Тазгодишните великденски яйца!!!!!!!!!

  • 26 938
  • 124
  •   1
Отговори
# 45
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Ех, страхотни идейки сте дали всички. Лично аз мисля тази година да е дебютът ми в изрисуването наяйцата и мисля да се възползвам от красивите идеи тук. Чудех се и какви ли бои ще мога да използвам за рисуването, но сега знам-акрилни.
После може да се похвалим със снимки на изработеното.
Аз вече имам 2 кухи яйца, всеки ден изпразвам по едно-не съм решила точно колко ще направя.

# 46
  • София
  • Мнения: 7 242
Ох, някой може и да е дал тази идея, но в момента нямам време да чета всичко.

1. Боядисвам яицето в светла боя /жълто/
2. С восък изрисувам не много голяма част от него
3. потапям в не много тъмна боя /червено/
4. Изрисувам част от червената част на яйцето отново във восък
5. Потапям в по-тъмна боя /синьо/

Така стават много интересдни, пъстри яйца от няколко цвята Grinning

# 47
  • Мнения: 3 091
Страхотни сте, ама май няма да имам нерви! правя с кристалите и това е!

# 48
  • Мнения: 1 698
Цитат на: natalyna
Аз това съм го пуснала и в "Родители в чужбина", но много от вас, не четат там, та за вас - ето няколко техники и снимки на великденски яйца:D
А ето и снимките TYK


Как направи толкова красиви яйца. И в най-смелите си желания не мога да постигна това. Поздравявам те, невероятни са.

# 49
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Много сте мили всички с похвалите си, но наистина не е толкова голяма философията:) Най-трудното за мен беше да открия триковете за това как става това или онова:) После е нужно само търпение, желание и малко фантазия. Описанието на техниките го имате - пробвайте и съм сигурна, че аз ще съм тази, която ще се възхищава, защото не съм чак толкова добра в рисуването:roll:  Ако имате някакъв въпрос към определена снимка или техника - няма проблем, питайте Grinning

# 50
  • София
  • Мнения: 4 423
Много красиви яйца,за първи път виждам такива newsm10 ,би ли ми казала как правиш товаhttp://www.bgphoto.net/photos/3643/t632480757380781250.jpgако не те затруднявам,разбира се. Embarassed

# 51
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Цитат на: bubolina
Много красиви яйца,за първи път виждам такива newsm10 ,би ли ми казала как правиш товаhttp://www.bgphoto.net/photos/3643/t632480757380781250.jpgако не те затруднявам,разбира се. Embarassed


Ако питаш за дупките - в началото се мъчих с обикновенна кръгла пиличка, но когато си бях в БГ, съпруга на сестра ми,  измисли една малка бормашинка от моторче на грамофон + стари зъболекарски борчета... и стана Twisted Evil  Иначе знам, че се продават такива бормашинки в Hobby магазините, но са доста скъпи.Rolling Eyes

За тези яйца е важно, да са бели (боядисани в бяло) и цветовете, които ще използваш за около дупките, да са много светло пастелни, защото иначе дупчиците не изпъкват. За нанасянето можеш да използваш или номера с боята и пастата за зъби, във фунийка(който е по-лесен) или разтопени детски восъчни пастели и нанасяне с главичка на карфица, както съм обяснила по-горе Grinning

# 52
  • out of space
  • Мнения: 8 573
леле какви красотиии....момичета, шашнахте ме!

# 53
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: natalyna
Цитат на: bubolina
Много красиви яйца,за първи път виждам такива newsm10 ,би ли ми казала как правиш товаhttp://www.bgphoto.net/photos/3643/t632480757380781250.jpgако не те затруднявам,разбира се. Embarassed


Ако питаш за дупките - в началото се мъчих с обикновенна кръгла пиличка, но когато си бях в БГ, съпруга на сестра ми,  измисли една малка бормашинка от моторче на грамофон + стари зъболекарски борчета... и стана Twisted Evil  Иначе знам, че се продават такива бормашинки в Hobby магазините, но са доста скъпи.Rolling Eyes

За тези яйца е важно, да са бели (боядисани в бяло) и цветовете, които ще използваш за около дупките, да са много светло пастелни, защото иначе дупчиците не изпъкват. За нанасянето можеш да използваш или номера с боята и пастата за зъби, във фунийка(който е по-лесен) или разтопени детски восъчни пастели и нанасяне с главичка на карфица, както съм обяснила по-горе Grinning
Много ти благодаря,ако нещо не ми е ясно ще ти пиша. Grinning

# 54
Боболинката, и аз тормозех наталинка, точно за тоя вид яйце. Не знам, ама имам чувството, че никога не бих могла да направя такова чудо. За тукашният Великден минах по лесната процедура - само за забавка на децата http://community.webshots.com/photo/316715558/316721657ttZcXS. Ама не мога да се сравняма и с малкото пръстче на Наталина. БРАВО на нея - добре е усъвършенствала чешката традиция

# 55
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Цитат на: Honda
Боболинката, и аз тормозех наталинка, точно за тоя вид яйце. Не знам, ама имам чувството, че никога не бих могла да направя такова чудо. За тукашният Великден минах по лесната процедура - само за забавка на децата http://community.webshots.com/photo/316715558/316721657ttZcXS. Ама не мога да се сравняма и с малкото пръстче на Наталина. БРАВО на нея - добре е усъвършенствала чешката традиция


Виждаш ли Хондичка, а аз не бих могла да измисля тези красоти, които си сътворила ти Grinning Много находчиво и весело - сигурна съм, че децата ти са били страшно щастливи  #Milti  #Milti  #Milti

# 56
  • София
  • Мнения: 4 423
Каква забава за децата Хондичка, #Shocked това са прекрасни яйца #Milti ако успея да направа такава красота ще обера овацийте на всички. Wink дъщеря ми е до мен и направо ме упреква че никога не съм правила толкова интересни и красиви яйца като вашите Embarassed  Embarassed  Embarassed Майсторки сте големи! newsm10  newsm10  newsm10  newsm10

# 57
  • Мнения: 3 927
bubolina, може и да успееш Simple Smile
Онзи ден видях в Метро едни готови комплекти за украса на яйца. Доколкото помня бяха някакви глави и физиономии за декорация....сигурно ще е нещо подобно на яйцата на Хонда

# 58
  • Мнения: 1 289
Аз ще споделя нещо, което видях във Велинград, но за съжаление нямам снимки. Ако има майка от там, да праща. Значи, майката на мой приятел рисува яйцата с една специална фунийка, много финна, в която поставя пчелен восък. Разтапя го на свещ и рисува. Става въпрос за суровите яйца, а рисунките са по желание. След това сварява яйцата във боята, докато восъка се разтопи и изплува от горе върху водата. Нужни са около 30 минути.  Аз така съм го запомнила, но ако някой знае точния метод , да го сподели. Това е местен обичай, видях такива яйца в етнографския музей, а тази година ми подариха и фунийката за рисуване.

# 59
  • Мнения: 3 251
Наталина-браво!Много са ти красиви яйчицата.
А това което е пуснала Хонда е направо страхотно!
Преди да забременея с малкия в градината с колежката направихме базар за децата-декорирах над 400 яйца!Много труд е и с подръчни отпадъчни материяли-но пък от идеи ми бъкаше в главата.Само да ви кажа един пиниз,ако не искате да виси яйцето/кухото/,използвайте от тънките сламки и като държач да не слиза надолу,се слагат от тези малки капачета,които ги има в изкуствените цветя и придържат я лист,я цвят-малко С-200 и декорираното яйце може да се сложи между цветята във Великденския букет за украса.Можете да направите заешка главичка, лица на цар и царица,всякакви животни каквито ви хрумната,само да имате търпение !С-200 е неизменен помощник,а също и от лаковете за нокти,2-но залепваща се лента и всякъкъв вид материя-в по-лъскав и шарен цвят !Съжалявам,че тогава не снимах нищо,но като започна работа,пак такива идеи  са ми назряли........ Grinning  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт