, нали? Ха ха! Иска ти сееее"...

Тя ,ще го покани за да си изяснят нещата,един вид променена тактика ...По този начин, може би ,той ще открие истинските си намерения и тя ще има възможност да му по покаже какво иска ...А не постоянно да бяга .. От защитна позиция преминава в активна..
Ако пък вземе да и натяква за това -следва СИКТИР ,но надали ще се стигне до там.Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 744
Той пък откъде е информиран в коя ясла ходи детето? Ако знае това от самата теб сори , но сама си го допуснала в личното си пространство и може да го е изтълкувал по негов си начин.

# 22
  • София
  • Мнения: 443
Просто викни мъжа си да те вземе от работа, така че колегата да ви види заедно. И пак бъди любезна и дистанцирана.

Мен преди години така ме уволниха от работа, защото шефа се натискаше. Като викнах тогавашното гадже да ме вземе, още на следващия ден ме отсвириха  Laughing Забавно ми е като се сещам за тези истории. То беше една измислена работа в началото на трудовата ми кариера и не ми е пукало хич.

Общи условия

Активация на акаунт