има ли мами със спирала Мирена

  • 28 339
  • 113
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4
Здравейте майки .Сложих си Мирена. Болката е неописуема. След 24 часа ми я свалиха защото не беше поставена както трябва/ беше в шийката на матката/. Ако ще си слагате убедете се , че лекарят може да я постави бързо и където трябва.

# 61
  • Мнения: 924
Сложиха ли ти я пак ?

# 62
Здравейте момичета!И аз съм пред въпроса да слагам ли Мирена или не...На мен ми я препоръчват най-вече заради ефекта и с намаляването  на менструацията,защото имам анемия и тя няма да се оправи напълно,докато не ми намалее кървенето,което е страшно обилно още от началото,и се увеличи още повече след поставяне на спирала(сребърна).Притесняват ме тези хормони,които отделя,дали се пълнее от тях и има ли други странични ефекти.Четох доста от публикациите ви в темата,но отговорите са различни.Изглежда всичко е строго индивидуално.Другата седмица ще отида да ми махнат тази спирала,с която съм сега,а за Мирена ще помисля още дали да я слагам или не newsm78

# 63
  • Мнения: 69
Аз съм с Мирена от две години и съм много доволна.Да има период от няколко месеца в които организма трябва да свикне със системата-зацапване пъпки подуване,но това отминава.Заслужава си .

# 64
  • Мнения: 141
Само не можах да разбера боли ли поставянето? За другото разбрах, че е до организъм и поносимост спрямо чуждо тяло.

# 65
  • Мнения: 419
Само не можах да разбера боли ли поставянето? За другото разбрах, че е до организъм и поносимост спрямо чуждо тяло.

Поставянето на спирала Мирена боли, но не чак толкова че да не издържиш. Назад в темата имаше една мама, на която са й сложили упойка. В общи линии ти си знаеш най-добре колко издържаш на болка. Успех.

П.С
Пуснала съм търсачката за Мирена, тъй като вече втори месец съм с нея и се чудя дали на някоя от вас се оплаква от болка в яйчниците?

# 66
  • Мнения: 924
Момичета колко време след поставянето на мирена имахте болки?
Днес ми е 6 ден и все още от време на време, не постоянно имам придърпване и спазми Rolling Eyes
Това нормално ли е? newsm78

# 67
  • Мнения: 419
Момичета колко време след поставянето на мирена имахте болки?
Днес ми е 6 ден и все още от време на време, не постоянно имам придърпване и спазми Rolling Eyes
Това нормално ли е? newsm78

На мен ми я поставиха на 07 август 08 г, днес е 17 септ и чат-пат имам същите оплаквания като теб. Явно е нормално, аз се обадих на моя лекар да го попитам дали има нужда да ме види, каза че това може да се случи понататък във времето и всичките ми питания и притеснения са често срещани.

П.С
Мой съвет, ако вече не си го направила- запиши си кога е поставена мирената в календарче. Hug

# 68
  • Мнения: 924
Благодаря ти GALADRIEL сега съм по-спокойна Simple Smile

# 69
  • Мнения: 11
Здравейте. С Мирена съм от февруари 2008. Самото поставяне боли- по скоро се усеща нещо като боцване, което е за секунди- така че няма сташно. Като станичен ефект- имам вече 8-ми месец зацапване с най-различни варианти на кафявото. Един месец ми изписаха допълнително Диане 35, при което получих високо кръвно, облно кървене и изхвърлих спиралата. Оново ми я поставиха (като зацапването и този път си продължава). Вече беше лято и много се бях притеснила че не мога да водя децата на море и басейни. Два месеца ми изписаха Примолут нор. Докато го пиех, кървенето спираше, но след менструацията продължава същата песен. Преди два дни ходих на друг гинеколог. Спиралата е точно на мястото си, няма миоми, няма полипи, всичко е наред. Няма причина за зацапването. Лекарката ме посъветва да потърпя още 2-3 месеца без никакви лекарства, защото хомона в спиралата си е съвсем достатъчен. Така,че сега съм по спокойна, пък и лятото отмина. Други оплаквания по- сериозни нямам. Може би малко повече омазняване на кожата, но без акне (прз живота си съм нямала) и понижено либидо (от което съпругът ми не е много доволен), но като се има в предвид, че преди в дните на мензис бях пред умиране, така да се каже, и със силна анемия, сега живея нов живот. Успех на всички, които са поели по този път и не се страхувайте, винаги мойе да я махните!!!

Да допълня, че често имам слаби контракции ( стягане и придърпване нисо долу) и болки в кръста. А при по-тежък физически труд и прокървяване, но със спиралата всичко си е наред. При изхвърляне болките са много силни (като контракции при раждане)

# 70
ot 5 meseca sam s mirena i sam mnogo dowolna.cikalat mi namalq na 3-4 dni.nqma obilen menzis,nqma go onowa silno napregenie w gardite predi cikal,edinstweno 4e se sakrati interwala ot 28dni na 24.kato cqlo sam mnogo dowolna

# 71
Искат да ми сложат такава спирала заради възел отвън на матката.Носила съм обикновена  спирала но от това което чета мисля ,че тази е поразлична .Има ли опит някои в тази област?

# 72
Здравейте момичета,
и аз съм с Мирена от 3 месеца. Поставянета беше доста неприятно и болезнено, сега имам някакво зацапване за по 2-3 дни. Като цяло нямам проблеми. Единственото притеснение ми е свързано със спирането на цикъла. Рано ми е за менопауза, а дали е обратим процеса никой не казва от опит.... newsm78

# 73
  • Мнения: 1 783
angelina_vl , съвсем нормално е и процесът е обратим, ако решиш да я махнеш. Много жени я понасят много добре без, каквито и да било проблеми. Иначе съм чувала за напълняване и акне основно, като негативни ефекти от спиралата. 3 месеца е недостатъчен период, за да се определи, как ще ти действа, дай си поне 6.

# 74
  • Мнения: 1 655
Предлагат ми да си сложа спирала Мирена, тъй като ми откриха Миома. Много са противоречиви мненията които изчетох. Определено най ме притеснявам това покачване на килограмите, а също и това раздразнение за което пишат. Много моля, тези които са вече от доста време с Мирена да споделят колко месеца  е нужно на организма да свикне, прочетох 6 месеца, но много ми се виждат ако трябва половин година да се чувствам дискомфортно и зле. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт