Ще боядисвате ли яйца на Великден?

  • 6 036
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 855
едни яйца няма да ме катурнат. още повече боядисваме 20-тина яйца. ние не сме спрели да ги купуваме дори при тези цени. разкошеството понамаля , но да се храним едва ли ще спрем.

# 16
  • София
  • Мнения: 16 103
Да, ще боядисваме яйца.
Ако сме си сами с ММ ще взема 10 боядисани от Лидл или Кауфланд. А в къщи ще намацам 5 ярко червени.
Ако сме заедно с дъщеря ми и внуците при тях или тук - те се радват и боядисват. Няма как да им отнема радостта и традицията.
И печеното агнешко с дробсърма  няма да пропуснем, и зелената салата с краставици. Само козунака не ни върви и се подмята после с дни. Но пак купувам 1 брой, да има.
Все пак веднъж се живее, пари се печелят и губят.

# 17
  • София
  • Мнения: 13 429
Винаги боядисвам 10-15 яйца. Бързо стават, а и не боядисвам по 100, че да ме притесни цената. Всяка година ми е интересна тази истерия с опашките за цели кори.
И козунаци ще пусна на машината, даже съпругът ми може и да омеси.
Ние, без да боядисваме, купуваме всяка седмица по 10-20 яйца.

# 18
  • София
  • Мнения: 634
Определено Да - ще боядисваме с детенцето - както всяка година ! "Традицията повелява" - казваше един мой колега.

# 19
  • Мнения: 14 688
Ще решавам като наближи.Вбесих се от предварителният вой,че яйцата може да поскъпнат.Въпроса въобще не е в парите.И по 2лв. за яйце мога да платя,без въобще да ми се отрази.Просто се дразня на вечните жалби на производители,вносители,търговци,всички по веригата ''изнемогват''.

# 20
  • Мнения: 1 830
Да ще боядисвам,но малко 10-12.Не обичам да ям,но колкото да спазим традицията.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 695
Да
Не боядисвам повече от 20яйца. Аз не обичам варени яйца,сина ми също,но пък с радост ги чупим и двамата.
Така че и 1 лв да станат....пак ще боядисам/ ако е нужно ще спестя от друго - дано не се налага/.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 567
Да, ще боядисваме яйца с децата. Това е прекрасна традиция за нас.
Ние по принцип ядем яйца и без да е Великден, така че цената на 15-20 яйца не е определяща.

# 23
  • София
  • Мнения: 38 632
Както обикновено, ще боядисам 10 яйца с малкия.

# 24
  • Мнения: 223
И още как - не съм особено вярваща, но за мен това си е забавление Simple Smile И козунак ще направим, дано стане хубав тази година.

# 25
  • Мнения: 25 788
Ще боядисваме, да.
В чужбина сме искам да си спазваме всички родни традиции.
И детето обича и чака този момент.

# 26
  • UK
  • Мнения: 2 846
О, да ще боядисвам. Ние сме в чужбина и боядисването на яйцата е една от трите традиции които спазвам.

# 27
  • Мнения: 267
Ще боядисваме, ние сме вярващи, но 10тина-15 защото аз не обичам само ММ яде, и детето, но колко да изядат. Безплатни са ми яйцата, скоро се преместихме и имаме доста животинки. Мисля и да раздавам безплатни яйца да речем от понеделник, да започна, живеем на село има доста пенсионери, а и семейства, които няма да могат да си позволят. Тази година ще се погрижим да имат, поне по 20 яйчица нали за това е празника, всички да празнуват възкресение Христово, а и пише: ако нахраниш гладният си нахранил Мен. Лошо е, че само по празници се сещаме...

# 28
  • Мнения: 6 998
Не ядем особено яйца, но боядисваме десетина за Великден.

# 29
  • Мнения: 1 037
Не само, че ще боядисваме, ами ще и месим козунаци, които определено стават в пъти по-вкусни от купешките и нямат изкуствени съставки. За някои хора е разправия, за други е чист релакс и удоволствие. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт