Ще боядисвате ли яйца на Великден?

  • 6 086
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 25 839


Боядисахме две дузини със 5 годишната ми дъщеря. Почти не и се месих в техниката. 4 бр дадоха фира, но сме доволни и двете.

Светъл Великден на всички. ЗДРАВЕ, мир и любов желая.

# 61
  • Мнения: 704
Тези са от днес С тези бои и

# 62
  • Мнения: 10 919
Голяма съм блейка значи! Награбих онзи ден една боя на капсули. Днес като се зачетох, оказа се перлена, а аз исках най-обикновена Grinning Отделно взех някаква друга, с разни тампони, цветя и гъзарийки, не хвана на яйцата Joy В крайна сметка това успяхме да измайсторим с детето Simple Smile Весел празник на всички!

# 63
  • Мнения: X
Тези са от днес С тези бои и

Боядисвах с абсолютно същите бои! И двата вида, но накрая не сложихме от сребристото.

# 64
  • Мнения: 25 839
Какви хубави наситени бои има в Бг.
Аз тука се мъча с някакви боклуци. Пак по добре е от нищо, но много ви се радвам на яйцата.

# 65
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Лъки, аз пък точно на светли яйца и бои се кефя, ама половинката предпочита наситени. Комбинираме и вадим някои по-рано. Всъщност, нз защо говоря в мн.ч., като всяка година той боядисва яйцата, аз само ги полирам и слагам в кошничката. Rolling Eyes

Весел празник, момичета!

# 66
  • Мнения: X
Много са ви красиви яйцата, при нас жълтото и оранжевото не сработиха.

# 67
  • София
  • Мнения: 22 998
chrissy, какви бои си ползвала?
Страхотни цветове!  А зеленото много ми харесва.
Първото синьо яйце при мен стана тъмно и по- скоро зелено.  Simple Smile

Последна редакция: сб, 15 апр 2023, 22:07 от Amiamo

# 68
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
hrissy, какви бои си ползвала?
Страхотни цветове!  А зеленото много ми харесва.
Първото синьо яйце при мен стана тъмно и по- скоро зелено.  Simple Smile

Благодаря, АмиАмо. От години взимам тези. Има ги в Кауфланд и ДМ, в България мисля съм ги виждала в ДМ и в Билла...



Ето реалните цветове, гледах да направя снимката така, че максимално добре да се предадат цветовете:

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 4 101
hrissy, какви бои си ползвала?
Страхотни цветове!  А зеленото много ми харесва.
Първото синьо яйце при мен стана тъмно и по- скоро зелено.  Simple Smile

Благодаря, АмиАмо. От години взимам тези. Има ги в Кауфланд и ДМ, в България мисля съм ги виждала в ДМ и в Билла...



Ето реалните цветове, гледах да направя снимката така, че максимално добре да се предадат цветовете:



Боята е супер - уникални цветове. Боята на капсули ли е или от желатиновите за директно боядисване?

# 70
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Вафличка, и майка ми това пита и каза, че не е виждала такава. Боята е течна, в едни ампулки от фолио и пластмаса е. Ето снимка на друг продукт на тази фирма от интернет, такива са ампулките:



За 3-5 секунди е оцветено яйцето, но за ярко жълто държим по около 2 минути, дори 3. Пише, че ставали в студена вода, но мъжът ми слага топло яйце в горещата вода с разтворена боя и малко оцет - както едно врдме боядисвахме. Май новите бои нямат нужда да са в топла и с оцет, но той така е свикнал.

Последна редакция: сб, 15 апр 2023, 22:41 от chrissy

# 71
  • София
  • Мнения: 22 998
Скрит текст:
[hrissy, какви бои си ползвала?
Страхотни цветове!  А зеленото много ми харесва.
Първото синьо яйце при мен стана тъмно и по- скоро зелено.  Simple Smile

Скрит текст:
Благодаря, АмиАмо. От години взимам тези. Има ги в Кауфланд и ДМ, в България мисля съм ги виждала в ДМ и в Билла...



Ето реалните цветове, гледах да направя снимката така, че максимално добре да се предадат цветовете:


Благодаря за информацията!
 Никога не съм купувала боя за яйца от ДМ, а в Била не съм гледала какви бои предлагат.
Догодина ще купя от тази боя.
П. П. Редактирах си поста.  Бях написала неправилно никнейма, за което се извинявам. Simple Smile

Последна редакция: сб, 15 апр 2023, 22:38 от Amiamo

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 4 101
Вафличка, и майка ми това пита и каза, че не е виждала такава. Боята е течна, в едни ампулки от фолио и пластмаса е. Ето снимка на друг продукт на тази фирма от интернет, такива са ампулките:



За 3-5 секунди е оцветено яйцето, но за ярко жълто държим по около 2 минути, дори 3. Пише, че ставали в студена вода, но мъжът ми слага топло яйце в горещата вода с разтворена боя и малко оцет - както едно врдме боядисвахме. Май новите бои нямат нужда да са в топла и с оцет, но той така е свикнал.

Благодаря за информацията. Този тип бои не се ли слагат директно върху сварените яйца. За пръв път чувам да се разтварят във вода и да се държи в тях яйцето. Но цветовете са много добри.

# 73
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Може би може да се ползват като акварелна боичка и да се нанасят с четка по яйцето, но не ми е хрумвало и не съм тествала. Традионно си ги ползваме всяка година.

Иначе на тази марка има и пастели/маркери за яйца, има и други, при които слагаш суровите яйца в едни торбички с боя, затваряш торбичките и така вариш. То вече бои да търси човек.

Весел празник на всички! 😃

# 74
  • Мнения: 216
Христос Воскресе,  момичета!
Здраве, мир и любов във всеки дом!

Ей ги и моите произведения
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт