Тазгодишните великденски яйца!!!!!!!!!

  • 27 031
  • 124
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 877
Хонда, страхотни яйца.

Въпрос към майките в БГ: откъде да намеря бели яйца!?!?!!

# 61
Във "Фантастико" видях кутии със снежно-бели яйца, мисля че струваха около 1 лв. за 6 броя.
Но това беше около седмица- ще мина тази вечер отново да погледна Laughing

# 62
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: Taneto
bubolina, може и да успееш Simple Smile
Онзи ден видях в Метро едни готови комплекти за украса на яйца. Доколкото помня бяха някакви глави и физиономии за декорация....сигурно ще е нещо подобно на яйцата на Хонда
Благодаря ти!Ще отида утре,дано има. Grinning

# 63
  • София
  • Мнения: 1 326
Цитат
Много красиви стават и с желатин. Само че се държат на хладно, иначе желатина омеква и лепне. Разтваряте си желатин в една чашка вода, разтопявате го и разливате в няколко чашки. Разбърква се с боичките, пръстите се топят в тях и яйцето се омазва с пръсти. Доста мацана работа, ама яйчицата стават един път

От няколко години правя такива.Стават  наистина срахотни!!!

# 64
Има във Фантастико, проверих тази вечер - снежнобели яйца - по 6 във кутия.

# 65
  • Мнения: 5 877
Ооо, благодаря, ще си накупя!!!

# 66
  • Мнения: 4 306
Момичета, да се включа и аз.
Боядисването на кухи яйца го правя вече около 4-5 години и са ми се събрали доста. Наистина важно е яйцето да се промие, след като се продуха. Боядисва се в основен тон, по желание. Трябва много хубаво да се отцеди  и от там нататък е въпрос на фантазия. Няма как да станат едно с едно еднакви. Миналата година ги наредих едно след друго на цветен ширит, като между яйцата бях сложила хартиени цветенца, листенца и т.н.. Станаха страшни гирлянди, които носят настроението на празника. Книжни разноцветни цветя бях сложила и измежду тревичката, на която лежаха яйцата.
За съжаление обаче напоследък като боядисвам яйца не се получават много наситени цветове. Освен боите на ПЕТ, някой може ли да ми препоръча качествени бои. Преди време бях купувала една червена боя, май че гръцка беше и такъв хубав цвят се получи, а боядисахме с приятелката ми тогава над 60 яйца /за двете къщи/.
Кото  правих яйца с кристали ми прави впечатление, че те сякаш по-бързо се развалиха от другите. Може би защото, всъщност кристалите са винена киселина. Имате ли вие такива наблюдения?

# 67
  • Мнения: 294
Цитат на: *vera
Кото  правих яйца с кристали ми прави впечатление, че те сякаш по-бързо се развалиха от другите.

Аз съм правила само 1 година с кристали и точно, както казваш се развалиха по-бързо от другите, та за това неправя вече, пък и май без кристали ми харесват повече.Simple Smile
Иначе до сега съм правила стандартните - с лука, с памука и с тревичките. Но тази година ще пробвам и някои идейки от тук. А пък догодина, когато малката гадинка ще е по-големичка ще има заедено да се цапотим - голям кеф ще е сигурно  Wink  #Splat  #Onfire

# 68
  • Мнения: 3 777
Моля ви, кажете ми след като пробия и изпразня яйцата трябва ли да ги сваря. Мъжа каза да ги сваря за малко иначе от остатъците вътре щели да се умиришат Rolling Eyes

А за кристилите - понеже това е киселина, айцата не само се развалят ами и са много чупливи. Няма яйце борец боядисвано с кристали.

# 69
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ние от няколко години боядисваме пъдпъдъчи яйца. Може и да не се шарят, а да се топнат само в една боя. Всяко е различно. Стават много красиви, а и после са доста вкусни, особено в зелена салата.

# 70
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Цитат на: Slunce
Моля ви, кажете ми след като пробия и изпразня яйцата трябва ли да ги сваря. Мъжа каза да ги сваря за малко иначе от остатъците вътре щели да се умиришат Rolling Eyes




Здравей Slunce,:D

Не варя изпразнените яйца, сaмо ги измивам и оставям много добре да се изсушат - никога не са ми миришели. Ако все пак се притесняваш, можеш да опиташ да ги потопиш в оцетена вода, докато се запълнят и вътре и после да изпразниш и подсушиш - тово би трябвало да е достатъчно!  Thinking

# 71
  • Мнения: 5 877
За боите - мисля да пробвам със сладкарски. Използвала съм и за яйца, и сладкарски при правене на домашен пластилин - ами вторите са много по-силни.

Иначе освен описаните от вас методи мисля да пробвам един с ластичета, един с ваденки, с отпечатъци от пръсти, със залепени картинки и едни животни от сайта на familyfun.com, които много ме изкефиха.

# 72
# 73
Цитат на: dezyg
Ние от няколко години боядисваме пъдпъдъчи яйца. .
Laughing  Laughing То тях може и въобще да не ги боядисва човек. Достатъчно шаренички са.- Ама много малки бееее Wink  Grinning .(но пък вкусни)

# 74
  • Мнения: 750
Вчера ходих до магазин БОНЖУР на пл. Славейков. Има голямо разнообразие на вносни бои и интересни особия за украсяване на яйца. Има от мраморните и брилянтовите бои (5.86 лв за 4 цвята + специалната прибавка), които се продаваха и в МЕТРО, маркери за рисуване върху яйцата, хартиени формички за украса, лепенки, помпичка за издухване на съдържанието на яйцата (9.15 лв) и др. такива хитринки. Нещата са по-скоро скъпички, но някои от тях мисля, че си заслужават.

Помпичката е неразумно скъпа, но ако прочетете описанието на действието й, можете да измислите с какво да я замените:
тъничка бургийка за пробиване на яйцето (става и с дебела бабинска игла) и спринцовка с дебел отвор. Пробивате дупчици отгоре и отдолу, едната от които да е толкова голяма, че да можете точно да проврете върха на спринцовката. Промушвате дълга игла през цялото яйце, за да пробиете ципата му, след това пъхвате спринцовката с изтеглен накрайник и послe "шприцовате", докато изпразните яйцето. НЕ съм пробвала този метод, но мисля, че ще стане. Така действа въпросната помпичка.

Общи условия

Активация на акаунт