С коси от златни есенни листа към Пазарджик пристъпва есента

  • 14 251
  • 284
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 413
Здравейте,

реших да се представя най-после.Живеем в Пазарджик, имам дъщеричка на 1 годинка и почти 2 месеца - Виктория. bowuu
Kamyst, ние празнувахме рожденние ден на Вики в Бамбучата, в т.нар. детски кът.Аз съм доволна, защото децата се "набесняха" едно хубаво, голяма игра падна. Peace Само не ми хареса, че не беше особено чисто и понеже са малки децата обраха всичкия боклук по дрехите си.Ама това е положението, няма особено голям избор в града.

# 226
  • Мнения: 2 336
Kamyst ами тази сладкарница която е до Общината и до нея имало нещо като кът за децата Thinking newsm78. Ние сме още малки но съм чувала само за това го давам като идея

# 227
  • Мнения: 145
момичета ей така за доброто настроение бихте ли ме подкрепили в този конкурс?http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230082.0 Много благодаря и дано ви хареса моята творба!

# 228
  • Мнения: 2 336
Ками гласувах за теб, но каква всъщност е целта на този конкурс нещо не схванах newsm78/вярно прочетох го по диагонал, като отделих време предимно за твоето Wink/

# 229
  • Мнения: 145
конкурса е по скоро за да се забавляват всички,които четат-според мен.наградата могат да ползват само мами от София.

# 230
ние слагаме във фризера печени чушки, зелен фасул, тиквички и нищо не правим вече. лютениц а си купуваме и каквото друго ни се прииска.

# 231
  • Мнения: 1 938
    Копирам от другата тема:

 За срещата в понеделник:
    Вчера една жена ме спря на центъра - запомнила ме е от първоюнскя базар. Направо и се плачеше на жената. Помоли ме ако имаме възможност да направим нещо по този въпрос. Става дума за това, че в момента текат яки ремонти в няколко детски градини в града и децата няма кой да ги гледа.
    Можете да зададете въпроса на кандидат кметовете, ако аз не успея да дойда.
    Защо СЕГА текат тези ремонти, а не през лятото?

П.П. Ремонтите щели да продължат до Коледа...
 

# 232
  • Мнения: 2 336
    Копирам от другата тема:

 За срещата в понеделник:
    Вчера една жена ме спря на центъра - запомнила ме е от първоюнскя базар. Направо и се плачеше на жената. Помоли ме ако имаме възможност да направим нещо по този въпрос. Става дума за това, че в момента текат яки ремонти в няколко детски градини в града и децата няма кой да ги гледа.
    Можете да зададете въпроса на кандидат кметовете, ако аз не успея да дойда.
    Защо СЕГА текат тези ремонти, а не през лятото?

П.П. Ремонтите щели да продължат до Коледа...
 
Аз знам че в момента се ремонтира ДКЦ"Юри Гагарин", но децата май ходят до обед и то в смесени групи /не съм сигурна/
Но въпросът е много уместен Peace

# 233
  • Мнения: 1 938
   "Снежанка" и "Дъга" - също.
    А въпросното хлапе посещава точно "Юрий Гагарин". Не са ми казали за варианта до обяд, но дори и да е така - тях не ги устройва...

ЦДГ - целодневна детска градина.
ДКЦ - диагностично-консултативен център.
ОДЗ - обединено детско заведение.
Без лоши чувства!   bouquet

# 234
  • Мнения: 186
Ей, този дъжд ще ни затвори в къщи! За мен е добре дошло да се завъртя у дома, че тази седмица беше натоварена.
Момичета, за понеделник мисля, че е добре да носим онова табло от акцията за почистване на Градската градина. Да покаже какви градинки искаме в нашия град.
Дано времето е хубаво, че да е сме малко.
Хууууубав уикенд ви пожелавам.

# 235
  • Мнения: 2 336
   "Снежанка" и "Дъга" - също.
    А въпросното хлапе посещава точно "Юрий Гагарин". Не са ми казали за варианта до обяд, но дори и да е така - тях не ги устройва...

ЦДГ - целодневна детска градина.
ДКЦ - диагностично-консултативен център.
ОДЗ - обединено детско заведение.
Без лоши чувства!   bouquet
Е, добре де обърках се  Embarassed признавам и без бой

# 236
  • Мнения: 2 577
Ива, детегледачките в София за час взимат 2 лв.
Така е и при детските парти клубове. - 2лв на час за гледане само.
Ако е за месец - тогава по споразумение, но 10 лв на час не  е приемлива сума за детегледачка, освен ако не ти и чисти, готви, да е на 22 и да я харесва мъжа ти Joy Joy Joy/последните две са шега/ bowuu

# 237
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 655
    Копирам от другата тема:

 За срещата в понеделник:
    Вчера една жена ме спря на центъра - запомнила ме е от първоюнскя базар. Направо и се плачеше на жената. Помоли ме ако имаме възможност да направим нещо по този въпрос. Става дума за това, че в момента текат яки ремонти в няколко детски градини в града и децата няма кой да ги гледа.
    Можете да зададете въпроса на кандидат кметовете, ако аз не успея да дойда.
    Защо СЕГА текат тези ремонти, а не през лятото?

П.П. Ремонтите щели да продължат до Коледа...
 

Според моето скромно мнение, и през лятото ремонтите са точно толкова уместни, колкото и сега, защото вече не е комунизъм и не всеки може да ползва 1-3 месеца платен отпуск, че да си гледа детето. Решение някакво трябва да се намери, като децата се настанят временно в друга сграда, или в сборни групи.

А относно детегледачките, трябва да кажа, че в момента стачките и ремонтите в градините ни принуждават родителите да нямат избор. Сигурно в момента професията на детегледачките просперира. Не че съм против стачките и правата на учителите..........

# 238
  • Мнения: 2 577
Да, съжалявам за родителите, но такава е ситуацията, всеки се бори за по-добър живот. Кофти е много - най-вече за малките, защото няма на кой да ги оставиш.
Иначе за детегледачките - аз съм за, тази професия да се развива на добро ниво, защото все повече ще се налага да се възползваме от услугите им. Но да е на добро ниво и да има свестни, защото това е голям проблем. Определено има таква липса. Във всяка цивилизована страна хората си наемат детегледачки, но има и с какво да им плащат...Тук проблемът е , че това се възприема все още като лукс, няма агенции, които да гарантират за добри жени, липсва доверие у хората и то с основание...
Заключение: дайте да направим агенция за детегледачки, чистачки!  bouquet bowuu

# 239
  • Мнения: 2 336
Аз пък все си мисля че още не сме дораснали да използваме услугите на детегледачки. Само при мисълта че ще влиза в къщата ти чужд човек. Но това е мое мнение, все  пак всеки има право на такова.

Общи условия

Активация на акаунт