American "Friends" темичка # 26 (The one with... "no name")

  • 13 244
  • 301
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 810
Здравейте бейбита  Grinning Ние май приключваме и тази тема. Браво на нас, бързаци!

Исках да ви покажа нещата, които така грижливо избрах тук от дивана, и за които мъжа ми е предоволен да ползва кредитната си карта в знак на обич и вина, че не е при мен докато аз се "мъча"  Mr. Green Сега се чудя за какво още да похарча  Laughing

http://picasaweb.google.com/ivan.gaydarov/BabyStuff?authkey=Wz5r5M4WqX8

# 271
  • Мнения: 2 563
Е стига с тия работи срещу девите де. За дева съм омъжена и е злато и сребро този човек, грешна стъпка не е правил!  Grinning

# 272
  • Мнения: 3 478
Ох..само тая луна ако мо'е да смените...много инато бре....ш'та побърква:))))
   

Подкрепям с две ръце, от опит!

Със закъснение да честитя на София, да е жива и здрава  bouquet!

Сега отивам да гледам снимки. Аз нямам търпение за моя шауър.

# 273
  • Мнения: 1 436
Е стига с тия работи срещу девите де. За дева съм омъжена и е злато и сребро този човек, грешна стъпка не е правил!  Grinning

И аз, и аз  smile3521 че и ми е рожденник днеска  Heart Eyes.

Джена както не се е появила днеска, да не е тръгнала да прави Н-чо дева  Wink

Зора, какви козунаци, какво бухване, за какво изобщо говориш бе, жена  newsm78? Грешно ти е огледалото нещо  Mr. Green

# 274
  • Мнения: 2 563
Е стига с тия работи срещу девите де. За дева съм омъжена и е злато и сребро този човек, грешна стъпка не е правил!  Grinning

И аз, и аз  smile3521 че и ми е рожденник днеска  Heart Eyes.

Джена както не се е появила днеска, да не е тръгнала да прави Н-чо дева  Wink

Зора, какви козунаци, какво бухване, за какво изобщо говориш бе, жена  newsm78? Грешно ти е огледалото нещо  Mr. Green

Да ти е честит!   bouquet

Зора, много си красива!  Grinning

# 275
  • Мнения: 1 783
Стоим си тука с татко ми и тъжно опаковаме къщата Cry, и викам да прочета накъде е тръгнала темата...

Така-а-а, Зора, много добре изглеждаш, хубава бременна, усмихната. Чудех се аз от къде те познавам, ама после се сетих `е ми напомняш на една приятелка от Венецуела, и тя много хубава.

Застраховки - Джена, имаме от работа и двамата, но смятаме да си купим допълнителна, защото и аз както повечето тук съм значително по-ниско заплатена от съпруга (бе кога най-после жените ще започнат да получават колкото мъжете???) и не бих се оправила сама... доколкото знам не са много скъпи и са сравнително добра инвестиция, не много рискована.

Ана, и аз ще споделям впечатления от Бг-то, точно за това си мислех колко по-различно ще ми се струва сега, като се върна като родител... Оня ден се хванах че си мисля за моето първо училище (3та гимназия едно време беше, за тези от Варна) и ми се доиска да отида да видя какво е сега. Най-интересното е, че ми се иска да ги покажа всички тези неща на сина ми. Абе, един истински родител станах Simple Smile

Ана, я кажи за онези животни играчки дето разправяше, от къде ги купи? Гледах в Таргет, ама ги нямаше. Блажка, а ти?

Пумпал, ура! 32 седмица!

# 276
  • Мнения: 3 491
Ана, и аз ще споделям впечатления от Бг-то, точно за това си мислех колко по-различно ще ми се струва сега, като се върна като родител... Оня ден се хванах че си мисля за моето първо училище (3та гимназия едно време беше, за тези от Варна) и ми се доиска да отида да видя какво е сега. Най-интересното е, че ми се иска да ги покажа всички тези неща на сина ми. Абе, един истински родител станах Simple Smile

Ана, я кажи за онези животни играчки дето разправяше, от къде ги купи? Гледах в Таргет, ама ги нямаше. Блажка, а ти?

Бистра, честно казано, баща им в повечето случаи ги е купувал тези играчки, аз в Маршал съм намирала. Виждала съм и в Barnes&Noble, както и в специализираните магазини за играчки. Погледни обаче в http://www.recall.gov/ дали няма някои кофти китайски партиди, макар че би трябвало да са изхвърлени от магазините, ако има.
И аз на моите деца миналото лято им показах моето основно училище.  Simple Smile Много им хареса от отвън, единият искаше там да учи, сладко било училището, защото било училището на мама, правех им снимки, поиграха на детската площадка, за съжаление никой нямаше, беше заключено, иначе щях да помоля да влезем и да разгледаме. И детската градина ми се искаше да видим, много беше изкушаваща с белите копринени перденца, тя е част от училището (за селско училище става въпрос, всичко е на едно място).
Направи ми впечатление наличието на детска кухня в някакво забутано село в далечния провинциален ъгъл на България. И преди уж я знаех тази сграда, но никога не я бях оценявала по достойнство.
Моите деца си донесоха и едно мое мече (учудвам се с колко малко играчки съм минала).
Интересно е да споделиш остатъците от детството си с децата. Аз затова съм станала малко като вехтошар - събирам им маниакално разните проекти, сърдя се на баща им, като вземе да чисти и да хвърля, все ми се струва, че ще погуби нещо, което ще възторгне евентуалните внуци.

# 277
  • Мнения: 1 593
Джена както не се е появила днеска, да не е тръгнала да прави Н-чо дева  Wink

Ами, ами... форумът повехнА за дълго време, пък ний с мъжо "мерихме" улиците на Манхатън. ТакЪва раз'одка си дръпнахме, че сега не знам на кой свят съм... 

СофкоБофко, да ти кажа не знам добър сайт за асцедент изчисление, но по принцип твоят асцедент трябва да се изчисли в БГ време, ако си раждана в БГ. Исках да кажа, че ако асц. е бил дева в 21 часа GMT, на територията на БГ асц дева е започнал в 23ч. Тъй като става въпрос за часове, не зная колко точно би било инфо от 74 година по  нет-а  newsm78
Моят го знам от една книга, написана специално в БГ времена.

Вики, ходи ли на педиатър за алергията... лесно е да се каже, но не се шашкай с истории за свирепи алергии, докато не видиш какво ще ти каже доктора... все си мисля, че ако беше толкова зле, досега да е проявила и други алергични симптоми...  Hug

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 03:32 от Jenna

# 278
  • Мнения: 1 147
Ladies, много благодаря за комплиментите, много сте мили! Simple Smile Аз се усещам напълняла, може би не съм, но като знам, че не съм себе си, ми тежи. Ще мине, това ме успокоява.
Ще ги свалям аз снимките, че съм параноична на тема лицето ми в интернет. По-късно ще правя снимки на подаръците и покупките (Джена, специално за теб) и ще пусна линк и към тях да ги видите.


Джена, разхождай се, мила, малко остана, само седмица, а? Кой знае какво ти е. Аз си поръчах онзи диск, който препоръча, чакам го да дойде. Взех и още два,  за грижи за новороденото и кърмене, пак на същата мацка, дано са полезни. Любимият има моменти на просветление, когато чете и гледа, та са добър вариант да му поддържам интереса.
За застраховките, аз тази година ще правя, част от бенефитите ми е, ама миналата година пропуснах... Не съм още наясно с условията, знам, че фиксираш сумата и ти удържат сумите, но не съм гледала в детайли за какво става въпрос. Тази година изобщо ще трябва да се замислим малко по-сериозно по някои въпроси, и да приемем, че вече сме пораснали.. попечителства, имоти, застраховки..


Блажка, представям си какво е чувството да се разходиш из училище с децата си. Жалко, че е било затворено. Племенницата ми е първокласничка в училището, в което аз учих, само като си помисля ме заливат спомени. Интересно би било да се види сега какво ли е..
За тъжното опаковане на къщата, не ми се мисли какво ли ви е.. Толкова спомени, преживяни мигове.. Аз се чувства така, тръгвайки от България, невероятна носталгия ме обзе. При вас поне е временно, знаете, че се връщате, та макар и след 2 години. Ще минат като миг, не го мисли много. Всъщност, децата как реагират на промяната?

Пумпал, дръж се, малко остана  Laughing Чудни неща си избрала, видях пак сайта, супер яки.

Виктория, а вие всъщност сигурни ли сте, че е алергия, или тепърва ще се изследвате? Наистина, алергиите са голяма тегоба, никога не знаеш как ще реагира организма, и цял живот се съобразяваш.. Не се оставяй това да ви провали ваканцията, няма да забравя колко беше щастлива, когато Дан те изненада за годишнината.

Тази вечер мисля да правя кашкавал пане, отивам в Готварския да проверя каква е рецептата.

# 279
  • Мнения: 2 254
Зора,какво казваш-много си се подула била???Няма такъв филм Simple Smile Гоблен ли видях на едната снимка?Ти ли го наши?
  тук има хитри неща...
 Виктория,ама сега има ли Елла алергия,или само си четеш и се шашкаш?
Питканката ми за днес:кухненска дъска за рязане-дървена vs.пластмасова-споделете.....
Тук се радваме на  жега и задух за средата на септември.

# 280
  • Мнения: 1 436
Питканката ми за днес:кухненска дъска за рязане-дървена vs.пластмасова-споделете.....

Аз да съм на всяка манджа мерудия, имам спомен, че дървената е по-хигиенична. Нашата е пластмасова.

Ох, отивам вкъщи да ям баклава преди мъжа да е омел цялата тава Grinning

# 281
  • Мнения: 384
Здравейте Hug
Утре летим към БГ и ми е едно притеснено за Плами чак не мога да отида да си легна а трябва Embarassed
Когато пристигнем, ще се опитам да се включа да видя как сте Laughing
Зора страхотни снимки. била си напълняла, къде го видя, аз толкова бях в 7 клас Joy Joy
До скоро Hug Hug

# 282
  • Мнения: 940
Не сме ходили на педиатър или алерголог,скоро  ще ходим на педиатър за мерки и теглилки и тогава той ще ни препрати.
За съжаление не ми трябва алерголог за да знам че е алергична след тази реакция,сега най важното е да се следи всяка година и да се види дали алергичноста намалява или се увеличава,и аз нямах представа но след като се образовах от интернет разбрах че това е най опасната алергия и дори живото-опасна Sad, от сега нататък не трябва да има никакъв контакт със фъстъчени продукти ,ако има.... може да е много по опасно от 1вата реакция,вече се снабдих със "епи" инжекция която трябва да нося навсякъде за всеки случай.
За съжаление точно тук в тази държава има страшно много продукти със фъстъци ,фастъчено масло или олио,понякога дори не се споменава на опаковката и това е най опасното.
За сега всичко е под контрол защото си е вкъщи но като тръгне на у-ще...не ми се мисли.Много малко процент деца отрастват тази алергия ,на мен ми остава да се надявам силно.
Някои хора я имат толкова силно че дори миризмата или целувка по бузата от някой който е ял нещо със фъстъци може да предизвика шок в тялото.
Абе въобще страшна картина ми се рисува пред очите напоследъка, в момента ми се е образувала лека депресия и ми се реве Cry .....а и факта че съм доста песимистична по принцип не помага изобщо.

Съжалявам че ви натоварвам излишно ,особенно бременните мадами но като че ли ми става по добре като говоря за това. Hug

Дженна....след 4 дена  ставаш 39.4 седмици ,аз точно тогава родих...да видим дали ще ме надминеш  Wink

# 283
  • Мнения: 1 593
Милата  Hug , дано се окаже просто притеснение, виждам че си като мене, все за най-лошото мислиш  Embarassed

Дженна....след 4 дена  ставаш 39.4 седмици ,аз точно тогава родих...да видим дали ще ме надминеш  Wink

Аз откога съм заобяснявала, че ще пренасям, явно отдавна ми е такава настройката, защото ми се струва, че времето до термин много бързо тече  Shocked . Искаше ми се да си ходехме в БГ по-късно, за да мога "спокойно" да си пренося, а не да ръшвам в предизвикване  no (малко ме е шубе от изкуствени интервенции, като тебе и аз мисля все за най-лошото)

# 284
  • Мнения: 3 491

За сега всичко е под контрол защото си е вкъщи но като тръгне на у-ще...не ми се мисли.Много малко процент деца отрастват тази алергия ,на мен ми остава да се надявам силно.
Някои хора я имат толкова силно че дори миризмата или целувка по бузата от някой който е ял нещо със фъстъци може да предизвика шок в тялото.

Съчувствам ти ... просто разгласявай навсякъде за алергията. В нашето училище е забранено внасянето на фъстъчени и изобщо ядкови продукти, и едва ли не на всяка стая има залепен лозунг, че са nut-free. От първия училищен ден пращат на всички родители писма да не дават на децата си такива продукти за снак-тайм, защото някое дете може да получи алергична реакция дори от миризмата. (Като го казах миналото лято това на една позната лекарка в България, доста я поразмях, за нея подобно нещо имаше стойност на виц.)
Когато има разни инициативи за печене на курабийки, пак има инструкции да не се използват фъстъци и ядки.
Аз миналата година за рождения ден на моя син носех някакви сладки от магазина, които специално огледах за съдържанието. Нямаше ядкови неща, но въпреки това не ги дадоха на двете деца с алергия, защото беше написано, че са произвеждани в обстановка, където се произвеждат фъстъчени продукти. Учителките не посмяха да рискуват.
Наскоро Whole Foods имаха recall на някакъв европейски шоколад, защото на него не било написано, че има ядково съдържание.
Спокойно ... не е съвсем без контрол и навън. Hug

Общи условия

Активация на акаунт