Още за мъжкият стерилитет

  • 6 305
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 81
Моля ви кажете какво да правя! Ве4е не знам. Значи с микробиологията на мъжа ми пихме антибиотик заради микоплазма, която установиха. Направихме повторни изследвания - вече е премехната. Но въпреки всичко нямаме подобрение на спермограмата. Разбира се отиде мъжа ми при Д-р Кацаров. Казал му е, че няма варикоцеле. Според него се дължало на здравословни проблеми в детството. Това е. Сега резултатите са: брой сперматозоид- 2,2 млн/мл вискозитет - повишен- дори не знам какво значи това, време на втечняване 40 мин- нормата е до 20, 10% добре подвижни, 40% - слабо, 50% - неподвижни! Морфология 10 % нормална, 90% - с отклонения!
Знам, че не е добра! Кажете според вас имаме ли шанс да зачена по естествен път, дори да го карам да пие всякакви витамини и оксиданти?????????? Sad

# 61
  • Мнения: 531
any_1, знаеш че ви трябва клиника по асистирана репродукция.
Късмет!  bouquet

# 62
  • Мнения: 1 950
any_1, нашите резултати преди 2 години бяха почти като вашите. Малко повече спермита на милилитър, лекувахме микоплазма, няма варикоцеле, изобщо неизяснена ситуация. Не само че не се подобриха резултатите след всички видове добавки, витамини, спиране на цигари, ами морфологията от 9 % стана 1 %. Естествено още първата година започнахме опити ИКСИ, после се оказа, че и аз имам проблем...но това е друга история Wink
Евро ти е казала, трябва ви специализирана клиника Hug Praynig

# 63
  • Мнения: 81
Знам! Проблема е, че когато ми правиха ИКСИ бях много зле. Не можех да стана от леглото. Явно ми бяха засегнати някакви нерви. Така бях 10 дена и мъжа ми каза, че повече няма да ми позволи да ходя на инвитро и тн. Затова се опитвам да разбера дали изобщо ще имаме шанс за бебе  Rolling Eyes Cry Confused

# 64
  • Мнения: 82
Ani, къде си правила ИКСИто, препоръчвам ти Александров Варна.Но все пак зависи и от твоя организъм как ще преодолее процедурата как ще се бори. Ще успееш!!!
Късмет! Heart Eyes

Цветунчо, ние също сме с мъжки фактор и докато милото се лекува (имаме час при Кацаров на 30.04.),аз какво мога да направя за мен?В смисъл, както ти казваш че се оказало че и ти имаш проблеми,ама чак след ИКСИто си разбрала? То нашата спермограма е толкова лоша че единствено ако е възможно нещо, то ще е ИКСИ, в този случай, аз какви изследвания да правя сега предварително,да видя дали съм добре за ИКСИ. А не после да се окаже че още да се чака заради мен...Обобщено: цикъла ми е редовен и съм засичала овулация с тестове.Знам че проходимост на тръбите не е нужно да се изследва за ИКСИ...
Нещо друго?
Мерси    bouquet

# 65
  • Мнения: 7 716
Вивиана, направи си само репродуктивни хормони.

# 66
  • Мнения: 94
Момичета,здравейте GrinningЩе ви помоля за помощ!
Предстои ни икси след две седмици.Но направихме микробиология на мъжа ми и се установи,че има някакъв микроорганизъм- Ureaplasms urealyticum > 10 0000 CFU/spec. и ще трябва да започне да пие антибиотик.
Въпросът ми е дали и аз трябва да пия от същия антибиотик и ще се осъществи ли икси при това положение или първо трябва да се изолира бактерията?
Предварително благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт