Ще откривам магазин-помогнете

  • 20 015
  • 104
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 650
Аз винаги съм си мислила, че ако имаш действаш магазин, е много лесно да направиш и онлайн магазин от типа на Данет (shop.danet.bg) или Фемили (http://www.family-bg.com/).
Те ползват безплатен скрипт. Някой трябва да ти направи магазина и после да ти покаже как да си обновяваш инфромацията. А чрез интернет може да стигнеш до много повече клиенти.
Пращаш стоките с наложен платеж чрез куриер.


Така, така......само че нашият ще е правен за нас си, а не от готовите......
кои вашите ?
има много които преправят стандартния OSC и продават поддръжката или като get.bg OSC-MAX с default template. Ако някой се изкаже че за 6 месеца ще направи повече функционалност и други неща от VirtueMart (което всъщност няма много) или OSC с контрибюшъните му е меко казано несериозно. HevyWeight e-commerce е над 1 000 000 Euro - Intershop Infinity, WebSphere и други, не знам някой в БГ да го е пускал
Работата не е пускането или софтуера а поддръжката. Има една камара магазини които качват 200-300 продукта, пляскат с ръце и чакат пари.  Не се ли обновява всеки ден и няма ли нещо ново няма смисъл. А повечето бебешки магазини нямат наличности и някои като поръча нещо се удрят в челото и почват да се чудят откаде да го вземат, да не говорим за бъркотията 911.bg

# 76
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ами мъжът ми прави дизайна, а приятел го пише. Това исках да кажа. Не, че е много по темата и много важно, но.... И идеи много имаме, и ще го направим.....но след време и много работа... Peace Peace Peace

# 77
  • Мнения: 1 650
Успех ви пожелавам, начинанието хич не е толкоз просто колкото изглежда

# 78
  • Мнения: 3 457
Успех ви пожелавам, начинанието хич не е толкоз просто колкото изглежда
не само ,е не е лесно ,но и я си представи куриери -загубени пратки,ревящи клиенти -ужас PeaceНаложи ми се на няколко пъти да пратя по куриери неща и бяха като цяло разочарована,да не говорим какви комисионни взимат.Аз също много пазарувам по нета ,но от вече доказани и изпитани магазини и въпреки всичко доста често съм оставала и недоволна-да се благодарят ,че не съм от нервните клиенти които връщат нещата Mr. Green

# 79
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Успех ви пожелавам, начинанието хич не е толкоз просто колкото изглежда

Ооооо на ясно сме, че ще пада работа, но ще трябва да го направим, ако искаме и другото, за което мислим да правиме, да стане. Добре, че мъжо има опит в работата в он-лаийн магазин.

# 80
  • Мнения: 175
Аз Ви пиша като човек,който има он-лайн магазин и ми повярвяйте знаете ли колко е трудно.Постоянно всичко трябва да се обновява,да не говорим за наличността,което не зависи от нас,а от самите вносители.За много работи отговора е -да другата седмица ще има внос..дойде другата седмица а то още няма..пак се обаждаш на клиента(на gsm естествено),защото никой не си оставя дом.телефон.Навърташ луди сметки и накрая на месеца не виждаш нищо в замяна...още много мога да ви разкажа...

# 81
  • Мнения: 175
Само искам да добавя и друго,може да ме изтрият ,но няма значение!!!Мамите,особено тук в този форум си знаят едни и същи магазини...Данет,фемили,симонови,пакостник и т.н.,а повечето от тях са просто едни офиси

# 82
  • Мнения: 3 457
Само искам да добавя и друго,може да ме изтрият ,но няма значение!!!Мамите,особено тук в този форум си знаят едни и същи магазини...Данет,фемили,симонови,пакостник и т.н.,а повечето от тях са просто едни офиси
да но обслужват добре,пазарувала съм и от четирите  и също от смензамен и играчките  и нямам оплаквания-имам оплаквания но те са свързани с куриерите и в единия случаи от пакостник ми бяха пратили друго нещо ,а от фемили чаках доста Simple Smile

# 83
  • Мнения: 998
Здравей, преди няколко дни прочетох въпросът ти, но нямах ниакава идея и не писах, но днес се прибирах от пазара (Иван Вазов) и минавайки покрай една градинка видях, че дават помещение под наем в новопостроен блок и се сетих за теб. Според мен е подходящ за детски магазин, защото е точно срещу градинка с люлки, в която се събират много майки, а и е на място през кето минават много хора. Ако искаш го погледни, сега видя в нета, че улицата се казва Йордан Йовков, където се пресича с Дедеагач, помещението е цялото облепено с надписи, че се дава под наем. Надявам се да съм ти била полезна и успех в начинанието!   bouquet

# 84
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Само искам да добавя и друго,може да ме изтрият ,но няма значение!!!Мамите,особено тук в този форум си знаят едни и същи магазини...Данет,фемили,симонови,пакостник и т.н.,а повечето от тях са просто едни офиси

Ми не мисля, че е необходимо повече за онлайн магазин. А Пакостник имат и магазин в Овча купел. От тях съм пазарувала и съм доволна като обслужване.

# 85
  • Мнения: 1 650
ами не е, ама е кофти за всяка поръчка да званиш и да търчиш из софия да я взимаш, и най-често да я няма никъде Simple Smile

# 86
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Само искам да добавя и друго,може да ме изтрият ,но няма значение!!!Мамите,особено тук в този форум си знаят едни и същи магазини...Данет,фемили,симонови,пакостник и т.н.,а повечето от тях са просто едни офиси
Като искате да имате яснота за количесвата - защо нямате наличности на склад?

# 87
  • Мнения: 1 291
gera благодаря ти много обаче вече намерихме помещение.Но ще открием чак на 1 декември, очаквах да е тази седмица обаче уви, просто сме зависими защото сме част от търговски комплекс (в който ще има и детски кът  ura  )

# 88
  • Мнения: 1 291
Мами пишете какво освен детски дрешки обичате да купувате на децата си?

# 89
  • Мнения: 1 196
Ние почти винаги си купуваме и някоя по-дребна играчка или някакъв аксесоар. Не можем да устоим на артикули с героу от анимационни филми - Колите, Пух, Мики Маус, Спайдермен и т.н
Например: чорапи, шапки, колани, раници, шишета със сламка, часовник, чадър и др.
Виждала съм цели серии с такива неща с героите.

Общи условия

Активация на акаунт