Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 10

  • 30 588
  • 301
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 6 243
Моята торта с мюсли е най-здравословната торта, за която се сещам. Особено ако си спестиш захарта в млякото.
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=868.msg2290#msg2290

# 271
  • Мнения: 7 091
Я майсторките да ми кажат ,има ли нещо такова като по здравословна торта и има ли то почва във тортоправенето  newsm78

Искам да правя торти но не искам да се блъскаме с много сладко ,повечко плодове да има вътре -дайте линкове с подобри рецепти !
 


Вики, тортата на Лео с рулата може да се прави с по-малко захар и става да се покрива с фондан, нали това ти е идеята?

# 272
  • Мнения: 940
Да такава ми е идеята Тандури  Hug
А къде е тортата на Лео  Embarassed- моля те не се блъскай  да я търсиш ти ,просто ми кажи  в тази тема ли да се ровя или предишната?

sladka hapka...интересня идея ,ще я пробвам   bouquet

# 273
  • Мнения: 22 867

А къде е тортата на Лео  Embarassed- моля те не се блъскай  да я търсиш ти ,просто ми кажи  в тази тема ли да се ровя или предишната?


Ето тук , няколко теми под тази.

# 274
  • Мнения: 940
labrex....благодарско   bouquet

# 275
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 227
Вики , пробвай морковената торта ,само дето някой друг да ти даде линк към рецептата  Hug

# 276
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Вики , пробвай морковената торта ,само дето някой друг да ти даде линк към рецептата  Hug
Това е морковената торта
А ето тук на Марта Стюард тортата
Правила съм я тортата! Страхотна е!

# 277
  • Мнения: 168
здравейте мами!моля за помощ!дъщеря ми има рожден ден може ли някои да ми каже как да и направя торта барби!благодаря ви предварително! newsm17 newsm17 Praynig

http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?t=2708 newsm44

# 278
  • Мнения: 940
Зечка ,Мимито....мнооооооого мерси,страхотни сте  bouquet ,тази на Марта ме заинтригува доста.

# 279
  • Мнения: 119
Здравейте,бих искала да попитам някой за вкусен крем за торта(за рецептата)?

# 280
  • Мнения: 1 698
Здравейте,бих искала да попитам някой за вкусен крем за торта(за рецептата)?

На мен страшно ми харесва Муса за торти, ама как не помня на Наталина или на Танита беше. newsm78
Преписвам ти рецептата, но някой може да пусне и линк, че сега нямам време да търся.

Мус за пълнеж на торти

1 и 1/2ч.ч течна млечна сметана + 3с.л. захар
1 пакенче пудинг ванилия без варене
1 и 1/4ч.ч прясно мляко
1 п.(225г) крем сирене
1ч.ч пудра захар
Може 2-3 лъжици заквасена сметана
1п. Желатин*
1/4 ч.ч вода

1.Сметаната се разбива със захарта

2.Пудинга се разбива с прясното мляко, като се сгъсти, малко по малко се прибавя от сметаната.

3.Желатина се накисва във водата, и се разтваря на водна баня или микровълнова.

4.Крем сиренето се разбива с пресятата пудра захар до гладък крем. Може да се прибавят няколко лъжици заквасена сметана. Към получения крем се прибавя по малко от разтворения желатин. Към получената смес малко по малко се прибавя кремът от пудинг и сметана.



Мус с вкус на бял шоколад- разтопява се бял шоколад с малко сметана, оставя се да поизстине и се прибавя към крема от сиренето преди желатина.
Шоколадов мус, използва се пудинг шоколад и се прибавя разтопен кафяв шоколад.
Мус Мока- като шоколадовия, но във водата която се накисва желатина се разтваря нес кафе или се използва готово кафе от машина.

Много благодаря за рецептата, това е моят крем фаворит. Party

# 281
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Здравейте!
Много се радвам на страхотните ви произведения!
Имам един въпрос към вас.
След 3 дни съпруга ми има РД.
Решила съм да му подаря торта (купена готова), но аз да съм сложил надпис в/у нея. Идеята ми е надписът да е в/у шоколад. (Точно както се правеха тортите за детски РД преди години- плочка марципан/шоколад, в/у която има бял надпис).
Та... от какво да направя надписа - сметана, някакъв крем или нещо друго. Дайте ми идея, моля

# 282
  • Мнения: 22 867
Здравейте,бих искала да попитам някой за вкусен крем за торта(за рецептата)?

На мен страшно ми харесва Муса за торти, ама как не помня на Наталина или на Танита беше. newsm78
Преписвам ти рецептата, но някой може да пусне и линк, че сега нямам време да търся.

Мус за пълнеж на торти



Ето линк! Рецептата е на Танита и мусчето и го бива!

# 283
  • Мнения: 168
Здравейте!
Много се радвам на страхотните ви произведения!
Имам един въпрос към вас.
След 3 дни съпруга ми има РД.
Решила съм да му подаря торта (купена готова), но аз да съм сложил надпис в/у нея. Идеята ми е надписът да е в/у шоколад. (Точно както се правеха тортите за детски РД преди години- плочка марципан/шоколад, в/у която има бял надпис).
Та... от какво да направя надписа - сметана, някакъв крем или нещо друго. Дайте ми идея, моля
пробвай с маслен крем (пудра захар и масло) става бял и вкусен

# 284
  • Мнения: 1 878
Здравейте и от мен  Hug

Запалена от вашите невероятни произведения и аз съм решила да се пробвам с тортичка за рождения ден на голямото ми момче, обаче никъде не успях да прочета (а се опитах да ви изчета темите ама... Crazy) как точно се лепват фигурките изрязани от марципана върху марципаненото покритие на тортата (имам предвид Млечния марципан, а  и този Варна също),   newsm78.

Дали в ХИТ бих намерила сладкарски боички или къде  newsm78

Мерси ви за вкусните идеи и предложения  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт