Какво да правим ние с неваксинираните деца?

  • 16 268
  • 138
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 38 590
Какво да правите вие с неваксинираните деца ли?
Ами поемете си всички грижи, неприятности и отговорности от постъпката, която смятате за правилна.
Включително частна детска градина, детегледачки и кой както се уреди.
Ами, като се замисля, това хич не е лошо. На един приятел детето посещаваше частна детска градина и хич не му беше зле.

Без ваксинациите не може да посещава частна градина. Моята дъщеря беше в частна ясла и искаха същите документи каквито и при държавната  Thinking

Ами явно и частните институции трябва да спазват някои изисквания и закони.

# 76
  • София
  • Мнения: 323
Какво да правите вие с неваксинираните деца ли?
Ами поемете си всички грижи, неприятности и отговорности от постъпката, която смятате за правилна.
Включително частна детска градина, детегледачки и кой както се уреди.
Ами, като се замисля, това хич не е лошо. На един приятел детето посещаваше частна детска градина и хич не му беше зле.

Без ваксинациите не може да посещава частна градина. Моята дъщеря беше в частна ясла и искаха същите документи каквито и при държавната  Thinking

Ами явно и частните институции трябва да спазват някои изисквания и закони.
Да изискват представянето на документ е едно, а съдържанието на документа съвсем друго. Малката ми дъщеря посещаваше детска градина без да има всички имунизации. Сега ходи на училище, пак без имунизации. Винаги съм представяла изискваните документи, като на мястото, на което се вписват имунизации пише "не", "липсват" или "отказани". От там на сетне аз си нося отговорността, а те си посещават съответните заведения

# 77
  • Мнения: 3 116
Desinansitoni при нас изискваха всички ваксинации, даже Хепатит Б, СПИН и Васерман на родителите, това пък отделно.

Така че в частните ясли в общия случай се спазват правилата, даже има и допълните изисквания  Thinking

# 78
  • Мнения: 1 858
Аз пък ако разбера, че неваксинирано дете посещава групата на сина ми, ще побеснея Close.

Ами бесней си колкото си искаш, да не мислиш, че ще впечатлиш някого?!
Синът ми не е ваксиниран, има само тези ваксини от родилното и на първата консултация. От тук нататък няма нито една. Синът ми е официално освободен от ваксиниране и ако пожелая утре да отиде на детска градина това няма да е никакъв проблем. Казвам това защото е ходил на детска но за кратко. За започване на 1-ви клас също няма да ми е проблем. И да ти кажа хич не ми дреме колко лелки ще беснеят, че сина ми е не ваксиниран и е в един клас или една група с техните ваксинирани отрочета.

# 79
  • Мнения: 12
CITATA >>>>>Иzлишни са, zащото болшинството деца (и въzрастни) са ваксинирани.
Интересно ми е , ако има ваксина против СПИН дали ще  кажат хората в Африка (където в някои региони zаболяваемостта е 80% и милиони иzмират),  че от ваксини полzа няма ...>>>>>>>>>>>>


Niama darjava v sveta kadeto spina da e 80 %, daje i v afrika. IUAR sa s 40 % - prouchvaneto e praveno ot BBC i optvardeno ot SZO....

# 80
Хора толкова сте заблудени с тия ваксини че сами ще се удавите в тях.
Добре е да се знае че ваксините и да подчертая при децата са по-скоро полезни отколкото вредни.Отровите изхвърляни от автомобилите и които децата ви дишат са в стотици пъти по-вредни в дългосрочен план отколкото би могла да е една ваксина.Добре е също да знаете че децата Ви няма да станат по-здрави като ги ваксинирате или като ги храните със еди-каква си храна, имунната защитна система е основно по наследство.

От друга страна в България има толкова много неваксинирани хора че дори и представа си нямате.От скромният ми опит и практика мога да кажа число близко до 20%.Въпреки това тези хора са дори по-здрави от онези с имунизациите.Но не забравяйте това не се дължи на самата имунизация, а просто защото човек си има достатъчно силен имунитет.Факт е че много от болестите за които се правят имунизации вече на практика не съществуват и никои не боледува от тях.Това е по-скоро "да си вържем гащите" , а не решение срещу реална заплаха за здравето.

Интересно е как някой от вас говорят как детето щяло да бъде едва ли не отхвърлено от обществото ако не е ваксинирано..... извинете ме ама това са пълни глупусти плод на маичината ви фантазия.Според вас всички хора с които контактувате ежедневно са ваксинирани така ли?Интересен факт за тези от вас които си мислят такива неща е че ваксините не предпазват от заразявана с еди каква си болест.Напротив те до определена степен предразполагат организма тъй като след усвояване на антителата те не изчезват а реално остават като артефакти там и винаги може гръмотевицата да мине през дръжката на чадъра (образно казано).

Ваксини в България е имало , има и ще има.Но също така и винаги ще има начин за избягването им.Така че както и да го гледаме винаги опира до личният избор и нищо друго.
Моят личен съвет към всички вас е - Ваксинирайте се.Това ще ви донесе поне душевно спокойствие.

Ваш Д-р Живко Ганчев.

# 81
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ех докторе пък и ти, замахна и аха да пресечеш "дискУсията"  Laughing  bouquet ...
Това си е едно безкрайно танго в този форум - те така, а па ние ей така  Sunglasses Laughing!
Що аргументи, що железни доказателства за и против се изписаха, ума да ти зайде.
Истината е че всеки е зациклил на някакъв етап в мозъчното развитие (незнам дали от ваксините или от липсата им Simple Smile) и докъдето му стигат мисловните сили се зъби и се ежи.
Карай, кервана да върви ...
Ей го Людмил и той пак, кво да правим ние с гайдите  Rolling Eyes ...
Риторични въпроси са това, каквото решите, като всички, не сте ли свободни хора бре !

# 82
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Напротив те до определена степен предразполагат организма...


... Моят личен съвет към всички вас е - Ваксинирайте се.
Как да разбирам това противоречие?

# 83
  • Мнения: 4 150
Бих попитал Др.Ганчев дали има ординация и дали приема майки,които не ваксинират децата си Simple Smile
Благодаря

# 84
  • Мнения: 1 161
Цитат
Да изискват представянето на документ е едно, а съдържанието на документа съвсем друго. Малката ми дъщеря посещаваше детска градина без да има всички имунизации. Сега ходи на училище, пак без имунизации. Винаги съм представяла изискваните документи, като на мястото, на което се вписват имунизации пише "не", "липсват" или "отказани". От там на сетне аз си нося отговорността, а те си посещават съответните заведения
Значи все пак може без ваксина?

# 85
  • София
  • Мнения: 38 590
А какво ще правите със заушката вие със неваксинираните деца да ви попитам?
Ще ги оставите да си я преболедуват?
ОК, както желаете.

# 86
  • София
  • Мнения: 897
Ами моето дете си я преболедува без проблеми, въпреки, че от ваксината щеше да умре Wink

# 87
  • Мнения: 982
А какво ще правите със заушката вие със неваксинираните деца да ви попитам?
Ще ги оставите да си я преболедуват?
ОК, както желаете.
Ако си мислиш,че ваксинираното дете не може да се разболее,значи си в грешка!

# 88
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
А какво ще правите със заушката вие със неваксинираните деца да ви попитам?
Ще ги оставите да си я преболедуват?
ОК, както желаете.
Ще го хвърля на боклука ако се раболее!!
А вие с ваксинираните деца, ако се разболеете от заушка какво ще правите??

# 89
  • Мнения: 3 376
Преди няколко години моята джипка ми каза, че моят набор е на ред за реимунизация срещу тетанус. Аз казах, че не искам да се ваксинирам, тя отговори, че няма никакъв проблем, но просто трябва да се подпиша на съответното място, че отказвам реимунизация. Сега като четох вашата дискусия се замислих - защо аз, като възрастен, имам право да откажа за себе си ваксина, но нямам право да откажа да ми ваксинират детето, което е една мръвка месо, и за чието здраве ще треперя много повече?  newsm78 И защо когато почвам работа, никой не ми изисква имунизационен календар, и по този начин сега поставям в опасност всички онези, които съвестно са се ваксинирали срещу тетанус, грип и какво ли още не?

Общи условия

Активация на акаунт