Канадки мили и красиви посрещат есента щастливи - 18

  • 22 475
  • 283
  •   1
Отговори
# 165
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 18
Pate Jaki  добре дошла и лека бременност!

Sneji а тя не се ли е подписала вътре на белия лист  Wink

milla_  аз ползвах на the first years -ръчна, доволна съм, а и цената беше ниска в сравнение с останалите

поздрави  bouquet

# 166
  • Мнения: 128
Майчета, благодаря ви за информацията и за подкрепата! Действам по въпроса!
  bouquet

# 167
  • Мнения: 40
Благодаря ви сърдечно, момичета!   bouquet

Сега се ориентирвам и в предложеното по магазините, та ще видим накрая каква ще избера. Много ценна информация ми дадохте. Вече малката започна да поспива и скоро ще ви разкажа за моето раждане, ако има интерес за вас, разбира се. Надявам се и аз да допринеса нещо полезно за вас, както вие го правите много успешно за мен.

Pate Jaki, добре дошла сред нас!  Hug  Аз също съм от новаците тук. Атмосферата в този форум е много положителна и това само е в синхром с радостта от раждането на нов живот, за което ви поздравявам  Grinning.

Желая ви леко изкарване на бремеността и леко раждане, а на родилите вече - сили да успяват с всичко и мъниците им да хапват и спинкат добре, че мама да има време и за други неща, а и за себе си, ако може.  Peace

# 168
  • Мнения: 1 199
Здравейте мами!
Добре дошла на Пате Яки и на Милла! Ние растем, коликите ни се усилват, но се опитваме да ги избягваме с естествени средства Sunglasses Тъй като ни започват към 6 вечерта, сега в 6 без 15 го приспах малкия на гърдата и сега се радваме на спокойствие. За покупките - и на мен много ми харесва Сиър, а днес се възползвах от 50 %-ното намаление на някои стоки в Дъ Чилдрънс плейс. Много искам да ви пусна една снимка на бебчо, но хубавите са от болницата, сега се променя от ден на ден, ама за снимки не остава време Embarassed Не знам дали ще успея да я пусна, но ще опитам. Приятна вечер на всички!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=166098&photo=99
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=166098&photo=100

Ако е необходимо - потребител - septemwri и парола - 2007
Толкова мога, да пусна снимка направо в постинга си не мога Embarassed

# 169
  • Canada
  • Мнения: 1 773

Sneji а тя не се ли е подписала вътре на белия лист  Wink

Mr. Green Имах съмнения.
Сега официално - получих 20$ от Пепи. С тях събраната сумата е вече 140$. Благодаря ви момичета!
Pate Jaki, престраши се значи Mr. Green Добре че е Писанката, за да научавам новини. Искам снимка с корем, защото утре няма да мога да те видя.
heureuse, хич не си мисли да минеш само с 2 снимки. Имаш ми мейла, искам снимки на цялото домочадие, начело с мама и бебчо Grinning Тъй де, ти мойто бебе го видя наживо, аз като не мога да дойда, поне да гледам повече снимки Hug

# 170
  • Мнения: 33
Здравейте мили мами! Благодаря на всички за съветите им за избор на доктор и болница тук в Монреал! За сега съм си записала час в Royal Victoria Hospital, д-р Brown. На 22.10. съм на преглед, така че ще видя как е там и ще пиша впечатления. Благодаря ви още веднъж за отзивчивостта.
 

# 171
  • Мнения: 417
Привет канадски мами!
По изписаното си личи, че в източната част е все още циганско лято Simple Smile

heureuse, много сладко бебче! Да ви е живо и здраво, скоро да му минат коликите!

Pate Jaki , Добре дошла! Успех на финала и ще чакаме добрите новини!   bouquet

Ние да се похвалим - започнахме с оризовата каша. Малчо я папка доста настървено  Laughing, а аз си мислех че може и да я плюва, но не би.... хапнахме си всичко. Нацапахме се до ушите и всичко наоколо, но беше забава Simple Smile

Калида, къде се загубихте с Дана?

Поздрави от нас и лек ден на всички!

# 172
Здравйте Канадски Мами!

Отдавна съм почитател на форума и винаги сам намирала много интересна и полезна информация. Благодаря ви! Но чак сега се регистрирам.
Имам малко момченце на година и девет месеца казва се Симеон и се роди на 31 Декември, 2005. Живеем в Мисисауга от пет години и се опитваме да се справим с предизвикателставата на живота в чужбина.
Преди може би година прочетох във форума за детска градина, в която имало българки,които гледали децата и имаше много добри отзиви. Проверих как се казва и намрих уеб сайта: abcprivatedaycare.com. , но за съжаление сайта вече го нямаше. Има ли някой които да ми помогне с адрес и телефон на тази детска градина и имате ли информация дали още съществува?
Благодарвя ви и весело изкарване на Haloween!!!!

Поздрави
Дони

# 173
  • Мнения: 68
Здравейте моми4ета,
Миналият петък ми  поставиха диагноза гестационен диабет. Реших да разкажа накратко, за6тото има много бременни моми4ета, диагнозата не е толкова 4есто сре6тана и трудно може да се намери инфо какво става и на какъв принцип действат в Канада.
След нормалния задължителен тест- натоварване с 50гр. глюкоза ми кръвната ми захар достига 11, и естествено имам съоб6тение на секретаря, 4е не6то не е наред. ЗаКанада ако кръвната захар е до 10.20 се води нару6ен глюкозен толеранс и назна4ават второ изследване, за да са сигурни, 4е не е диабет, над тази стойност диагнозата е гестационен диабет. В семейството ми няма болни от диабет, но аз имах проблем с кръвната захар, т.е. нару6ен глюкозен толеранс. Записаха ми 4ас за след 2дни(днес) в специализирана Диабетна клиника при болница Трилиум в Етобико.
Естествено първо ме регистрираха, след което ме прегледа ендокринолог. Веднага след ендокринолога ме пое диетолог. Диетоложката ми обясни най-подробно какво, в колко 4аса и за6то трябва да се яде, както и какво коли4ество въглехидрати е допустимо. Бе6е много приятно. Последва групова сесия с диетолог, където о6те веднъж дори о6те по-подробно бяха обяснени съ6тите не6та, както и обясни ак да се 4етат етикетите на храните. След това продължихме с nurse, който ни раздаде първо по една 4анта с подаръци за беб4етата и по един апарат за мерене на кръвна захар. Обясни и показа как се използва апарата. Обясни на колко време да си мерим захарта на ден, т.е два пъти дневно отделно и да следим урината за кетони. Освен това ми назна4иха много подробни изследвания на кръвта. За сега съм на диета до другата седмица и меря захарта на ден по два пъти, след което 6те имам пак преглед и ако съм успяла да поддържам захарта в норма, най-вероятно 6те си карам на диета докрая. Ако за съжаление диетата не е ефективна за мен, 6те трябва да мина на инсулин.
И да спомена все пак и не6то весело:) Препоръ4ват се много разходки, за6тото така се сваля захартанай-лесно и ефективно. И понеже навън е студено и трябва много да се пазя, ве4е всеки ден ходим на разходки из моловете и аз съм много доволна:))
Бъдете здрави:)

# 174
  • Мнения: 4 150
Здравей HEUREUSE  Grinning (кутията ти е пьлна и zатова Ще спамна малко тук,иzвинете ме) Peace

Как вьрви кьрменето?

Да кажа неЩо zа Витамин Д.

ЧовеШкият органиzьм синтеzира тоzи витамин zа около 10 минути на НЕ ПРЯКА сльнчева светлина (може да е облачно даже) на плоЩ около една длан.Т.е. ако бебето е увито до Шия,и само рьцете му и лицето са на светлина zа 10 минути на ден,това е достатьчната доzа.Отделно се набавя и с кьрмата.Витамин Д се натрупва.

Витамин Д лесно може да бьде и предоzиран.И е отровен сам по себе си,когато е иzкуствен.

И друго...На децата,които вzимат редовно витамин Д им се zатваря преждевременно фонтанелата.Такива деца имат zабавено раzвитие в фиzичен и психологичен аспект.Има много иzследвания zа това неЩо.

Зимафлуор е флуор. Stop

При вас имате чудесна книга на Jean Liedloff   http://www.continuum-concept.org/  za "раzглеzването на бебетата".Най гуШканите и най обичаните деца са най умни и най добри (това е накратко в книгата).ГореЩо ти я препорьчвам. Peace

Видях ськровиЩето ти на снимката,която си дала в албума.Красавец с невероятно име.Да ви е zдрав  bouquet

Крис

# 175
  • Мнения: 1 199
Здравей Кристиан Grinning ти си като ангел-пазител на мен и моя бебчо. Много ти благодаря! Мисля че информацията, която си дал ще бъде полезна и за момичетата. Аз от своя страна също направих един сърч за витамин Д при канадски условия и намерих това:

http://www.todaysparent.com/baby/breastfeeding/article.jsp?content=855905

http://www.infactcanada.ca/breastmilk_and_vitamin_d_adequac.htm

А д-р Сиърс (www.askdrsears.com) направо пише че освен ако не бебето не живее отвъд Полярния кръг, Витамин Д се набавя естествено от слънцето.

Розчиствам си пощата, ще ти пиша на лични Peace
Здравейте момичета, да ви се похваля че днес бяхме на консултация и за 1 месец сме наддали кило и 400 само на кърма. Всъщност това е наддаването по отношение на теглото при раждане. Ако се вземат предвид и тези 300 грама които беше свалил веднага след раждането, значи стават кило и 700. На мама прасенцето  Heart Eyes
Коконка, на моя позната тук й казаха че има диабет, всъщност беше на границата, и тази новина първо я смаза, но после тя се взе в ръце, смени коренно начина си на хранене и въобще на живот и не само че диабетът отдавна е история за нея, но свали много излишни килограми, разхубави се, заживя много по-здарословно. Пожелавам ти и при теб такива положителни промени. Аз доколкото разбрах диетата за диабетици е много добра и за недиабетици.
Лека нощ, момичета!

# 176
  • Мнения: 727
здравейте момичета Hug
Аз съм..така да се каже кандидат-канадка Mr. Green(как звучи)предстои ни интервю за емиграция в Канада-Квебек
много се притеснявам разбира се Confused,ужасно е да ти предстои нещо толкова важно аи с френския не съм много добре Tired,та исках да и питам(френскоговорящите)как премина при вас интервюто,ако разбира се ви се пише
Четах в бгканада.ком,но всички там са ми много странни,повече съвети които получих не ми влязаха от полза newsm78
Затова се обръщам към вас,майчета и жени минали по този път,споделете

пп:да уточня аз съм придружител,мъжа и е главния кандидат

Може и да разкажете за първите ви проблеми,след като сте пристигнали в Канада ...всичко,на мен всичко би ми било интересно Hug
Прекрасни бебчета видях нека са ви здравички
Поздрави ИВА

# 177
  • Canada
  • Мнения: 1 773
dilcheva, тази градина я затвориха преди около 10 месеца, не работи вече.
kokonka, само един тест ли ти правиха или два? На мен след първото изследване захарта ми беше висока и ме викаха втори път. Тогава отнесох 3 бодения през час, но за мой късмет резултатите бяха добри. Лекарят ми твърдеше, че първото изследване не е прецизно и дава много грешни резултати. Дано и при теб да е фалшива тревога!
heureuse, мнооооооооого сладко бебе! баткото и каката помагат ли?
anilevi, не ти завиждам. Интервюто ми беше един от най-стресиращите моменти, наравно с раздялата с нашите на летището. И при нас мъжът ми беше водещ и страшно надъхан на тема Канада. Аз от своя страна хич не исках да идваме, а и недолюбвам френския, учих го буквално насила. На самото интервю бях ужасно нервна, направо видимо треперех. Мина обаче добре - само 20 мин. в които говореше основно мъжът ми, като от време на време ми подаваше реплики. Бяхме тренирали безбой пъти възможните въпроси и всичко си мина по план. Сега нямам представа как минават интервютата, нашето беше преди 7 години.
С пристигането в Монреал изпаднах в шок - стари, двуетажни къщи без покриви, залепени една за друга, но пък за сметка на това и с големи метални външни стълби. Ужасно грозни ми се сториха. Всъщност, търсех кусури на всичко и много малко оставаше, за да си взема самолета наобратно. Какво начало, а?

# 178
Жалко!!!
Но все пак благодаря ти Sneji!

# 179
  • Мнения: 3 932
здравейте момичета Hug
Аз съм..така да се каже кандидат-канадка Mr. Green(как звучи)предстои ни интервю за емиграция в Канада-Квебек
много се притеснявам разбира се Confused,ужасно е да ти предстои нещо толкова важно аи с френския не съм много добре Tired,та исках да и питам(френскоговорящите)как премина при вас интервюто,ако разбира се ви се пише
......................

Доколкото си спомням нашето интервю отпреди 2 години, неводещият кандидат не се включваше много в разговора. В нашия случай аз бях водещият (нямам проблем с фр.), а мъжът ми така и не седна и една реплика да заучи, почна с едно убедително "бонжур" и това му беше включването, естествено после, кимаше разбиращо отвреме на време, когато го поглеждаха въпросително.
Пишеш, че не си много добре с френския, но моят съвет е ако имаш време и възможност, наблегни на него още от Бг, за да не си губиш тук времето с учене на език, неоправдано е ако може да се избегне този момент.
Иначе първи впечатления, определено положителни, едно такова чистичко и едни детски площадки...и колите им нови, и дворчетата с градинки...После лека полека се появяват и дупките по улиците, и старичките къщи и доста скучната на места архитектура, но това е положението, от вас си зависи дали чашата ще ви е "наполовина пълна, или наполовина празна"

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт