Килограми и кърмене

  • 1 434
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Ох,извинявай,малко мишленце,че така се изразих двустранно,но аз имах предвид,че тези тежести са моето бебче,а не истински тежести.  bouquet А сега по твоя въпрос като се замисля не бе трябвало да тръгва кърма.Единственият начин да разбереш е като пробваш.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 504
Кърмя вече 7 месеца/захранени сме, но не съм заместила хранене/, нито съм си върнала килограмите, нито съм свалила, дори след 3 я месец  качих някъде около  още 2 кг.  Качих 20 кг./не съм се тъпчала, единствено почнах да закусвам защото ми ставаше лошо, значи увеличила съм 1 хранене, като се съобразявах и ядях хляб бонус, черен и т.н., всеки месец си качвах по 2 -2,5 кг., разхождах се страшно много../, в болницата оставих 10-12, сега имам да свалям 10, за да стана кг. който бях преди да забременея.....Както Nikki_Ivanova  пише, аз също смятам, че има значение правилното хранене, не тъпченето за производството на кърма...Един ден реших, да ям само диня и череши и резултата беше, че за вечерното кърмене не ми стигна кърмата и бебка плака...така че, не се тъпча, но ям редовно в малки количества, основно черен хляб и резултат засега няма никакъв..Първите 4 месеца ядях редовно овесени ядки, който сега вече съм спряла, може би защото просто вече си имам кърма и го няма психологическия момент, че ако не ям  овесени ядки, кърмата няма да ми стигне...но пак няма резултат...Смятам, че отслабването зависи от възрастта, от хормоните...и мн.други фактори.. Това, че всички перем, чистим къщите си и готивм, не спим през ноща, ама никак засега не ми помогна да сваля кг. Моите наблюдения са, че по малките мами, някъде до към 25 г, по лесно възстановяват формите си...такива като мен над 30 те по трудно, но явно всичко си зависи от обмяната на дадения организъм...Купувам си дрехи, само като ми се наложи...защото като влязя в магазин и нищо не ми стои добре направо се депресирам...Няма и спомен от стегнатото ми дупе и крака, а за талията да не говорим с колко см се е увеличила......Всеки ден правя упражнения, и силно се надявам, че наистина като проходи бебка, ще се възстановя...но засега това ми се вижда тооолкова далеечноооо, че понякога направо ми се реве...Но нито за миг не съжалявам, че кърмя...и не мисля, че кърменето е основната причина за бавното и трудно възстановяване...Една приятелка си спря кърмата за да се възстанови...3 месеца след това ама грам не беше мръднала...Така че мами кърмете си бебчетата, това че 1 2 години ще сме дебеланки си стурва заради децата ни...

# 17
  • Мнения: 888
Ох,извинявай,малко мишленце,че така се изразих двустранно,но аз имах предвид,че тези тежести са моето бебче,а не истински тежести.  bouquet
Joy Големи сте скици  Hug
А относно килограмите скоро имаше анкета по въпроса!Аз и след двете раждания много бързо смъкнах килограмите качени преди това, че даже и повече; със сигурно се дължи както на кърменето, така и както каза едно майче по- горе, и на грижите по двете деца...хабят се нерви, много емоции- повечето положителни  Heart Eyes...и по- малко време за хранене...ама важно е бебоците да са доволни в крайна сметка  Laughing

# 18
  • Мнения: X
Ох,извинявай,малко мишленце,че така се изразих двустранно,но аз имах предвид,че тези тежести са моето бебче,а не истински тежести.  bouquet А сега по твоя въпрос като се замисля не бе трябвало да тръгва кърма.Единственият начин да разбереш е като пробваш.

Хихи, то бебето си е естествена гиричка, така да се каже.  Laughing

# 19
  • Мнения: 373
Аз по време на бременността качих около 15кг. След раждането имах само 4кг отгоре, но като започнах да кърмя качих още един. Иначе сега не мисля че ям повече от преди, е може би само закуската идва в повече. Лошото е че натрупах мазнинки предимно на корема и сега той ми е много отпуснат и въобще не мога да го прибера,  пък и нали раждах с операция. За това оказва влияние и че пия повече течности (преди е имало дни в които съм изпивала само по 1чаша вода, а сега се наливам като не видяла ) и корема ми направо като че ли бълника. То поне малко повече да бях качила в бюста, ама пусто...   Sad После при отслабването най-много там ще си проличи, а корема сигурно ще си остане така... #Cussing out Иначе имам желани еда спортувам, ама  нямам организация. Купих си диск на Синди Крофорд с упражнения за след раждане ама все няма време. За ходене на фитнес и дума не може да става за момента. Иначе обичам да карам колело, обаче за сега бебето е много малко за детска седалка. За момента най-подходящо ми се срува карането на ролери заедно с количкатая и имам голямо желание. Дано поне  това се наканя, ама и първо трябва да си ги закупя , а пък и те не са евтини... Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 90
Преди да забременея варирах м/у 57-58кг.По време на бременноста качих 22кг .Родих някъде 80кг.Още 2-рия месец свалих до 65кг,а вече от 4 месеца поддържам 62кг.До тук добре,но тези 4 килограма пречат да си вляза в старите панталони.Притеснявам се че много време ги задържах и че може да си остана така.
   Бебка е на 6 месеца и още я кърмя-ще видим като спра как ще е Rolling EyesSimple Smile))

# 21
  • Мнения: 4 405
аз съм от тези дето като си помислят за нещо сладко....и вече им се е лепнало.последните 4 м. на бременноста се наложи да ставам от леглото само за да отида до тоалетна и качих 30 кг.след като се прибрах от родилния дом бебка я нападнаха гадните колики и постоянно я гушках даже спеше върху мен/за ужас на майка ми/.така месеци наред ми се събираше много малко сън и то ''на тръни'' и много движение .сега бебка е на 4 м. и една седмица а аз съм 1 кг под килограмите на които забременях.коремчето ми обаче още не е прибрано съвсем/аз и преди нямах плосък корем/ ,ноза пръв път в живота си не се лишавам от нищо и не дебелея. от кърменето ли или от многото тичане около бебето незнам.
бебка е само на кърма расте нормално ,а и аз се замислям вече за по тесни дрешки Grinning

# 22
  • Мнения: X
Лошото е че натрупах мазнинки предимно на корема и сега той ми е много отпуснат и въобще не мога да го прибера,  пък и нали раждах с операция. За това оказва влияние и че пия повече течности (преди е имало дни в които съм изпивала само по 1чаша вода, а сега се наливам като не видяла ) и корема ми направо като че ли бълника. То поне малко повече да бях качила в бюста, ама пусто...   Sad После при отслабването най-много там ще си проличи, а корема сигурно ще си остане така... #Cussing out

Няма причина да ти остане корема така, ако отслабнеш. Коремът е дебел, защото има подкожни тлъстини, които просто трябва да се стопят. Аз, като човек, който дебелее основно там, сега имам по-малък корем от преди да забременея /тогава се бях закръглила/. Друг е въпросът, че месец след операцията е отпуснат, но това с упражнения се оправя. Намаляването на мазнинките е важно. Та, не се отчайвай отсега, защото никога няма да направиш нищо за себе си и коремчето си, ако се настройваш. Упражнения и правилно хранене и всичко ще си дойде на мястото. 

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 17:27 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт