Наказвате ли търговците за непрофесионализма им?

  • 4 745
  • 109
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 446
Така както от мен изискват да съм изрядна в работата, за да ми платят, така и аз изисквам, за да купя. И не виждам нищо лошо в това. Най-често включвам в черен списък и правя лоша реклама.
Последен в списъка влезе един магазин за осветителни тела. Дори да е последният останал в града /а то не е така/, в друг град ще отида и пак няма да си дам парите там. Първият път отказаха да ме пуснат на втория етаж, защото било в края на работното време /а имаше поне половин час/. Вторият път - защото там било за клиенти със специални изисквания, за дизайнерски /!/ лапми и за външно осветление. И всъщност аз какво съм търсела, и защо така само съм гледала? След такова отношение нямаше смисъл да й обяснявам, че строя къща и се нуждая от поне десет осветителни тела и то от по-специалните, както и външно за градината.
Добре, че дъщеря ми, която знае какво правя, се изцепи пред продавачката : "Леле, тия колко са зле възпитани и как си гонят клиентите..."

# 106
  • Мнения: 3 314
Не, въпрос на настроение е.  Peace
 

# 107
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 077
не мога да не спомена една продавачка от хранителен магазин в Пловдив,намира се на Гиганта. #2gunfire #2gunfire Та там преди си пазарувахме често,познаваха ни,имаха страхотна продавачка,но като напусна дойде една сърдита и намръщена,та за втората става дума. И така мама отива,но в случая имахме всичко и просто трябва само допълнително един хляб да вземе и казва какво иска,продавачката го дава и мама плаща с 5лв,защото просто нямахме по-дребни и чака да и вземат парите,а онази  Twisted Evil Twisted Evil си взима хляба и си го прибира и казва - нямам  да ви върна,толкова ли нямате по-дребни, и какво става мама стои и гледа изумено,прибира си парите и си отива,не си струва да се занимава с нея,но оттогава ако ще да умрем от глад или да сме много на зор за нещо,не купуваме. А в съседното магазинче,където вече ходим, то там с радост си даваме парите,толкова са дружелюбни. Wink Нямам думи просто,как неенавиждам такива,ако може  да си ги оставим  милите да си пият кафето най-добре Twisted Evil

# 108
  • Мнения: 1 065
В нашият малък град от миналата пролет откриха ново кафе-GRAND-лъскаво ,помпозно ,но сервитьорките -,,от кол и въже', разни учили -недоучили момиченца.
Та всеки път когато отида там, на въпроса на сервитьорката,,какво обичате'' я връщам да ми донесе менюто за  да си избера ,макар ,че повечето пъти поръчвам едно и също.
В квартала имаме 3 хранителни магазина,в единия ,след като на няколко пъти ми пробутват разни миризливи храни,почти не влизам.Може да имат точно това ,което търся и го няма другаде ,но този магазин за мен не съществува.

# 109
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Наказвам ги - не се карам и не се разправям, просто повече не стъпвам в конкретния магазин, кръчма и прочие търговски обект. В една аптека си оставих покупките и съответно не оставих и пари заради лошото обслужване и там не съм стъпвала вече 5 години, макар да е най-близката до нас и доста добре заредена. Много мразя да ми говорят на "ти" и да ми дават непоискани съвети кое ми отива и кое не.  Ето ви и един бисер от Илиянци - отивам да си търся рокля, но в бързането да излезем с децата съм забравила да сложа сутиен. Меря аз една рокля, не ми стои добре и тръгвам да я събличам. Влиза продавачката, гледа ме и накрая казва с безкрайно презрение: "Ма вие какво я обличате? Те гърдите ви не са на място! Тая рокля трабва с гърди да се облича" тоест със сутиен. Боже, притесних се! Къде ли са ми били гърдите тогава, ако това не им е мястото?  Sad

Общи условия

Активация на акаунт