Мама гали щръкнало тумбаче и говори нежно на свойто бебче ФЕВРУАРЧЕ!

  • 15 749
  • 286
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 68
Trollipen , раз4исти си моля те кутията за ли4ни съоб6тения, 4е не ми полу4ава6 отговора Simple Smile 

# 31
  • Мнения: 21
Здравейте на всички бъдещи февруарски мамички!!!

Да се включа и аз с вече позакръглено коремче Simple Smile Термина ми е на 24.02.

rosi_bosi, виждам че мамчетата от Бургас са си спретнали срещичка. Много ще се радвам да се срещнем и да уточним мястото на срещата.... за 16.09. Иначе аз съм за кафенце с тирамису.

# 32
  • Мнения: 124
Браво ele0nora Simple Smile
Вече станахме 5.
Предложения за заведения: Джърси (срещу новата поща - едно сепаренце ще ни дойде добре а и има вкусни кухня) или за кафе - сладкарницата на х-л България. Хайде мамчета - чакам мнения.
......
Вече нямям търпение да узная моето зверче какво ще е - момче или момиче .....

# 33
  • Мнения: 8 939
Айде СОФИЯНКИ да си организираме среща пак . Давайте предложения за място и дата! Аз съм за някое по тихо местенце, а с времето нямам проблем!
 Hug Hug Hug

P.S. И да питам, някой ходил ли е на Фетална Морфология при Д-р Мазнейкова, ако може да ми каже колко струва прегледа! Благодарности!

# 34
  • Мнения: 124
Де да можехме да се съберем всички заедно накуп - от цяла България...... newsm78

# 35
  • Мнения: 384
Благодаря много за разясненията  newsm10. И аз като Trollipen се обърквам от същата книга Crazy. Днес изневерих на пазарната си вълна и накупих едни пакети с луковици за ириси, фрезии, минзухарчета и зюмбюли. Миналата година садих една камара лалета и нарциси, а тази ги откопавах, както е по правило. Оказа се, че точно в първите седмици на бременността съм прекопала една градина, ама яко. Добре че бебончето се държи. Този път ще се примоля на мъжа ми да ми направи дупките, пък аз само ще ръся луковички в тях. Като види едното пакетче - с 200 минзухарчета, няма да остане очарован от фитнеса, който съм му организирала, затова ще си задържа изненадата, пък другата седмица ще го поставя пред свършен факт. Добре че нищо не ми отказва. По принцип, не само сега. Най-добрият мъж на света, дано бебче да се метне изцяло на него.

# 36
  • Мнения: 85
ха ха щеше да е супер да имаше как всички да се видим  Laughing
trollipen и аз не усещам сериозни ритници, просто движение вътре, но си знам че е бебо, така че спокойно.
Момичета аз съм с въпросче или май 2 макар че на втория се досещам за отговора:
1. Как се справяте с газовете? Много ме мъчат откакто съм бременна Embarassed
2. Абе имам чувството че съм балон който се надува надува и още малко и ще се пръсне /особено на пъпчето/...че се чудих дали ще свикна или май отговора е че февруари ще ми мине  Laughing
Хайде лека вечер от мен и цунки по сладките тумбачета

# 37
  • София
  • Мнения: 7
Евелина, благодаря за инфото! Само да попитам и още нещо - по кое време се взима храната - до обяд? Ние ще имаме проблем с това, защото от 2 години живеем в къща ДО София - в Кривина, но ще го измислим.  Hug  bouquet

Поздрави!

# 38
  • Мнения: 781
Да се запиша и аз в новата ни темичка, както винаги е прекрасна  Peace
И аз моето бебче не съм го усетила още и се ошашквам лекичко  ooooh!
Повечко гледам да съм навън тези дни, за да използвах все още хубавото време и слънчицето пък и като се движа повечко се чувствам по добре иначе вечер като си легна и след час, два усещам една болка ли е придърпване ли  е и аз не знам точно над венериния хълм, адски неприятно усещане през цялата нощ като се размърдам, не знам на какво се дължи и сутрин като се раздвижа минава  ooooh!
Само хубави новини желая на всички мами иии да почти половината мина, Бог да пази нас и бебчовците ни   bouquet

# 39
  • Мнения: 419
Айде СОФИЯНКИ да си организираме среща пак . Давайте предложения за място и дата! Аз съм за някое по тихо местенце, а с времето нямам проблем!
 Hug Hug Hug

P.S. И да питам, някой ходил ли е на Фетална Морфология при Д-р Мазнейкова, ако може да ми каже колко струва прегледа! Благодарности!

1)
За срещата съм ЗА. Но наистина нямам идея къде, мислих си всъщност за Мистър Пица, това е пицария близо до бившата Аптека. Мисля че е на пряката на бул. Витоша - ул. Неофит Рилски. Там е готино и вкусно.

2)За ФМ при д-р Мазнейкова, мисля че излиза плюс 3Д някъде 50 лв или 70лв. Незнам с точност, моя колежка беше при нея преди няколко седмици и ми каза, но не си направих труда да запомня. И забелязвам че откакто съм бременна съм супер разсеяна, много забравям и какво ли не. И както с първата ми бременност вече си ходя с едно тефтерче в чантата. Rolling Eyes

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 259
Абе и мен точно тази книга "Аз съм бременна" ме обърква страшно много къде се намирам. Дори като ме попита някой познат и му казвам, че ще съм му много признателна да ми каже в кой месец съм. Намекнах и на докторицата, че съм в неведение, но те явно трябва да се изразяват професионално в седмици. Абе колкото- толкова, така и с килцата.
Rosi_bosi  аз лично предпочитам  кафето на България

# 41
  • Мнения: 4 242
Аййй честита ни нова още по красива темичка! Изабелко   bouquet!
Освен по датата на термина в момента се ориентирам и по това че 20г.с в която съм сега е средата на бременността точно, иначе казано средата на 9 месеца е 4 месеца и половина, демек сега съм по средата на 5 месец Grinning Иначе и аз смятам така, на всяко 5-то число от месеца влизам в нов месец.

# 42
  • Мнения: 668
И аз да се запиша в прекрасната нова тема! Браво на Изабела    bouquet  Моето бебче става все по активно и нямам търпение да дойде другия петък, когато ще ходя на консултация. За срещата би било чудесно, но жалкото е че аз няма да мога да дойда, защото ми е далечко. Пък е и пътуване, не се знае по кое време.
А за бременността и аз се ориентирам най-вече по седмиците, като стигна 20 ще знам че съм наполовината. Иначе си броя от 18-ти на 18-ти, тогава трябва да е станало.

Лек ден на всички и мами и го давайте по-спокойно. Целувки  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 543
добро утро!
с тия термини и аз съм ужасно объркана, направо като ме питат кой месец съм и се побърквам. по принцип Миро като е с мен го карам той да се обяснява и разяснява, още повече, че той е живата статистика и памет на семейството. за съжаление обаче миро не винаги е с мен и трябва сама да измислям нещо по отношение на месеците.
тъй като естрела е на моята дата, ще се ориентирам по нея, надявам се да няма нищо против!
Алина си във вторник съм на преглед в болницата на Мазнейкова, не при самата нея, а при друга докрорка  - Лекова, но ще питам каква е цената на ФМ и ще ти кажа във вторник вечерта, ако не ти е късно вече.
по отношение на книгата аз съм бременна и аз я чета. някои работи ми харесват, някои не - на места е прекалено американизирана според мен. и като че ли наистина се различават доста неща от нашите - балгърските. и то такива неща, които трябва са са константни за цял свят и по ппринцип, ако ще и китайки да сме. Laughing за това реших да не я вземам много на сериозно и това, което ми е казала лекарката, която има пряко наблюдение върху мен и моето бебе, да е меродавно.
днес ще имам изключително мгоно работа и се надявам да я свърша изцяло, още повече, че шефът ще е през целия ден покрай мен, всъщност и двамата шефове.... айде до довечера прегръдки и целувки!
п.с. ИЗАБЕЛКЕ, ЗЛАТНА СИ С ТОВА ОФОРМЛЕНИЕ! КАК ИМАШ ТОЛКОВА ВЪОБРАЖЕНИЕ и УМЕНИЕ, ТИ СЕ ЧУДЯ, БР newsm20 newsm20 newsm20АВО!

# 44
  • Варна
  • Мнения: 245
Привет и от мен в както винаги прекрасната ни темичка   bouquet
Моя термин е втори, за това като си почне новия месец си смятам и нов месец на бременността  Smile сиреч септември в пети, октомври в шести и т.н. Леле мале наистина сме я преполовили бременността  Crazy
Аз тази сутрин си записах час за ФМ. Да видим какво ще ни кажат в понеделник. Малко бях настинала тези дни и в урината ми откриха доста бактерии  Confused и се попритесних,  но се надявам всичко с бебо да е наред  Praynig   

Общи условия

Активация на акаунт