Ще боядисвате ли яйца на Великден?

  • 6 038
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 614
Ние също - и яйца (домашни) и козунаци лично месени. Всички сме атеисти и празниците за нас са ваканция, почивка и забавления. С чукането на яйцата много се смеем.

# 31
  • Перник
  • Мнения: 4 866
Не само, че ще боядисваме, ами ще и месим козунаци, които определено стават в пъти по-вкусни от купешките и нямат изкуствени съставки. За някои хора е разправия, за други е чист релакс и удоволствие. Simple Smile

И на мен ставането рано в събота, за да омеся козунаци (хлебопекарната ги меси всъщност) и да боядисам яйца ми доставя удоволствие Simple Smile Правя го всяка година, живот и здраве, тази пак ще го направя.

# 32
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ще боядисваме. Обикновено слагаме 10-15 броя, то това е опаковка и нещо, т.е. не е особено много.

# 33
  • Мнения: 318
Задължително, както всяка година.Не съм религиозна, но традициите ги спазвам и го правя с удоволствие.Боядисвам много яйца, меся козунак и кифлички, правя и 2-3 вида дребни сладки, печено агнешко и дроб сърма също.За мен Коледа и Великден са най-хубавите празници.

# 34
  • Мнения: 7 095
По скоро не,не заради цената,така или иначе не боядисваме много около 10+
Но свекърва ми почина наскоро,няма да са минали 40-то и четох най различни неща дали трябва или не....та ще пропуснем тази г.
Мм казва заради детето само да ги сварим без боя и тя да залепи стикери

# 35
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
За ужас на ММ ще боядисвам,но този път му обещах да  не е в хола ,а на терасата, че миналата година успях и мокета да боядисам(ама все ходех да нагледам бебето и затова се получи така), тази година с ходещо човече ще си направим един забавен четвъртък(в този ден ги боядисвам) само да не вали, че балконът е открит и идеята ще пропадне.Боядисвам около 20-30 яйца,плюс една опаковка пъдпъдъчи(те стават много хубави,заради естествените си петънца,които имат)Имам кой да ми даде домашни, та само пъдпъдъчите ще купувам.

# 36
  • Плевен
  • Мнения: 135
Всяка година боядисвам яйца.Купувам си 20 бели яйца от ЛИДЛ и толкова.Меся козунаци и правя курабии.
По повод небоядисването на яйца поради скорошна загуба на близък,ако живеете в къща с довр и времето позволява боядисайте ги навън.

# 37
  • Мнения: 704
Да, всяка година боядисваме яйца и печем курабии. Миналата година  купих бели яйца, от тях 50% се напукаха. С бои от Лидъл боядисахме и се разочаровах.  жълтото не стана

Последна редакция: пт, 07 апр 2023, 22:05 от rab

# 38
  • Мнения: 12 857
Много ясно, ще боядисвам. Не е нужно да си вярващ, поне според мен, за да боядисваш яйца.
Не се престаравам, не стават шедьоври Simple Smile, макар че всъщност все някога може и да направя някой шедьовър,

Аз и само за нас боядисвам, но този път ще имаме гости с малко дете, така че става съвсем наложително.

# 39
  • Мнения: 2 843
От малка помня,че се събирахме и 4те деца заедно с мама и боядисвахме 2 кори яйца , на Великден сутринта нямаме търпение и започваме да обикаляме квартала да се чукаме. Беше хубаво с голяма любов си го спомням, сега сме само аз,мъжа ми и бебето ,но пак няма да пропусна да сваря и боядисам 5-6 яйца за нас си. А кога точно се боядисват яйцата ,тук където живеем Великден беше в петък ,но аз държа да си го празнуваме по Бг ?

# 40
  • Мнения: 1 259
По традиция се боядисват в четвъртък, но може и в събота. Ние винаги го правим в четвъртък, а в събота се вихрим с курабии.

# 41
  • SF
  • Мнения: 21 318
Винаги боядисвам в събота, защото в четвъртък съм на работа и трябва да ги боядисвам вечерта.
Предпочитам в събота, но аз боядисвам малко - може и само кутийка от 6 яйца и кутийка пъдпъдъчи яйца.
Сега търся бонбонена боя на Доктор Йоткер. Преди много ги украсявах и декорирах. От години не се занимавам с украси.
Бонбонената боя знаете ли къде мога да я намеря?

# 42
  • Мнения: 10 906
Ще боядисваме. Не съм религиозна, даже съм доста крайна в някои отношения, но за мен Великден е преди всичко семеен празник, като Коледа. Прекрасна традиция, винаги я спазвам. Сега с детето още повече, чака боядисването с нетърпение. И 5 лв да е яйцето, пак ще боядисвам. Майка ми е с малка пенсия, но си е купила яйца и винаги боядисва за здраве. Имаме приятели турци, мюсюлмани, които също боядисват яйца и месят козунаци. Традицията е хубава, цветна, шарена, нека има повече такива празници и поводи за усмивки.

# 43
  • Мнения: 1 259
Бонбонената боя знаете ли къде мога да я намеря?
Не се сещам да съм ги виждал по магазините, но ги има в разни сайтове. В краен случай може от там. Но пък едва ли ще си струва доставката на един артикул от 3 лв.

# 44
  • София
  • Мнения: 22 889
Да, ще боядисвам. Всяка година боядисвам. В четвъртък нямам време сутрин, защото е работен ден. Но в събота задължително сутринта ще ги боядисам.

Общи условия

Активация на акаунт