Отговори
# 180
  • Мнения: 415
Здравейте,
Бързам да ви кажа защото се радвам - днес (след като бях изяла 4 парчета шоколад) тоновете на бебчо бяха супер и той много мърдаше! newsm44
идва ми да го разцелувам
Сега ще прочета кой се е обебил и ще ви честитя...
 Heart Eyes

# 181
  • Мнения: 415
Честито на Мишока! Да й е живо и здраво момченцето! bouquet И тя да е добре!

munkamm,
А ти къде ще спиш бебето като е в хола? Нали не си мислиш, че то ще си спи в хола, пък ти някъде другаде?
basilisk аз бях решила на дивана - той е само две места та трябва малко да се сгънеш, но пак става, но сега ще вземем един кош назаем и ще съм още по-спокойна, това ми е другата хубава новина, даже не смея да се радвам прекалено много  Simple Smile
Но фотьойлът наистина е мек, не знаех, че ще е лошо това - иначе в моето легло не става - аз като спя се въртя, случвало се е да ударя настрани някой и даже падам от леглото понякога (3-4 пъти ми се случва).

katrin7 моя тренинг с котката е такъв - аз я удрям или ритам докато спя, тя ме драсва или ухапва и сме квит  Simple Smile С бебето не може така, но надявам се вече се уреди и няма да се шашкам.

emuk ние имаме само 1 фотьойл дето се разтяга на легло, но на бебето не му трябва дълго, та затова бях запланувала масата.

Ваня а твоите контракции болезнени ли са или нормални? аз болезнени нямах от вчера.

Kameliya твоят мъж и той бременее и сигурно затова така, аз имам спомен, че той ти беше мил банята, значи много ти помага, моят ме пита "защо миеш банята бе, трябва ли?"  Simple Smile а ако обещае, че ще мие чинии, то става утре и аз не мога да ги изтърпя и ги измивам.
Но не се сърдя за тия работи, защото го тормозя да ми върши разни майсторски неща и да има някакво разпределение, иначе преди да се оженим и аз си ги вършех (щото бях голяма мъжкарана) ама по-трудно и не им се радвах особено, пък с бормашина никога нямаше да се науча да дупча, особено с ударна. Въпреки че чух една клюка за една моя гинеколожка дето и това умеела, но определено с бебе в корема не може.

Леле pebs ти ме подплаши с тази диета още по-гадна от моята. А овесени ядки мразя още от детската градина Close даже и миризмата им!
Но добре че има и други разбирания по въпроса  Wink

kali твоят син иска да бъде полезен. На една приятелка синът на 7 години й е иззел функциите и даже й се карал как да гледа малкото!

sladka_mama разбирам те, защото аз изпитвах същия страх в работата - там ние сме като детска градина Simple Smile

На мене снощи единственото много болезнено нещо ми беше дето бебо буташе с главата надолу и имах чувството, че излиза, но после се вдигна пак нагоре.

относно индийската манджа - и аз съм фен и
миналия петък вечер бяхме на индийски ресторант
(на следващия ден в събота през нощта родих)
juju42 абе аз да взема да ида на йндийски, а?  Laughing

И понеже днес бях много щастлива, че бебчо мърда и шава, се поразчистих (но малко) и прах прах... нашия чаршаф и одеалото както бях планувала сега съхнат, и сега трябва малко манджа.

Отивам...

Целувам ви и ви обичам много Heart Eyes
И успех на всички с трудностите дето хич не липсват!



# 182
  • Мнения: 104
Ехо, привет от мен!

  bouquet

Сега прочетох тази тема и искам да защитя заглавието си Peace Като го написах имах предвид, че дори и легално всяка мама трябва да даде пари за лекарското обслужване, за да се роди бебчо.  Naughty Аз съм върл противник на даването на пари под масата на лекарите, ето защо реших да платя срещу фактура за всеки лев. Така и стана!

Извинявам се за отклонението, НО ми е интересно има ли мама, която да е родила, без да даде и 1 лев на лекаря, който я изражда? Simple Smile

И да споделя - и аз явно като повечето първескини имам драми с кърменето. В смисъл, разранени зърна, тежки гърди от време на време, болки...Ама за всичко си има решение и библиотеката на кърмаческия е безценна просто, както и съветите на Базилиск bowuu
Ако не беше Лансиноха направо незнам какво щеше да стане с моята психика при тези нечовешки болки от разранените зърна  Mr. Green

Я да питам - Базилиск - лецитина по колко пъти се взима, когато усетиш, че имаш запушено каналче на гърдата?

# 183
  • Мнения: 27
Честито МИШОЧЕ! Да ти е жив и здрав сина! И много са те радва!
Абе, момичета, с тези обиколки взехте да ме ошашвате, та днеска и аз се хванах за метъра 110, но като се замисля това ми е нормалната гръдна обиколка при 58-59 кг... и май съм доволна от резултата.... каквото - такова - не съм се лишавала от нищо!
Отивам да поразходя малко дупето! Целувки!

# 184
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Здравейте!
Аз да се изкажа че не съм дала нито лев за раждането си. Присъстваха трима лекари и съм много доволна от всичко. И от акушерките съм доволна. Първия път като ми донесоха Дамян ми показаха как да го кърмя. Нищо че имах коластра той си ми висеше на гърдата докато ми дойде кърмата.
Ние продължаваме да се кърмим успешно въпреки че когато сасуква ме болят зърната,но стискам зъби и продължавам.
Да честитя на обебилите се мами!!!

# 185
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
БАБАЙТКА-аз вадя сополчета на ВЛади  с аспираторче.Нищо няма да му стане на детенцето не се притесн явай,той аспиратора нали е с мек накрайник,така че споко.
И моя мъж ми вика че съм го простудила ,ама дръжки.Ако детето е простудено сополките ще са му  воднисти.А аз му вадя  нормални сополчета,който се образуват естествено.Нали и то е човече....Даже Влади киха,което е точно от сополчетата ако има такива ,защотото ги дразнят.А те имат доста стеснени носови канали и поради тоя факт кихат често ако имат дразнител вътре Peace Peace Peace
Поне в болницата така казаха Peace


ЧЕСТИТО НА МИШКАТААААА
аз вече съм с тъмни кръгове подс очите,нещо недоспала Tired Tired

пете...ддай си мила рецептата бе.Чи и аз имам да свалям един ГЪззззззззз не  е истина напрауууу #Crazy

# 186
  • Мнения: 1 745
И аз не съм дала пари на докторите в Т.Киркова,които ме оперираха.Просто бях доволна и мъжа ми купи една торта и безалкохолни и почерпихме персонала.

# 187
  • Мнения: 1 896
E, Lillebi,
Моля те, не се сърди на подигравките ми със заглавието - не са злонамерени, честно  Peace
Радвам ти се че си толкоз позитивна, а защо са ви разранени зърната, момичета? Проблеми със засукването ли има? Ако не ви минават още малко, трябва да се търси причината. То едва ли е нещо страшно, ама е хубаво да се коригира, ако има проблем.
За лецитина - 3-4 капсулки от по 1200 мг дневно докато се оправи проблемът и после може по 1 дневно още няколко дни за профилактика. Но трябва и да се изпразва гърдата и да се вземат мерки да се разкара блокажчето, лецитинът е помощник, но без механично въздействие върху бучката няма да се справи сам.
А иначе и аз ще давам на лекаря парички, даже няма да са малко. Обаче и при мен е всичко на светло, не бих могла да кихам нелегално, колкото и да ми е жал заради ниските заплати на докторите.

# 188
  • София
  • Мнения: 320
Честито на Мишока! Да ти е живо и здраво синчето!!!

Ех, почнаха се вече и по-късните терминииии... кога ли и моето ще тръгне да излиза?  newsm78

За прококола, моята шкемба е 95 см, а и килцата ми са доста вече...  ooooh!

# 189
  • Мнения: 27
Майчета, да ви споделя моята най-успешна диета! То си става начин на хранене, де... Резултатите са бързи и не коства почти никакви усилия
Ето я: ядете каквото си поискате, в каквато комбинаця поискате... Условията са две: количеството поета храна да бъде колкото юмрука ви, да се храните на всеки 3 часа (докато сте будни разбира се) и между храненията... нищо - е вода, чай, кафе - може, но без подсладители или мляко...
Аз започнах да свалям от първия ден, в който започнах да се храня така, за две седмици бях свалила 8кг и ги запазих. По време на бременността съм качила 13кг, като преди качвах понякога и 7-8 за един месец... Дъщерята на наш познат свали по този начин 45кг за година и половина (е от много де, т.е. от 100), но изглежда перфектно, няма здравословни отклонения или увисване на кожата.... и запали всички около себе си по този начин на хранене.
Пожелавам успех на всички и дано помогна поне на някоя от вас, че като знам преди как съм гладувала без никакъв ефект...

# 190
  • София
  • Мнения: 8
Здравейте момичета !
Аз да се отчета, че вече сме в къщи. Бебе Здравко, роди се на 09.09., 3080 г., 48 см.
Прибрахме се вчера от болницата и сега всикваме на режима.

Поздравявам всички новообебили се мами   bouquet  bouquet  bouquet Желая на всички да са живи и здрави и да се радват на послушни дечица.

Като ми остане време ще прочета пропуснатите темички и ще пиша пак.

На тези, които им предстои раждане пожелавам да е бързо и безболезнено.

# 191
  • София
  • Мнения: 6 309
Ваня а твоите контракции болезнени ли са или нормални? аз болезнени нямах от вчера.
Ами да, съвсем поносими, но болезнени. Сутринта се появиха 3-4 една след друга, болеше като при цикъл, но след това явно са утихнали, защото съм заспала.

За диети - след бременността с Емко свалих 10 кг. с режима на Дюкан, това е най-ефикасната и здравословна диета, която съм правила (то е по-скоро режим на хранене, защото продължава повечеко във времето). Яд ме е само, че късно се усетих за нея.

# 192
  • Мнения: 194
ЧЕСТИТО БЕБЕ НА МИШОКА!!! ДА Й Е ЖИВО И ЗДРАВО!   bouquet

Анич...няма диета мила...просто ям мн малко,и преди бях писала...че нямам определена диета за сега,ако не сваля скоро може и да пробам някоя,и аз преди бях помолила някоя мама,ако знае ефикасна диета да сподели,но..нещо всички се омълчаха Simple Smile СПОКОЙНА НОЩ!!!

# 193
  • Мнения: 229
Честито на Мишето, да й е живо и здраво мишленцето!   bouquet

kali, ама много сладко прозвуча това с Дани как искал да кърми. Сладур мамин! Пак е по-добре, че иска да е полезен, отколкото да насочва някаква агресия към бебето.

един въпрос имам помпичка за сополи на чико обаче ме е страх да и вадя сополките с нея
някой да сподели как ги махате
Аз с аспиратора нещо хич не се справям и никаква работа не ми върши. Затова капваш по 2-3 капки физиологичен разтвор във всяка ноздра, оставяш няколко минутки да се втечни и после бъркаш и внимателно вадиш с клечка за уши. Имай предвид, че на бебето не му е хич приятно и през цялото време мърка и се гъне - не е лесна процедурата, но не се притеснявай, не го боли.

munkamm, моето бебе засега спи на ето това. То си е чиста проба походно легло за пътуване, но върши страхотна работа. Струва 115 лв и инвестицията си струва (ползва се до към 3 годинки), защото после се маха горното ниво и бебето може не само да спи още доста време в него, но и се ползва като кошара.

За диети - след бременността с Емко свалих 10 кг. с режима на Дюкан, това е най-ефикасната и здравословна диета, която съм правила (то е по-скоро режим на хранене, защото продължава повечеко във времето).
Сподели нещо повече за този режим, моля те. Че аз бая посвалих дотук, но все пак имам още 20 кила да смъквам до другото лято и поне 10-15 на първо време.  Cry  Между другото, ако си гледате сами бебето, това със сигурност е много ефикасна диета. Аз допреди да дойде майка ми преди 2 дни не ми се ядеше изобщо и едва-едва насила хапвах по някой залък, колкото да имам кърма. Умората, недоспиването и притесненията си казват много сериозно думата.

# 194
  • Мнения: 415
Сега прочетох тази тема и искам да защитя заглавието си Peace Като го написах имах предвид, че дори и легално всяка мама трябва да даде пари за лекарското обслужване, за да се роди бебчо.  Naughty Аз съм върл противник на даването на пари под масата на лекарите, ето защо реших да платя срещу фактура за всеки лев. Така и стана!

Извинявам се за отклонението, НО ми е интересно има ли мама, която да е родила, без да даде и 1 лев на лекаря, който я изражда? Simple Smile
Lillebi и аз така бях решила и ще плащам официално с фактура за самото раждане, а за прегледите имам една осигуровка, но днес като отидох на тонове и като ми казаха, че вече не правят да видиш как веднага им предложих пари (още преди мъжа да успее да си отвори устата, той щеше да ги увещава по друг начин), хич не ме е срам! ами като става въпрос за живота на бебето ми не ме интересуват средствата, ако всичко е наред може да се опънеш, обаче те пък не ми взеха ами веднага каза, че нямало да ме остави така и ме прати в другия кабинет и там нещо се дърпаха и аз пак викам абе ще ви платя бе и те и там не искаха после да ми вземат пари...
На другия ти въпрос знам - зълва ми нищо не плати, защото нямаха възможност, иначе беше седалищно и трябваше секцио, но други притеснения нямаха. Много са доволни от дежурния екип. Но може би са черпили нещо не знам.

Общи условия

Активация на акаунт