Как да се откажа от парно от Топлофикация София?

  • 11 835
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 116
Ние сме в новопостроен блок, в който няма топлофикация и няма и да има докато живея там  Whistling

# 31
  • MJF
  • Мнения: 8 591
до преди година все сме живяли в блокове с парно.изобщто не могат да се хванат дирите на сметките.сега сме в нова жилищна сграда без парно.отопляваме се с ток.докато няма криза за електроенергия ще ни е спокойно.поне знам как да пестя-все пак има нощна енергия.като си съпоставя човек сметките и от изминалите месеци има все пак поглед и контрол.

# 32
  • Мнения: 734
Хм...прочетох това с процентите и определено не мисля, че е вярно...Или аз съм в заблуда...Тези 14% или 23% не са ли от кубатурата на апартамента, а не от общия топломер?
Второ - има възможност да се спре парното на целия блок, защото поне при нас си има по един кран за всеки вход..
Трето - за идиотските сметки, не трябва ли да се сърдим на фирмата за топлинно счетоводство, а не на топлофикация? И да подаваме жалба срещу тази фирма?
Ние в момента сме на етап пускане на парно в нов блок. Интерсувам се живо от всички въпроси, засягащи парното. Наясно съм, че има доста разлики между новото и панелното строителство...
Иначе в момента сме с климатик и блойлер....за парното още не сме преборили бюрокрацията и всички документи, които трябва да се попълнят.
До колкото ми е известно, има голямо значение колко души в блока ползват парно - колкото повече - толкова по-реалистични са сметките и обратното. При нас всички са заявили "За" и ще видим как ще я караме....

# 33
  • Мнения: 2 891
Може ли някой да разясни разликата м/у топломери на всеки радиатор и един за целия апартамент, както е в новото строителство?

# 34
  • София
  • Мнения: 6 011
Може ли някой да разясни разликата м/у топломери на всеки радиатор и един за целия апартамент, както е в новото строителство?
В новото строителство с отопление от Топлофикация мисля, че не слагат по един общ топломер на апартамент. newsm78
Нашето ново жилище ще е газифицирано, там със сигурност ще е един общ топломер за отоплнието и подгряването на водата, но за Топлофикация не съм чувала да е така.
Пък и какъв е смисъла за тях, предполагам, че с топломери на всеки радиатор печалбите за тях са по-големи.

# 35
  • Мнения: 2 891
Слагат, слагат. На нас така ще ни е направена инсталацията.

# 36
  • Мнения: 734
При новото строителство тръбите за парното са разположени по коренно различен начин - влизат в апартамента от едно единствено място и от там се разклоняват до отделните стаи като са положени в пода, т.е. вертикални тръби - няма. Тази подредба позволява да се сложи един единствен уред, който да отчита влизащата в апартамента топлоенергия, като в този случай няма никакво значение дали в хола си надул радиатора на 5, а в спалнята е спрян....топломерът си отчита и толкоз...Да, разправят, че по този начин отчитането е по-коректно, но при нас още не са го пуснали и нямам база за сравнение...Но пък лошото при този топ инсталация е, че тръбите, които минават по пода са така разположени, че двата им края се намират на по-високо ниво, отколкото останалата част от тръбата. С други думи от едната страна влизат в радиатора, а от другата в едни хоризонтални тръби с кранове (при нас се намират в банята, но не е задължително и са скрити в кутия). По този начин водата, която се намира в тръбата не може да бъде източена.....така ни обясни човекът, който е правил абонатната станция за парното на блока....В случая ние сме слагали лайсни с дюбели и сме пробивали в пода (никой не ни предупреди, че там има тръби...) и ако сме пробили някоя от тръбите трябжа да махаме паркет и да къртим плочки.....Да ни е честито...Но това беше между другото...

# 37
Радиатор лесно може да се свали (нужно е да се съобщи на фирмата за топлинно счетоводство). Но сметките ще са същите, както и когато кранчето ви е на нула.
Няма отърване от топлофикация, единствено в случаите, когато повече от 50% са съгласни да се спре парното в сградата. При спряно парно може да се ползва само топла вода, но икономически е неизгодно, защото е по-скъпо.

# 38
При новото строителство изпълнението на тръбите за парното е по друга схема и там за кражби от съседите и дума не може да става. Peace

Общи условия

Активация на акаунт