За фобиите да си поговорим...

  • 8 890
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 417
Имам фобия от пеперуди - дневни, нощни, на снимка или нарисувани дори.

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825

Шушон, верно? Какво ти става, ако примерно видиш такава картинка? Фобия в смисъл...?

# 17
  • Мнения: 5 393
От високо( но не и от летене със самолет)

От дълбока вода- в смисъл, ако не виждам дъното(въпреки,че съм много добър плувец)Явно много филми съм гледала и все си мисля,че нещо ще ме повлече надолу...... Crazy

Изпитвам ужас от насекоми и най вече хлебарки и нощни пеперуди-не е фобия, но е близо.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Бях чела, че някой имал фобия от пеперуди И праскови, заради мъха по крилата и по плода.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
От високо( но не и от летене със самолет)

Винаги съм обичала да летя със самолет - миналата година обаче за първи път се качих, откакто имам дете, с нея. Такъв ужас не помня да съм изпитвала, докато самолета излетя във въздуха. Направо се тресях цялата от мисли как няма-няма и ще се шльопне на пистата на парчета, заедно с детето ми в него.

# 20
  • Мнения: 2 212
От хлебарки, въпреки, че както Бу е обяснила ако няма кой да се справи с нея, а тя ме застрашава ще се справя някак си с отврат и ужас... но само ако директно ме застрашава, иначе не - бих я оставила да живее, но не и да я гоня да я убивам... И от дълбока вода също, нямам ли дъно, независимо море или плувен басейн изпадам в паника и се схващам преносно и буквално. Така се схванах и на акаваленда в тракия като скочих в басейна на 2.20 мислейки, че е плитката страна...добре, че моя приятел тогава беше наблизо....На водни колела и други водни транспортни средства не се качвам по същата причина.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 423
Карциномфобия.

# 22
  • Мнения: 677
Имам фобия от таксиметрови шофьори, портиери, катаджии, охрани и кухи лейки.

# 23
  • Мнения: 2 768
змии
ужасявам се да видя змия дори на картинка, учебника ми по биология беше облепен дори...
веднъж дядо ми ме уплаше с една гумена змия, след което седмица не ядох и спах

# 24
  • Мнения: 4 451
Явно фобията от хлебарки е всеобща. Имам същата. Sick
Страх от затворени пространства. Затвори ме в асансьор и ми гледай сеира. Mr. Green

# 25
Имам фобия някой да не ме преследва, избягвам да вървя сама по тъмното, ако ми се наложи, почти тичам.Никога не се качвам сама в такси, все си мисля, че може да ме отвлече Crazy

# 26
  • Мнения: 4 555
Не мога да се возя на асансьор. Винаги си мисля как се откъсва и пада, понякога дори усещам как се движа надолу, вместо нагоре (ако пътувам до много висок етаж). Много ми помага, ако има някой с мен. Ако съм сама е изключено да се кача.
Най-странното е, че има сгради, в които не го изпитвам това нещо.

# 27
  • София
  • Мнения: 13 206
Богомолки!! Моето си е наистина фобия. В стаята на детето беше влязла и кацнала на зелените тапети с овце. Дотолкова се потресох, че грабнах детето, тряснах вратата и треперейки започнах да се чудя как да я разкарам. Нямам страхове от други насекоми. Не са ми приятни, но чак толкоз... Върнах се и не се престраших да я трясна с чехъл, видя ми се че ще се доближа много ... Rolling Eyes не питайте как я убих, трудно беше, защото гадината има само глава, голееми ръце и крака, крила и никакво телце дето да го смачкаш. Бррррр и сега се потрисам...

Понякога ме обзема и канцерофобия  Embarassed Имам фобия и от високи скорости, особено като не съм на волана  Wink

Иначе, който ме познава знае, че мен почти от нищо не ме е страх

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 17:52 от Vache

# 28
  • Мнения: 14 654
Ето решението за тези, които се страхуват от хлебарки- вземете си сколопендра:
"Както казахме, те са адски хищник и самите остатъци от човешка храна не привличат сколопендрите - те се интересуват по-скоро от хлебарките, които ходят по остастъците от човешка храна."

# 29
  • Мнения: 1 313
Не знам дали е фобия или силен страх, но определено имам проблем с жилещите насекоми - пчели, оси и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт