Защо в Шейново са против кърменето?

  • 4 703
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 977
Привет, мамчета!

Видях тази тема от преди година и реших да я върна отново на дневен ред, защото за това време нищо не се е променило. На мен ми предстои раждане много скоро в Шейново и по този повод попаднах на нея.

Някак си, обаче, като че ли темата е изместена.Става въпрос за това защо нямаме право на избор дали детето да бъде при нас след раждането или не.

Аз лично незнам как ще се чувствам като родя, но знам, че бих дала всичко бебчето да се чувства спокойно, попадайки в един нов, стресиращ свят за него. Бих дала всичко да мога да го кърмя едва ли не веднага след раждането /чела съм, че ако 30мин. след раждането бебето се постави на гърдата, дори и да не суче, е полезно за него/...

Не съм сигурна с какви средства нещата в БГ могат да се променят, но подкрепям Съни, която е пуснала темата и ми се иска да имаме повече свобода на избор от първият ден от живота на нашите деца.

# 76
  • Мнения: 3 161
Чудесно е решението ти, но тогава защо Шейново? И аз раждах там и не съм във възторг от политиката да не се дават децата на майката. Виж как стоят нещата с ВИПовете, ако не - още не е късно да смениш решението, а?

# 77
  • Мнения: 2 171
И аз искам да подкрепя Съни и смятам, че предложенията й са добри. Когато аз родих ми донесоха бебето след 7 часа, а раждах нормално. Като го вдигнах за пръв път, той повърна мляко и се задави. За трите дни престой, той не се събуди нито веднъж да бозае, а свали само 120 гр. Сами можете да прецените дали са го хранили с АМ или не. Да не говорим как не се намери една акушерка, да ми обясни как се поставя детето на гърда. Цяло чудо е, че още се кърмим, понеже при изписването бях на прага да направя мастит и първия месец изпитвах адски болки на всяко кърмене. Нещо трябва да се промени.

# 78
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мисля,че в Шейново нямат условия бебетата да са при майките.В стаите има по много родилки и вероятно никакво място за детски креватчета,а акушерките биха припаднали от ужас при мисълта бебето да спи в леглото ти Laughing
Така че вариантите са 3 - да смениш болницата; да си платиш за ВИП и с цената на скандал да си задържиш бебето при теб поне през деня; или просто да изчакаш да му се направят ваксините,които се слагат за първите 24ч и да си излезете с бебето срещу подпис (най-главоболното и свързано с най-неприятни емоции решение).
Леко да минава,каквото и да решиш Grinning

# 79
  • Мнения: 5 877
Избери друга болница.
В Шейново достъпът до бебето ти е много труден - хеле пък ако е в кувьоз, значи ще ти дават да го виждаш по 40 мин. на ден.
Да го оставят при теб и дума не може да става, нито за нерегламентиран достъп до него.
В Тина Киркова и в АГ май дават децата или поне достъпът е по-лесен.

# 80
  • Мнения: 64
И аз раждах в Шейново,не мога да се оплача освен че имахме стафилококи.Моят лекар ме оперира( при който хода отдавна )и сега хода на консултаций при педиатър -неантолог  от Шейново която  е ЗА кърменето и за късното захранване.  bouquet
Аз бях секцио и когато за първи път ми дадаха бебчо акушерката дойде при мен,обучи ме как да кърмя детенце и всеки следващ път ме питаха как съм с кърменето,след това имах и въпроси към danisport с която бяхме в една стая.
Не мисля ,че Шейново са против кърменето а напротив,детенце винаги е цокал когато са ми го давали и затова незнам дали ги хранят допълнително newsm78

# 81
  • Мнения: 977
emem, избрах Шейново заради лекаря който ще ме изражда.
Знам, че не се дават децата на майката и не ми е приятен този факт, но вече е късно да променя решението си. Колкото до ВИП стая мога да бъда в такава, но само ако съм със секцио може да ми се запази. Ако ли не - ако има свободна ще съм там. От друга страна не съм сигурна дали и да съм във ВИП стая ще ми дадат бебчето да е с мен през цялото време?!... Чудя се и екипа, за който си плащам дали ще ме обгрижва след като родя... Много въпроси ме измъчват, но най-важното е бебчето да се роди живо и здраво! Wink))

hedra, именно за това говорим - че няма условия и практика в някои болници, в случая в Шейново, бебето да е при майката, по нейно желание. Именно това трябва да се промени!

Така като ви слушам съм на косъм да се реша за Тина Киркова... Ама вече имам уговорка с лекаря и не ми е удобно да се отмятам. Плюс това се чувствам много спокойна с него... А за Тина Киркова нямам никаква идея към кой да се обърна...

# 82
  • Мнения: 1 737
Следващия път няма да раждам в Шейново! Носеха ми бебето нахранено с АМ и заспало, а аз преливах от кърма, щях да получа мастит. Изрично помолих да ми го носят вече гладен, но никой не ми обърна внимание и трябваше да цедя и изхвърлям постоянно кърма. Кошмарни 3 дни! Close

# 83
  • Мнения: 2 885
Раждах септември 2005 в МД. Писала съм и друг път, че макар и Шейново да ми е под носа се отказах да раждам там - заради платената ЖК и заради това че бебета не са в стаята при майката. Четох тук и в Дира, разпитвах мамите на лична и избрах МД. Не съжалявам и за миг за избора си. Макар, че на 7-ми етаж в МД дават бебета през 3 часа /бях с вакуум и епизотомия/, акушерките бяха мили и разбрани и ни помагаха със съвети за кърменето. Но аз бях подготвена, четох доста преди да родя и не се притеснявах. Спокойно си закърмих, само дето му го дадоха след 12 часа.  Crazy
Но при второто дете /пак мисля да раждам в МД/ ще закърмя веднага докато ме возят с количката до съот.етаж /7-ми или 12-ти/.
Мереха децата как наддават и спираха добавката. Малко мами кърмехме и една акушерка помня се ядоса: "Абе няма ли кърмещи майки тука бе, що ми искате добавка, какво е това нещо....???!!!!". Видимо беше доста  Shocked

# 84
  • Мнения: 3 161
След като си решила, няма защо да те разубеждаваме. Има си и хубави страни Шейново. Раждането е уникално преживяване и е важно да имаш доверие на лекаря си. Защо тогава не говориш с него предварително и да изложиш изискванията си? нали му плащаш все пак? Кажи, че искаш да сложиш на гърда максимално рано, да кърмиш на поискване, да не дават АМ. Би трябвало той да знае какви са вратичките, за да се заобиколят правилата. Освен това: на 3 часа носят, ама ти го оставят по 1 час. Това значи, че ти можеш да си държиш бебето на гърдата през цялото това време, така че интервалът без теб се скъсява значително. Ако ти носят АМ (на нас ни го оставяха в леглото на бебето), изхвърли го (за да не го дадат после на детето след това, ако плаче). Така на следващото носене ще е гладно и няма да пропуска кърмене. Заприказвай акушерките от детското, които носят бебетата, питай дали не могат да го оставят и в интервалите между носенията, дали ти можеш да отидеш и да си го накърмиш, ако плаче, кажи им, че искаш да кърмиш изключително и да не дават друго... Подготви се сама за успешно кърмене (има чудесни сатии в библиотеката, принтирай някоя от тях, защото може да имаш доста въпроси първите дни), намери си някой навън, от който да поискаш бърз съвет по телефона, ако имаш въпроси, вземи си помпа, за да не се препълниш... И се моли да попаднеш на свестни акушерки, има и такива явно в Шейново. Успешно раждане и кърмене!

# 85
  • Мнения: 498
прави сте че в шейново никой нищо не обяснява за кърменето, но не е вярно че винаги ги хранят с ам
аз си хранех бебка всеки път като ми я донасяхя и тя много сладко си хапваше даже......... Laughing
 

# 86
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Цитат на: sunny7
ТА питам аз:
До кога ще я има тази практиката в Шейново да дават бебетата на майките  през 3 часа

е защо реши, че само в Шейново е така, в Майчин дом е същото.
за Шейново не знам но аз раждах в Майчин дом - нормално и бях на 12 етаж,там бебчетата са при нас непрекъснато имаше и от акушерките които препоръчваха колкото по-често на гърда толкова по-бързо кърма за бебчето и ако много /по преценка на педиатъра/ свалят от рожденното тегло изписват добавка на казват - първо на гърдата 20 минути и после от добавката

# 87
  • Мнения: 3 886
Цитат на: sunny7
ТА питам аз:
До кога ще я има тази практиката в Шейново да дават бебетата на майките  през 3 часа

е защо реши, че само в Шейново е така, в Майчин дом е същото.
за Шейново не знам но аз раждах в Майчин дом - нормално и бях на 12 етаж,там бебчетата са при нас непрекъснато имаше и от акушерките които препоръчваха колкото по-често на гърда толкова по-бързо кърма за бебчето и ако много /по преценка на педиатъра/ свалят от рожденното тегло изписват добавка на казват - първо на гърдата 20 минути и после от добавката


и  аз раждах там и  2 те си деца и беше точно така бях на 12 ет.даже 1 от акушерките ми е приятелка.не липстваше на нито 1 мама нищо.и с 2 деца имах добавка но те не я искаха,оше от 1 ден ги слагат на гърдата да стимулират млекото. smile3521 newsm47 newsm10 newsm03 newsm53

# 88
  • Мнения: 3 760
Родих в Шейново преди 2,5 месеца. От израждащите лекари съм що годе доволна. Но......
Донесоха ми бебето на около 20-я час след раждането. НИКОЙ нищо не ми каза/показа за кърменето. В една стая бяхме 6 първескини и се опитвахме да налучкаме правилните пози и т.н. След два дни мъки  на една от мамите, една санитарка не издържа, скокна и й намести бебчето та то най после засука. Не знам дали са давали АМ /на мойта; на някои други-със сигурност/, надявам се, че не. Имах късмет, че тя е същинска пиявичка и като засука за пръв път /на 30-я час/ повече не се отказа. Вярно, че бебетата стояха при нас по около час на всяко носене, но ни ги носеха в 6, 10, 13, 16, 19, и 22 часа, т.е. само 6 пъти. Пак повтарям, че никой нищо не ми каза по отношение на кърменето-нито визитиращите лекари, нито акушерките в родилното, да не говорим за акушерките от детското-от тях чувахме само: "приготвяйте се за бебетата" и "приключвайте". Вечерта преди изписването ме преместиха в стая с 2 мами, на които им беше второ раждане и те ме открехнаха, че след ядене НЕ трябва да цедя и двете гърди, а само тази, от която е сукало бебето.
Преповиване видях на самото изписване, но само за секунди. Когато се прибрах не знаех как да смена памперс, да преоблека, да изкъпя... Добре, че мъжът ми е стабилен!
Втори път няма да раждам там.
Не знаех, че има болници, в които бебето е при майката.
Виновна съм, че не съм проучила въпроса. Никога няма да си го простя!

# 89
  • Мнения: 1 427
Родих в Шейново миналата година,и следващия път пак там бих родила!За мен  е по-важно раждането да мине добре и без усложнения-а това зависи от кадърността на докторите.За кърменето информация от нета винаги мога да получа.А и в Шейново не са против кърменето-това е малко крайно изказване!Ако питаш-казват ти.Просто проблема при тях е,че са наблегнали на самото раждане - кърменето остава някъде много назад........

Общи условия

Активация на акаунт