Ще боядисвате ли яйца на Великден?

  • 5 893
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 700
Питам предвид актуалните цени на яйцата, които ще стават все по-актуални.

# 1
  • Мнения: X
Аз като цяло не винаги боядисвам яйца. Миналата година боядисах 10 и ги раздадох. Не е проблема в цената, все 10-20 яйца човек може да си купи. Ние си ядем и небоядисани, не мисля, че цената ме е накарала да ям по-малко яйца.
Просто не винаги имам настроение да се занимавам с това.

# 2
  • Мнения: 46 518
Да.
Когато сме си вкъщи и празниваме тримата боядисваме 10-тина, 4 лв. няма да ни съборят.

# 3
  • Мнения: 4 009
Нe съм вярваща и не празнувам, съответно и не съм боядисвала от 12-13 годишна.

# 4
  • Мнения: 1 700
Аз обичам само врели варени яйца и дори заради традицията не бих си причинила тая хамалогия с цапането, особено когато иде реч за 10 яйца.

# 5
  • Мнения: X
Аз обичам само врели варени яйца и дори заради традицията не бих си причинила тая хамалогия с цапането, особено когато иде реч за 10 яйца.

Е, то чак хамалогия за 10 яйца, не е. Аз намерих миналата година едни бои, които нямат нужда от купички и вода. Само от ръкавици. Взимаш яйцето стискаш от боята върху ръкавицата. Омазваш го цялото и става едно перлено, много добре се получи. Накрая имаш само едни изцапани ръкавици и нищо повече. За десетина яйца ми е идеално.

# 6
  • Мнения: 7 278
Може ли Великден без боядисани яйца? Аз обикновено купувам боядисани, но тази година ще си боядисам сама, поне така планирам.

# 7
  • Мнения: 794
Аз също не съм вярваща, но не виждам проблем да празнувам със семейството си и съответно да спазвам традициите. Още повече, че празниците отдавна са станали комерсиални и далеч не религиозни.
Разбира се, че ще боядисваме яйца, но ще гледаме да купим домашни. Така или иначе ядем почти ежедневно. Дори и да станат по-скъпи със сигурност ще купуваме, ако се наложи ще се лишим от нещо друго.

# 8
  • Мнения: 18 511
Ние и извън Великден ядем яйца, така че не виждам причина цените им точно на 16 април да ни откажат от варене и боядисване. Вероятно ще боядисваме и в четвъртък, и в събота по десетина, тъкмо детето ще се радва двойно.

# 9
  • Мнения: 40 933
Изумена съм колко хора не боядисват яйца... И аз не съм религиозна, но това е един обичай, който трябва да се поддържа, защото ни сплотява като общност.

# 10
  • Мнения: 3 735
Цените на всичко се повишават всеки ден. Това означава, че трябва да не ядем ли?
Да, ще боядисваме яйца с детето. Яйца купуваме редовно, с Великден или без.

# 11
  • София
  • Мнения: 28 581
Няма да бъдем в България, така че няма да боядисвам.

# 12
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Разбира се. Вярвам, че всяко домакинство може да отдели едни 10лв за яйца. Че цената им е двойна, така е. Ама не струват милиони.

# 13
  • Мнения: 1 236
Разбира се, че ще боядисваме яйца. Цената едва ли ще откаже повечето хора. 10-15 бройки всеки може да си позволи да закупи, ако това ще му направи деня по-хубав и цветен, то затова в крайна сметка се прави масово от хората, не толкова от религиозни подбуди.
Иначе и нашето семейство не сме вярващи, аз не съм и особен традиционалист по принцип, но някои обичаи не ги прескачам, просто защото са интересни, приятни, наситени със символика, цветни и внасят някакво разнообразие в ежедневието. Освен това малкият все още се радва, включва се, твори - шари там нещо, цапа се и накрая си рисува разни неща върху вече боядисаните яйца. Също така правим и курабийки; или поне някои членове на фамилията, а други сме просто видни дегустатори.
Миналогодишното яйце пък го хвърляме в Марица (живеем близо до реката) и пада голям смях, когато някоя чайка веднага го клъвне и го отнесе нанякъде. Абе забава си е. А и едно такова пролетно настроение носи всичко това, наистина се усеща пробуждането на природата.
Изобщо за мен тази традиция означава: настроение, творчество, символика. Иначе какво ни остава - едно ядене, спане и възпроизвеждане. Не че на този празник липсва първото де Smile

# 14
  • Мнения: 2 128
Разбира се, че ще боядисваме! Великден е! Вярата, надеждата и любовта никога не трябва да ни напускат.В семейството ми винаги спазваме традициите и обичаите.Така възпитаваме и децата си.🍀🌷✨
Факт е, че всичко поскъпна, но все ще се подготвим за празника. Може да не е разточително, но ще си нашарим  яйчица, ще си направим дъхави курабийки и козунак!

Общи условия

Активация на акаунт