Крем-пита (стъпка по стъпка)

  • 64 371
  • 160
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 621
имам от домашната юфка дали ще стане  newsm78

Ще стане, но  трябва  напоиш  юфката малко повече, отколкото корите, защото все пак тя е по-дебела от тях.

а със домашна юфка също стана много вкусно , благодаря че ме светна да я напоя повечко че щеше да стане сухичка   bouquet

# 151
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Чудна рецепта  Hug Heart EyesИ аз я направих днес, още не съм я опитала, но изглежда перфектно  Hug
И знаете ли аз как правя крема, за да съм сигурна, че няма да стане на бучици...смесвам всички продукти за крема и слагам на котлона при непрекъснато бъркане, така правя и нишестените кремчета,т.е. не ги разтварям предварително в малко вода, а директно цялото количество на котлона. Никога не съм имала проблем. Ето я и питата

# 152
  • Мнения: 30
аххх че вкусно, ще е изпробвам и аз утре cook

# 153
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз най-накрая се наканих да я направя. Според мен стана много сполучлива, на вкус ще я опитаме довечера, че ще я нося подарък на свеки  Laughing
Незнам вие какви кори ползвате, аз взех Бела 400 гр, но имам чувството, че крема им дойде малко.На вашите снимки като гладам крема стои като отделен пласт, а при мен - не, но аз и го обърках с корите, че да попият добре  Wink Тях ги сиропирах с карамелизирана захар+вода.Сложих и орехчета върху крема, под белтъчния.

ето и снимка

Със сигурност ще я направя пак, мерси за страхотната рецепта   bouquet

# 154
  • Мнения: 6 017
Сиер изглежда чудна.
И аз отдавна й се каня на тази крем пита и най- накрая ще я направя. Днес слетобед...Тъкмо ще стане за десерт за вечерята.

# 155
  • Мнения: 6 017
 
Ето как изглежда и моята крем- пита.
Благодаря ти още веднъж за рецептата Кампари.
(знам, че с теб не се разбираме много много, но това не ми пречи да ти благодаря. Не тая лоши чувства към теб.)

# 156
  • На топло...
  • Мнения: 584
Изглежда страхотно вкусна!  bouquet

Само едно въпросче имам... като неспециалист- на колко градуса се запича с белтъците? Thinking

# 157
  • Мнения: X
Само едно въпросче имам... като неспециалист- на колко градуса се запича с белтъците? Thinking

За много кратко време, само на горен реотан, обаче виж за градуси не мога да ти кажа точно. Обаче внимавай, защото много бързо се запичат и може да ги изгориш ако се разсееш. Трябва да  наблюдаваш. Като порозовеят леко, изключваш и изваждаш от фурната.

# 158
  • На топло...
  • Мнения: 584
Благодаря много!  bouquet
Явно е умерена фурна тогава-така ще пробвам!  Heart Eyes

Случвало ми се е да правя сладкиши с белтъчена глазура и все различни мнения-от 50 до 180 градуса... Последния път се получи белтъчена глазура отдолу с течни белтъци ooooh!

Дано стане сега!
Пак благодаря, Кампари!  newsm51

# 159
  • Мнения: 216
Лелеееее,голяма вкусотия изглежда.Не изглежда трудна за приготвяне,за това ще я пробвам.

# 160
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Така ми се е прияло такова нещо, ако знаете!
ммммммммммммммм - лиги ми текат!

Бързо ще я спретна, но чакам мъжа ми да си дойде, че да иде да напаазрува
 Cry  Cry  Cry

Общи условия

Активация на акаунт