профилактика на млечните зъбки

  • 738
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте! Дъщеричката ми е на 1.9м, но има едва 10 зъбчета .Много обича да ги мие . До скоро не използвах ме паста за съби , но започна дъхът й да се променя. Купих й паста и сега е още по- щастлива защото вече й е вкусно докато си мие зъбките.Вие как се грижите за зъбите на децата си?
Grinning Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 1 546
Мием си ги с детска паста за зъби. Само вечер! Така ни каза зъболекарката - да не се престараваме в миенето на млечните зъби. Rolling Eyes Иначе сме почти на 4г. и ни предстои първата пломбичка. Сдобил се е с един кариес вече. Sad

# 2
  • Мнения: 690
Мия му зъбите с паста още откакто станаха 4 на брой - сутрин и вечер. Харесва му, но когато подкара нова партида не ще да ги мие защото явно го болят венците.
Давам и Зимафлуор (какпки), въпреки че мненията за тях тук във форума са противоречиви.

Смятам като избият и последните кучешки да го заведа на зъболекар. Четох, че е препоръчително да се правят профилактични прегледи.

# 3
  • софия
  • Мнения: 163
И ние мием зъбките, само вечер засега, и от време на време сутрин. Почнахме с пазта за съби "Ненедент", сега сме с "Елгидиум", но определно мога да кажа, че съм по-доволна от Ненедент!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
От 4тото зъбче започнахме миенето с паста и четка.И ние само вечер и мноооого рядко сутрин Embarassed.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Първо с Ненедент, много й харесваше, после с Вадемекум за деца...иска да си ги мие по 10 пъти на ден, по половин час търка и все вика "паста, паста" т.е. да й сложа още паста. Даже гледам да не влиза в банята, че веднага се сеща и почва да вика паста. Ходим да си мием ръцете, а тя пак паста. ooooh! Не знам да се радвам ли, да плача ли Mr. Green
Почнахме да ги мием май от 6-тото зъбче, вече не помня точно  Embarassed, ама моята щерка ги изкарва по 2 наведнъж и вече има 14 зъба (на 1 год. 6 мес.), всеки момент чакам горните кучешки да пробият и да станат 16 зъбчета.

# 6
  • София
  • Мнения: 714
А Ронката е на 8 месеца и ве4е има 8 зъба. Растат със скоростта на светлината, но най-лошото е че има някакви чернички чертички...

# 7
  • София
  • Мнения: 39 761
На Дияна зъбките започнах да ги мия от рано, може би 7ми месец, тогава имаше 4 зъба.
geryger направи консултация със стоматолог. Дияна на 1.1 годишна възраст беше с кариеси Sad Сега всичко е наред (постоянните зъби са чистак бърсак нови) Simple Smile

# 8
  • Мнения: 581
На нас и консултацията и зыболекарят ни каза, че щом се появи пырвото зыбче да се мие с детска паста ведныж на ден. След втората година се мият два пыти на ден. За сметка на това вече при нас не се два флуор, а се разчита само на пастата и флуорыт в нея за укрепване на зыбите.

# 9
  • Мнения: 5 500
Евроком-България петък 25.01.08 г от 20.00 ч. предаването "Диагноза" ще участва д-р Атанас Гълъбов! Ще има доста време да говори по проблема, да не забравите Grinning да гледате!

# 10
  • Мнения: 55
Това за флуора дали е истина?

Общи условия

Активация на акаунт