Ще боядисвате ли яйца на Великден?

  • 6 037
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 710
Питам предвид актуалните цени на яйцата, които ще стават все по-актуални.

# 1
  • Мнения: X
Аз като цяло не винаги боядисвам яйца. Миналата година боядисах 10 и ги раздадох. Не е проблема в цената, все 10-20 яйца човек може да си купи. Ние си ядем и небоядисани, не мисля, че цената ме е накарала да ям по-малко яйца.
Просто не винаги имам настроение да се занимавам с това.

# 2
  • Мнения: 46 558
Да.
Когато сме си вкъщи и празниваме тримата боядисваме 10-тина, 4 лв. няма да ни съборят.

# 3
  • Мнения: 4 019
Нe съм вярваща и не празнувам, съответно и не съм боядисвала от 12-13 годишна.

# 4
  • Мнения: 1 710
Аз обичам само врели варени яйца и дори заради традицията не бих си причинила тая хамалогия с цапането, особено когато иде реч за 10 яйца.

# 5
  • Мнения: X
Аз обичам само врели варени яйца и дори заради традицията не бих си причинила тая хамалогия с цапането, особено когато иде реч за 10 яйца.

Е, то чак хамалогия за 10 яйца, не е. Аз намерих миналата година едни бои, които нямат нужда от купички и вода. Само от ръкавици. Взимаш яйцето стискаш от боята върху ръкавицата. Омазваш го цялото и става едно перлено, много добре се получи. Накрая имаш само едни изцапани ръкавици и нищо повече. За десетина яйца ми е идеално.

# 6
  • Мнения: 7 409
Може ли Великден без боядисани яйца? Аз обикновено купувам боядисани, но тази година ще си боядисам сама, поне така планирам.

# 7
  • Мнения: 798
Аз също не съм вярваща, но не виждам проблем да празнувам със семейството си и съответно да спазвам традициите. Още повече, че празниците отдавна са станали комерсиални и далеч не религиозни.
Разбира се, че ще боядисваме яйца, но ще гледаме да купим домашни. Така или иначе ядем почти ежедневно. Дори и да станат по-скъпи със сигурност ще купуваме, ако се наложи ще се лишим от нещо друго.

# 8
  • Мнения: 18 621
Ние и извън Великден ядем яйца, така че не виждам причина цените им точно на 16 април да ни откажат от варене и боядисване. Вероятно ще боядисваме и в четвъртък, и в събота по десетина, тъкмо детето ще се радва двойно.

# 9
  • Мнения: 41 323
Изумена съм колко хора не боядисват яйца... И аз не съм религиозна, но това е един обичай, който трябва да се поддържа, защото ни сплотява като общност.

# 10
  • Мнения: 3 750
Цените на всичко се повишават всеки ден. Това означава, че трябва да не ядем ли?
Да, ще боядисваме яйца с детето. Яйца купуваме редовно, с Великден или без.

# 11
  • София
  • Мнения: 28 760
Няма да бъдем в България, така че няма да боядисвам.

# 12
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Разбира се. Вярвам, че всяко домакинство може да отдели едни 10лв за яйца. Че цената им е двойна, така е. Ама не струват милиони.

# 13
  • Мнения: 1 259
Разбира се, че ще боядисваме яйца. Цената едва ли ще откаже повечето хора. 10-15 бройки всеки може да си позволи да закупи, ако това ще му направи деня по-хубав и цветен, то затова в крайна сметка се прави масово от хората, не толкова от религиозни подбуди.
Иначе и нашето семейство не сме вярващи, аз не съм и особен традиционалист по принцип, но някои обичаи не ги прескачам, просто защото са интересни, приятни, наситени със символика, цветни и внасят някакво разнообразие в ежедневието. Освен това малкият все още се радва, включва се, твори - шари там нещо, цапа се и накрая си рисува разни неща върху вече боядисаните яйца. Също така правим и курабийки; или поне някои членове на фамилията, а други сме просто видни дегустатори.
Миналогодишното яйце пък го хвърляме в Марица (живеем близо до реката) и пада голям смях, когато някоя чайка веднага го клъвне и го отнесе нанякъде. Абе забава си е. А и едно такова пролетно настроение носи всичко това, наистина се усеща пробуждането на природата.
Изобщо за мен тази традиция означава: настроение, творчество, символика. Иначе какво ни остава - едно ядене, спане и възпроизвеждане. Не че на този празник липсва първото де Smile

# 14
  • Мнения: 2 130
Разбира се, че ще боядисваме! Великден е! Вярата, надеждата и любовта никога не трябва да ни напускат.В семейството ми винаги спазваме традициите и обичаите.Така възпитаваме и децата си.🍀🌷✨
Факт е, че всичко поскъпна, но все ще се подготвим за празника. Може да не е разточително, но ще си нашарим  яйчица, ще си направим дъхави курабийки и козунак!

# 15
  • Мнения: 13 866
едни яйца няма да ме катурнат. още повече боядисваме 20-тина яйца. ние не сме спрели да ги купуваме дори при тези цени. разкошеството понамаля , но да се храним едва ли ще спрем.

# 16
  • София
  • Мнения: 16 105
Да, ще боядисваме яйца.
Ако сме си сами с ММ ще взема 10 боядисани от Лидл или Кауфланд. А в къщи ще намацам 5 ярко червени.
Ако сме заедно с дъщеря ми и внуците при тях или тук - те се радват и боядисват. Няма как да им отнема радостта и традицията.
И печеното агнешко с дробсърма  няма да пропуснем, и зелената салата с краставици. Само козунака не ни върви и се подмята после с дни. Но пак купувам 1 брой, да има.
Все пак веднъж се живее, пари се печелят и губят.

# 17
  • София
  • Мнения: 13 460
Винаги боядисвам 10-15 яйца. Бързо стават, а и не боядисвам по 100, че да ме притесни цената. Всяка година ми е интересна тази истерия с опашките за цели кори.
И козунаци ще пусна на машината, даже съпругът ми може и да омеси.
Ние, без да боядисваме, купуваме всяка седмица по 10-20 яйца.

# 18
  • София
  • Мнения: 634
Определено Да - ще боядисваме с детенцето - както всяка година ! "Традицията повелява" - казваше един мой колега.

# 19
  • Мнения: 14 695
Ще решавам като наближи.Вбесих се от предварителният вой,че яйцата може да поскъпнат.Въпроса въобще не е в парите.И по 2лв. за яйце мога да платя,без въобще да ми се отрази.Просто се дразня на вечните жалби на производители,вносители,търговци,всички по веригата ''изнемогват''.

# 20
  • Мнения: 1 834
Да ще боядисвам,но малко 10-12.Не обичам да ям,но колкото да спазим традицията.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 699
Да
Не боядисвам повече от 20яйца. Аз не обичам варени яйца,сина ми също,но пък с радост ги чупим и двамата.
Така че и 1 лв да станат....пак ще боядисам/ ако е нужно ще спестя от друго - дано не се налага/.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 567
Да, ще боядисваме яйца с децата. Това е прекрасна традиция за нас.
Ние по принцип ядем яйца и без да е Великден, така че цената на 15-20 яйца не е определяща.

# 23
  • София
  • Мнения: 38 652
Както обикновено, ще боядисам 10 яйца с малкия.

# 24
  • Мнения: 223
И още как - не съм особено вярваща, но за мен това си е забавление Simple Smile И козунак ще направим, дано стане хубав тази година.

# 25
  • Мнения: 25 788
Ще боядисваме, да.
В чужбина сме искам да си спазваме всички родни традиции.
И детето обича и чака този момент.

# 26
  • UK
  • Мнения: 2 846
О, да ще боядисвам. Ние сме в чужбина и боядисването на яйцата е една от трите традиции които спазвам.

# 27
  • Мнения: 267
Ще боядисваме, ние сме вярващи, но 10тина-15 защото аз не обичам само ММ яде, и детето, но колко да изядат. Безплатни са ми яйцата, скоро се преместихме и имаме доста животинки. Мисля и да раздавам безплатни яйца да речем от понеделник, да започна, живеем на село има доста пенсионери, а и семейства, които няма да могат да си позволят. Тази година ще се погрижим да имат, поне по 20 яйчица нали за това е празника, всички да празнуват възкресение Христово, а и пише: ако нахраниш гладният си нахранил Мен. Лошо е, че само по празници се сещаме...

# 28
  • Мнения: 6 998
Не ядем особено яйца, но боядисваме десетина за Великден.

# 29
  • Мнения: 1 039
Не само, че ще боядисваме, ами ще и месим козунаци, които определено стават в пъти по-вкусни от купешките и нямат изкуствени съставки. За някои хора е разправия, за други е чист релакс и удоволствие. Simple Smile

# 30
  • Мнения: 1 614
Ние също - и яйца (домашни) и козунаци лично месени. Всички сме атеисти и празниците за нас са ваканция, почивка и забавления. С чукането на яйцата много се смеем.

# 31
  • Перник
  • Мнения: 4 866
Не само, че ще боядисваме, ами ще и месим козунаци, които определено стават в пъти по-вкусни от купешките и нямат изкуствени съставки. За някои хора е разправия, за други е чист релакс и удоволствие. Simple Smile

И на мен ставането рано в събота, за да омеся козунаци (хлебопекарната ги меси всъщност) и да боядисам яйца ми доставя удоволствие Simple Smile Правя го всяка година, живот и здраве, тази пак ще го направя.

# 32
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ще боядисваме. Обикновено слагаме 10-15 броя, то това е опаковка и нещо, т.е. не е особено много.

# 33
  • Мнения: 318
Задължително, както всяка година.Не съм религиозна, но традициите ги спазвам и го правя с удоволствие.Боядисвам много яйца, меся козунак и кифлички, правя и 2-3 вида дребни сладки, печено агнешко и дроб сърма също.За мен Коледа и Великден са най-хубавите празници.

# 34
  • Мнения: 7 095
По скоро не,не заради цената,така или иначе не боядисваме много около 10+
Но свекърва ми почина наскоро,няма да са минали 40-то и четох най различни неща дали трябва или не....та ще пропуснем тази г.
Мм казва заради детето само да ги сварим без боя и тя да залепи стикери

# 35
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
За ужас на ММ ще боядисвам,но този път му обещах да  не е в хола ,а на терасата, че миналата година успях и мокета да боядисам(ама все ходех да нагледам бебето и затова се получи така), тази година с ходещо човече ще си направим един забавен четвъртък(в този ден ги боядисвам) само да не вали, че балконът е открит и идеята ще пропадне.Боядисвам около 20-30 яйца,плюс една опаковка пъдпъдъчи(те стават много хубави,заради естествените си петънца,които имат)Имам кой да ми даде домашни, та само пъдпъдъчите ще купувам.

# 36
  • Плевен
  • Мнения: 135
Всяка година боядисвам яйца.Купувам си 20 бели яйца от ЛИДЛ и толкова.Меся козунаци и правя курабии.
По повод небоядисването на яйца поради скорошна загуба на близък,ако живеете в къща с довр и времето позволява боядисайте ги навън.

# 37
  • Мнения: 704
Да, всяка година боядисваме яйца и печем курабии. Миналата година  купих бели яйца, от тях 50% се напукаха. С бои от Лидъл боядисахме и се разочаровах.  жълтото не стана

Последна редакция: пт, 07 апр 2023, 22:05 от rab

# 38
  • Мнения: 12 857
Много ясно, ще боядисвам. Не е нужно да си вярващ, поне според мен, за да боядисваш яйца.
Не се престаравам, не стават шедьоври Simple Smile, макар че всъщност все някога може и да направя някой шедьовър,

Аз и само за нас боядисвам, но този път ще имаме гости с малко дете, така че става съвсем наложително.

# 39
  • Мнения: 2 843
От малка помня,че се събирахме и 4те деца заедно с мама и боядисвахме 2 кори яйца , на Великден сутринта нямаме търпение и започваме да обикаляме квартала да се чукаме. Беше хубаво с голяма любов си го спомням, сега сме само аз,мъжа ми и бебето ,но пак няма да пропусна да сваря и боядисам 5-6 яйца за нас си. А кога точно се боядисват яйцата ,тук където живеем Великден беше в петък ,но аз държа да си го празнуваме по Бг ?

# 40
  • Мнения: 1 259
По традиция се боядисват в четвъртък, но може и в събота. Ние винаги го правим в четвъртък, а в събота се вихрим с курабии.

# 41
  • SF
  • Мнения: 21 318
Винаги боядисвам в събота, защото в четвъртък съм на работа и трябва да ги боядисвам вечерта.
Предпочитам в събота, но аз боядисвам малко - може и само кутийка от 6 яйца и кутийка пъдпъдъчи яйца.
Сега търся бонбонена боя на Доктор Йоткер. Преди много ги украсявах и декорирах. От години не се занимавам с украси.
Бонбонената боя знаете ли къде мога да я намеря?

# 42
  • Мнения: 10 906
Ще боядисваме. Не съм религиозна, даже съм доста крайна в някои отношения, но за мен Великден е преди всичко семеен празник, като Коледа. Прекрасна традиция, винаги я спазвам. Сега с детето още повече, чака боядисването с нетърпение. И 5 лв да е яйцето, пак ще боядисвам. Майка ми е с малка пенсия, но си е купила яйца и винаги боядисва за здраве. Имаме приятели турци, мюсюлмани, които също боядисват яйца и месят козунаци. Традицията е хубава, цветна, шарена, нека има повече такива празници и поводи за усмивки.

# 43
  • Мнения: 1 259
Бонбонената боя знаете ли къде мога да я намеря?
Не се сещам да съм ги виждал по магазините, но ги има в разни сайтове. В краен случай може от там. Но пък едва ли ще си струва доставката на един артикул от 3 лв.

# 44
  • София
  • Мнения: 22 889
Да, ще боядисвам. Всяка година боядисвам. В четвъртък нямам време сутрин, защото е работен ден. Но в събота задължително сутринта ще ги боядисам.

# 45
  • Мнения: 18 621
По нашия край се боядисват в четвъртък следобед\вечер и събота сутрин. Ние и двата дни ще боядисваме, детето обича.

# 46
  • Мнения: 5 440
Ще боядисваме, разбира се. Детето е най - щастливо.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 4 065
Боядисвам всяка година и това ме успокоява. Самия факт,че правя нещо различно е доста забавен.
Малко ми е тъжно тази година,понеже на датата почина татко през 2007 година и когато съвпада с празника ми е доста некомфортно. Какво е това поверие да не се боядисват яйца ако е починал близък в дома?

# 48
  • София
  • Мнения: 22 889
Вафличка, минали са толкова години от смъртта на баща ти..
.  Боядисвай и си мисли за прекрасния празник!

# 49
  • Мнения: 10 582
От 2-3 години дъщеря ми боядисва яйцата вкъщи (на 11 е). На мен лично не ми се занимава.
Цената няма нищо общо в случая.

# 50
  • Мнения: 347
Винаги боядисвам в събота, защото в четвъртък съм на работа и трябва да ги боядисвам вечерта.
Предпочитам в събота, но аз боядисвам малко - може и само кутийка от 6 яйца и кутийка пъдпъдъчи яйца.
Сега търся бонбонена боя на Доктор Йоткер. Преди много ги украсявах и декорирах. От години не се занимавам с украси.
Бонбонената боя знаете ли къде мога да я намеря?

Dr. Oetker Bulgaria
 Здравейте,
Може да закупите боите за яйца от всички магазини на дрогерии ДМ, Лили, Кауфланд, ЦБА в цялата страна, а във Фантастико и Била (само в град София). Чрез нашия дистрибутор зареждаме и много търговски обекти, които не са част от търговски вериги. Имената им да потърсите в списъка, публикуван на този линк: https://www.oetker.bg/kude-da-otkriete-boite-za-yayca-dr
Поздрави,
Екипът на Dr.Oetker

# 51
  • Мнения: 2 081
Започнах да боядисвам в събота , а не в четвъртък   заради работата , а и  на помощниците им омръзва след второто яйце .

# 52
  • Мнения: 749
Да, всяка година боядисваме яйца и печем курабии. Миналата година  купих бели яйца, от тях 50% се напукаха. С бои от Лидъл боядисахме и се разочаровах.  жълтото не стана

Не е ли хубава таи боя, аз взех от ДМ днес от същата марка?!?

# 53
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
Леле ,какви хубави цветове, дори не забелязах жълтото да не е жълто.Аз тази година не намерих пъдпъдъчи и не боядисах, също и бели не ми се купуваха,защото имах цяла кора домашни и моите жълти станаха по-скоро оранжеви(всъщност дори на бели яйца жълтите рядко ми се получават).

# 54
  • Мнения: 2 638
Ето и моите, мислех, че ще имам доста счупени, като друга година, но нямаше! Аз- сама счупих едно.

# 55
  • Мнения: 13 866
Бояфисах ги но имах десет счупени яйца от 40. Даже тези, увити всяко в чорап с купени люспи нямаха 100 оцелели. От година на година са все по кьопави яйцата. Аз купувам на Аквилон, много са хубави и хл с двойни жълтъци но черупките им не са много читави. Бях решила само с лук да боядисвам но заради децата направих и червени сини и зелени.

# 56
  • Мнения: 45
Здравейте! Моля за помощ, боядисвам яйцата с боя на капсули, която се разтваря в ракия или друг алкохол. Яйцата стават много красиви и лъскави, но след като изсъхнат, като ги пипнеш остава боя по ръцете. Има ли начин да се предотврати това? Благодаря предварително!

# 57
  • София
  • Мнения: 22 889
За такава боя, за първи път чувам.

# 58
  • Мнения: 902
И аз за първи път чувам за такава боя.
‘Krist, розовия цвят как е получен? А сините с каква "техника"?
Ние ще боядисваме утре, както обикновено - в събота Simple Smile

# 59
  • Мнения: 196
Тази година не ми се занимаваше и купих лепенки. Смятам, че за половин час работа се получиха доста сполучливо Grinning

# 60
  • Мнения: 25 788


Боядисахме две дузини със 5 годишната ми дъщеря. Почти не и се месих в техниката. 4 бр дадоха фира, но сме доволни и двете.

Светъл Великден на всички. ЗДРАВЕ, мир и любов желая.

# 61
  • Мнения: 704
Тези са от днес С тези бои и

# 62
  • Мнения: 10 906
Голяма съм блейка значи! Награбих онзи ден една боя на капсули. Днес като се зачетох, оказа се перлена, а аз исках най-обикновена Grinning Отделно взех някаква друга, с разни тампони, цветя и гъзарийки, не хвана на яйцата Joy В крайна сметка това успяхме да измайсторим с детето Simple Smile Весел празник на всички!

# 63
  • Мнения: X
Тези са от днес С тези бои и

Боядисвах с абсолютно същите бои! И двата вида, но накрая не сложихме от сребристото.

# 64
  • Мнения: 25 788
Какви хубави наситени бои има в Бг.
Аз тука се мъча с някакви боклуци. Пак по добре е от нищо, но много ви се радвам на яйцата.

# 65
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Лъки, аз пък точно на светли яйца и бои се кефя, ама половинката предпочита наситени. Комбинираме и вадим някои по-рано. Всъщност, нз защо говоря в мн.ч., като всяка година той боядисва яйцата, аз само ги полирам и слагам в кошничката. Rolling Eyes

Весел празник, момичета!

# 66
  • Мнения: X
Много са ви красиви яйцата, при нас жълтото и оранжевото не сработиха.

# 67
  • София
  • Мнения: 22 889
chrissy, какви бои си ползвала?
Страхотни цветове!  А зеленото много ми харесва.
Първото синьо яйце при мен стана тъмно и по- скоро зелено.  Simple Smile

Последна редакция: сб, 15 апр 2023, 22:07 от Amiamo

# 68
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
hrissy, какви бои си ползвала?
Страхотни цветове!  А зеленото много ми харесва.
Първото синьо яйце при мен стана тъмно и по- скоро зелено.  Simple Smile

Благодаря, АмиАмо. От години взимам тези. Има ги в Кауфланд и ДМ, в България мисля съм ги виждала в ДМ и в Билла...



Ето реалните цветове, гледах да направя снимката така, че максимално добре да се предадат цветовете:

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 4 065
hrissy, какви бои си ползвала?
Страхотни цветове!  А зеленото много ми харесва.
Първото синьо яйце при мен стана тъмно и по- скоро зелено.  Simple Smile

Благодаря, АмиАмо. От години взимам тези. Има ги в Кауфланд и ДМ, в България мисля съм ги виждала в ДМ и в Билла...



Ето реалните цветове, гледах да направя снимката така, че максимално добре да се предадат цветовете:



Боята е супер - уникални цветове. Боята на капсули ли е или от желатиновите за директно боядисване?

# 70
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Вафличка, и майка ми това пита и каза, че не е виждала такава. Боята е течна, в едни ампулки от фолио и пластмаса е. Ето снимка на друг продукт на тази фирма от интернет, такива са ампулките:



За 3-5 секунди е оцветено яйцето, но за ярко жълто държим по около 2 минути, дори 3. Пише, че ставали в студена вода, но мъжът ми слага топло яйце в горещата вода с разтворена боя и малко оцет - както едно врдме боядисвахме. Май новите бои нямат нужда да са в топла и с оцет, но той така е свикнал.

Последна редакция: сб, 15 апр 2023, 22:41 от chrissy

# 71
  • София
  • Мнения: 22 889
Скрит текст:
[hrissy, какви бои си ползвала?
Страхотни цветове!  А зеленото много ми харесва.
Първото синьо яйце при мен стана тъмно и по- скоро зелено.  Simple Smile

Скрит текст:
Благодаря, АмиАмо. От години взимам тези. Има ги в Кауфланд и ДМ, в България мисля съм ги виждала в ДМ и в Билла...



Ето реалните цветове, гледах да направя снимката така, че максимално добре да се предадат цветовете:


Благодаря за информацията!
 Никога не съм купувала боя за яйца от ДМ, а в Била не съм гледала какви бои предлагат.
Догодина ще купя от тази боя.
П. П. Редактирах си поста.  Бях написала неправилно никнейма, за което се извинявам. Simple Smile

Последна редакция: сб, 15 апр 2023, 22:38 от Amiamo

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 4 065
Вафличка, и майка ми това пита и каза, че не е виждала такава. Боята е течна, в едни ампулки от фолио и пластмаса е. Ето снимка на друг продукт на тази фирма от интернет, такива са ампулките:



За 3-5 секунди е оцветено яйцето, но за ярко жълто държим по около 2 минути, дори 3. Пише, че ставали в студена вода, но мъжът ми слага топло яйце в горещата вода с разтворена боя и малко оцет - както едно врдме боядисвахме. Май новите бои нямат нужда да са в топла и с оцет, но той така е свикнал.

Благодаря за информацията. Този тип бои не се ли слагат директно върху сварените яйца. За пръв път чувам да се разтварят във вода и да се държи в тях яйцето. Но цветовете са много добри.

# 73
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Може би може да се ползват като акварелна боичка и да се нанасят с четка по яйцето, но не ми е хрумвало и не съм тествала. Традионно си ги ползваме всяка година.

Иначе на тази марка има и пастели/маркери за яйца, има и други, при които слагаш суровите яйца в едни торбички с боя, затваряш торбичките и така вариш. То вече бои да търси човек.

Весел празник на всички! 😃

# 74
  • Мнения: 216
Христос Воскресе,  момичета!
Здраве, мир и любов във всеки дом!

Ей ги и моите произведения
Скрит текст:

# 75
  • Мнения: 10 906
Леле, каква красота! Така хубаво са декорирани, че би ме било жал да ги счупим и ядем Grinning Blush

# 76
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
Христос воскресе!
Ето и от мен

# 77
  • Мнения: 704
hrissy, какви бои си ползвала?
Страхотни цветове!  А зеленото много ми харесва.
Първото синьо яйце при мен стана тъмно и по- скоро зелено.  Simple Smile

Благодаря, АмиАмо. От години взимам тези. Има ги в Кауфланд и ДМ, в България мисля съм ги виждала в ДМ и в Билла...



Ето реалните цветове, гледах да направя снимката така, че максимално добре да се предадат цветовете:


А с бели яйца ли са тези цветове?

# 78
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Да, бели, тук рядко има други.
Специално сега бяха смесени и подбрах бели, но принципно в Германия, поне покрай нас, 80% са бели.

# 79
  • Мнения: 5 440


Хубави станаха и нашите.

# 80
  • Мнения: 749
Привет,
Колко дни сварените яйца държите извън хладилник по Великден?

# 81
  • Мнения: 25 788
Привет,
Колко дни сварените яйца държите извън хладилник по Великден?
Николко. След боядисване отиват в хладилника и там стоят. Вадим ги да се чукаме.
Изобщо им нямам вяра на яйцата тук.

# 82
  • Мнения: 1 259
Ние винаги сме ги държали 4-5 дни и нищо им няма, ако са твърдо сварени.

# 83
  • Мнения: 902
А защо да са извън хладилник?
Мартина, хубави е малко да се каже, разкошни са! С четка ли са рисувани?
Аз не съм пробвала бои, които не се разтварят във вода, все си мисля, че са твърде концентрирани така...

# 84
  • София
  • Мнения: 13 460
Стоят си в хладилника и за 2-3 дни ги изяждаме.

# 85
  • Мнения: 131
Христос Воскресе! Ето и част от нашите яйца тази година

# 86
  • Мнения: 5 440
А защо да са извън хладилник?
Мартина, хубави е малко да се каже, разкошни са! С четка ли са рисувани?
Аз не съм пробвала бои, които не се разтварят във вода, все си мисля, че са твърде концентрирани така...
Благодаря!
Не, с бонбонена боя на д-р Йоткер и кухненска хартия са.

# 87
  • Мнения: 749
Ами така правих до сега ги  боядисвам и слагам в хладилника, но тази година покрай децата се отплеснах, те да си ги гледали и аз забравих да ги прибера първата вече, после през деня стояха, абе има няма до сряда ту в хладилник, ту навън се изядоха и всичко беше ОК 😉. Догодина ще внимавам и ще ги прибирам на студено, да не се притеснявам имали им нещо няма ли им.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт