Какво да правим ние с неваксинираните деца?

  • 16 271
  • 138
  •   1
Отговори
# 15
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз пък ако разбера, че неваксинирано дете посещава групата на сина ми, ще побеснея Close.
Да, всеки сам решава за децата си, но в тази страна си има закони и трябва да се спазват.
Щом ние сме ваксинирали децата си, то те не носят опасност за околните.
Но - нямам намерение детето ми да се разболее от коклюш например, да не говорим за една епидемия от полиомиелит.

Щом сте решили така без да ни питате нас, родителите на ваксинирани деца - устройвайте си отделни детски градини.

Въпрос на личен избор.
Но и на обществен морал.

Прекалено много се преекспонира темата за тези ваксинации.
Не ми се мисли ако ги нямаше колко народ щеше да измре от вариола например...

# 16
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Аз пък ако разбера, че неваксинирано дете посещава групата на сина ми, ще побеснея Close.
Да, всеки сам решава за децата си, но в тази страна си има закони и трябва да се спазват.
Щом ние сме ваксинирали децата си, то те не носят опасност за околните.
Но - нямам намерение детето ми да се разболее от коклюш например, да не говорим за една епидемия от полиомиелит.

Щом сте решили така без да ни питате нас, родителите на ваксинирани деца - устройвайте си отделни детски градини.

Въпрос на личен избор.
Но и на обществен морал.

Прекалено много се преекспонира темата за тези ваксинации.
Не ми се мисли ако ги нямаше колко народ щеше да измре от вариола например...

Абсолютно подкрепям  Peace

# 17
  • Мнения: 1 161
Моят син не бе ваксиниран  но ходеше на детска градина , само че личната лекарка ни искаше документ от комисия за отлагане от ваксини , едва от две години започнахме да ги слагаме и за сега слава богу нямаме проблеми.
Аз мисля, че ваксините дават последствия разтеглени във времето, които едва след години се проявяват като други болести, които никой не свързва с тях -- алергии, косопад, кожни болести, проблеми с паметта, зрението и др.

Изказване, напълно лишено от логика!
И какво значи, че ти мислиш - завършил ли си медицина???
Или може би си направил научно проучване по въпроса, подкрепено с обосновани факти???
Ако не - моля, не стряскай родителите, направили ваксини на децата си!
Mога да изредя списък със поне 100 лекарства и медицински методи, които са били официално разрешени от същите медицинските власти и са били подкрепени с изследвания после са били забранени защото се оказало, че вредят и са опасни за здравето. Единствената логика в това е, че докато бъде забранено лекарството фармацевтичните концерни са си прибрали милионите.

# 18
  • Мнения: 145
Моят син не бе ваксиниран  но ходеше на детска градина , само че личната лекарка ни искаше документ от комисия за отлагане от ваксини , едва от две години започнахме да ги слагаме и за сега слава богу нямаме проблеми.

Аз мисля, че ваксините дават последствия разтеглени във времето, които едва след години се проявяват като други болести, които никой не свързва с тях -- алергии, косопад, кожни болести, проблеми с паметта, зрението и др.

Изказване, напълно лишено от логика!
И какво значи, че ти мислиш - завършил ли си медицина???
Или може би си направил научно проучване по въпроса, подкрепено с обосновани факти???
Ако не - моля, не стряскай родителите, направили ваксини на децата си!
Mога да изредя списък със поне 100 лекарства и медицински методи, които са били официално разрешени от същите медицинските власти и са били подкрепени с изследвания после са били забранени защото се оказало, че вредят и са опасни за здравето. Единствената логика в това е, че докато бъде забранено лекарството фармацевтичните концерни са си прибрали милионите.


ХАЙДЕ ДЕ!  Laughing Laughing Laughing

# 19
  • Мнения: 1 161
Аз пък ако разбера, че неваксинирано дете посещава групата на сина ми, ще побеснея Close.
Да, всеки сам решава за децата си, но в тази страна си има закони и трябва да се спазват.
Щом ние сме ваксинирали децата си, то те не носят опасност за околните.
Но - нямам намерение детето ми да се разболее от коклюш например, да не говорим за една епидемия от полиомиелит.

Щом сте решили така без да ни питате нас, родителите на ваксинирани деца - устройвайте си отделни детски градини.

Въпрос на личен избор.
Но и на обществен морал.

Прекалено много се преекспонира темата за тези ваксинации.
Не ми се мисли ако ги нямаше колко народ щеше да измре от вариола например...

Абсолютно подкрепям  Peace
Искам само да попитам, настрани от темата, защо тогава без ваксинации, само допреди 100 години нашата нация е била сред най-дълголетните в Европа? Нашите баби и дядовци са били здрави и силни до последния си дъх и не са стъпвали на доктор. И защо днес, при толкова много болници, лекарства и ваксинации сме на челно място по детска смъртност, на първо място в Европа по по смъртност от болести на кръвообращението и сме на последно място по дълголетие? И защо Япония, въпреки, че там живеят в по-голям стрес и замърсяване от тук, остава дълголетната нация? А дали не е, защото там ваксинациите са незадължителни и въпрос на избор?

# 20
  • Мнения: 1 161
Аз пък ако разбера, че неваксинирано дете посещава групата на сина ми, ще побеснея Close.
Да, всеки сам решава за децата си, но в тази страна си има закони и трябва да се спазват.
Щом ние сме ваксинирали децата си, то те не носят опасност за околните.
Това е абсолютна фармацевтична пропаганда, неподкрепена с нито едно изследване!
Същото както с ЕБХ -- абсолютно всеки педиатър, който попитате ще ви каже, че бебетата нямат контрол и не усещат отделителните си процеси преди 9 месеца. И въпреки това не е така. Това е мит, внедрен от фирмата Памперс. Не само нашият опит със Самуил, но и групата майки, които го прилагат ще потвърдят -- бебето е напълно съзнателно и има контрол от първия месец след раждането.

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 12:15 от Ludmil

# 21
  • Мнения: 3 116
Людмиле, а знаеш ли каква е била детската смъртност по онова време.

Дядо ми са били 11 деца, от тях 4  починали и така е в много семейства. Предполагам че сметката можеш да си направиш сам  Peace

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Mari eta, нали сте ваксинирани, значи защитени! От какво ще "побеснееш" щом детето ти е ваксинирано? Нали е защитено срещу тези заболявания! Ние, не-ваксинираните, да му мислим... Peace
Ritka, смъртността е намаляла преди въвеждането на ваксините, а не след това!  Peace
Според мен, всеки трябва да има право на избор да ваксинира ли или не детето си, така както е в цяла Европа!  Peace

# 23
  • Мнения: 1 161
Людмиле, а знаеш ли каква е била детската смъртност по онова време.

Дядо ми са били 11 деца, от тях 4  починали и така е в много семейства. Предполагам че сметката можеш да си направиш сам  Peace
По онова време статистики не е имало. Именно с това се спекулира много. Майките са работели тежка работа по време на бременността, били са недохранени, никой не е следял бременността, разположението на плода и т.н.

Днес също има висока смъртност, но тя не се вижда, защото никой около тебе вече не ражда по 11 деца.

A тук ще цитирам от друг форум:
"Майка ми казва, че когато била на 10 - 11 годинки помни, че в тяхното село е имало 13 души НАД 100 години. Това е село Тракиец, Хасковско - в полите на Източните Родопи. Селото не е било от богатите села и хората са се хранили с проста, еднообразна храна. Често са ядяли булгур - едро смляни житени зърна и от него са готвели каша. Също - гледали са много овце - всяко домакинство е имало овце. Съответно - сирене, мляко, масло (без консерванти ) Много са се движели - защото са нямали асансьори и леки коли. А - и не са били нервни - нямали са часовници на ръцете си.
Селото не е голямо. Това го помни от майка си."

"Наливах вода на извора в селото. Станах свидетел на следния разговор. Групичка от възрастни хора седяха на зида до чешмата и си говореха: „Хей, Иване, на колко години стана ти?”. „На 86, а ти, Величка?”. „Охооо, младо момче...”, засмя се Величка, „Оня ден търкулнах 95-тата година...”.

Старците от Петково са изключителни. Тук все още е жива славата на българското дълголетие. Мнозина са столетници, походката им е стегната и устойчива, работят до края на жизнения си цикъл по нивята, грижат се за животните, помагат на децата си с продукти и зимнина . Самостоятелни, интелигентни и функционални са до края на дните си. Ако в града средната продължителност на живота е 75 години, то тук, в Петково, е над 90. Животът е натурален, силен и естествен. "

Какво ще кажете за това? Без ваксини, без хапове, без болници и лекари...

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 12:38 от Ludmil

# 24
  • София
  • Мнения: 7 053
Нашият случай е аналогичен. Намерих толерантен педиатър - засега май само това е изход.

Този "толерантен" педиатър е за лишаване от право на практика. Уважавам правото ти на избор, както и това на всеки родител, но мисля, че е редно в картона на детенцето да е отбелязано кои ваксини са поставяни/непоставяни, защото майката не винаги е до детето в детско заведение и ако се наложат спешни манипулации не дай боже, невярната информация в картона може да доведе до неприятни последици.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 546
Мисля, че темата се измества от заглавието. Има си отделна тема във форума където се дискутира въпросът ЗА и ПРОТИВ ваксинацията на децата. Там може да пишете колкото си искате за вредата и ползата. Но тук въпросът е друг.!!!
Имам една приятелка, която също не си е ваксинирала детето - дори в болницата е успяла да надделее ( платила) това да не се случи. И една единствена хомеопатка й обещала - ако нещо се случи аз ще го оправя! Щом може да се довери на един човек добре, нейна си работа. Намерила педиатър, има си имунизационен календар, с дати номера на ваксини и всичко необходимо. Детето й ходи на градина - не боледува по-малко от нашите - ваксинираните!
Всичко това е толкова порочно наистина. Колко хора са излъгали за да отиде това дете на градина???? Но то ще порасне...ще тръгне на училище...ще завърши....ще има деца, които вероятно също няма да бъдат ваксинирани и т.н и т.н....
А тези, които не са намерили начин за решаване на проблема...какво???Децата могат да не ходят на градина, имат баби, родителите пари за детегледачки. Но в предучилищната, където там вече е задължително???
Мисля, че е време да се организирате и да дадете глас на всичко това, докато не е дошло времето за предучилищната. Да аз съм ЗА да бъде пожелание. Тогава е въпрос на личен избор и всеки поема сам риска и отговорността. Така само тези, които не смеят да рискуват като други се надяват тяхното дете да не влезе в малкия процент риск от ваксините.
Стана дълго,  простете. Hug Очаквам второто си дете и аз все повече се замислям какво да правя.
Успех на родителите на не ваксинираните деца! Peace

# 26
  • Мнения: 1 161
Нашият случай е аналогичен. Намерих толерантен педиатър - засега май само това е изход.

Този "толерантен" педиатър е за лишаване от право на практика. Уважавам правото ти на избор, както и това на всеки родител, но мисля, че е редно в картона на детенцето да е отбелязано кои ваксини са поставяни/непоставяни, защото майката не винаги е до детето в детско заведение и ако се наложат спешни манипулации не дай боже, невярната информация в картона може да доведе до неприятни последици.
Aз съм на същото мнение. Всеки трябва да поеме отговорност за решението си, дори с цената на това детето да не ходи на детска  градина или училище.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 546
Нашият случай е аналогичен. Намерих толерантен педиатър - засега май само това е изход.

Този "толерантен" педиатър е за лишаване от право на практика. Уважавам правото ти на избор, както и това на всеки родител, но мисля, че е редно в картона на детенцето да е отбелязано кои ваксини са поставяни/непоставяни, защото майката не винаги е до детето в детско заведение и ако се наложат спешни манипулации не дай боже, невярната информация в картона може да доведе до неприятни последици.
Именно затова мисля, че това с "толерантните" педиатри трябва да се реши кардинално. Ами ако детето - не дай Боже! Лепне нещо, пълно е в страната с чужденци, между които най-вероятно има и не ваксинирани. И в градината отворят календара и кажат "Ооооо всичко е ОК, детето е ваксинирано!" Да ма не!!! Какво следва, ако закъснее нужната навременна реакция??? На никое дете не пожелавам да се случва подобно нещо, но....помислете и върху това родители. Hug

# 28
  • Мнения: 5 468
демек твърдиш че ако не си ваксиниран 100% няма да ги фаниш тия болести?  newsm78
Няма да ги хване newsm78, но пък ще му падне саксия на главата от тераса, ще го блъсне кола или пък ще го пребият някъде, когато се прибира към къщи.
Людмиле, никой няма да живее вечно. Дори и тези без ваксини Mr. Green.

# 29
  • Мнения: 1 044
Нашият случай е аналогичен. Намерих толерантен педиатър - засега май само това е изход.

Този "толерантен" педиатър е за лишаване от право на практика. Уважавам правото ти на избор, както и това на всеки родител, но мисля, че е редно в картона на детенцето да е отбелязано кои ваксини са поставяни/непоставяни, защото майката не винаги е до детето в детско заведение и ако се наложат спешни манипулации не дай боже, невярната информация в картона може да доведе до неприятни последици.
Aз съм на същото мнение. Всеки трябва да поеме отговорност за решението си, дори с цената на това детето да не ходи на детска  градина или училище.
Е, това вече е прекалено!Да лишиш детето от социални контакти-срува ми се, че такава крайност ще нанесе повече вреда от самата ваксинация.

Общи условия

Активация на акаунт