Щипе, бие, хапе до кръв.. как да го отуча :(

  • 8 481
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 550
newsm62 newsm62 rotfImbo smile3532
Опитвам се да си представя ситуациата и все на смях ме избива!Иначе сериозно-то не си е за смях ама какво да се прави-деца.Малки зверчета!Не познавам дете,което да не е хапало!Всеки трябва да намери собствен подход да се справи със ситуациата,защото всяко дете е различно.Пожелавам успех! Joy

# 16
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
За шамара - май и този момент ще дойде.. Ама мъжа ми ще ме пребие ако го усети туй 

Правя се че плача, а 1-2 пъти направо си ревнах.. Ако не реагирам - той се нацупва и аха е готов той да ревне.. 

Значи хлапето може да те сини, но ако ти го плеснеш, мъжът ще те пребие - не го разбирам това. На мъжа ти не му ли е жал като те гледа насинена и нахапана? Обясни му предварително.
За лапето - ми не реагирай, като те ухапе - какво от това, че ще ревне? Нека си излее яда. Що толкова го пазиш да не реве - нека си реве, голяма работа.

# 17
  • Мнения: 3 929
Не знам принципа "око за око, зъб за зъб" действа, защото моят син е същият. И съм го хапала, и съм го щипала, ама наистина така, че да го заболи, но той подобаващо отвръща на удара. И шамарите не помагат. Когато обаче му тегля един по-як пердах, в смисъл няколко шамара един след друг, той започва да плаче и така забравя. за съжаление това вече е краен вариант. Притеснявам се в яслата да не захапе някое дете, че е страшно.

# 18
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 324
Духи-Пухи, чета и умирам от смях! Извинявай, ама това е невероятна картинка. На теб сигурно вече не ти е толкова до смях!

Идеята с шамарчето е добра, мисля, че ще помогне!

И най-вече да ти е жив и здрав, много те обича мишока и умира за вниманието ти Hug!

# 19
  • Мнения: 934
Ами вие май сте го обърнали на игра - той хапе, ти се правиш, че плачеш, той се радва, че има ответна реакция... и то си продължава, експериментира. Да види колко силно може да те ухапе, преди да реагираш наистина зле. Децата непрекъснато пробват докъде могат да стигнат. И той така по експериментален път е разбрал, че явно позволяваш да те хапе.

И моите са се пробвали, но аз категорично и недвусмислено им показвах, че изобщо не минава номера. Те от обяснение не разбират. Колко строга ще е твоята реакция зависи от детето. На дъщеря ми и стигаше строг тон и да я махна от себе си, на сина му трябваше малко повече - май имаше и шамар по дупето и дори веднъж и аз го ухапах, и спря.
Ако не ти се ще да го удряш или хапеш, може да го затваряш в друга стая за една минута да си пореве ВСЕКИ ПЪТ, когато прояви агресивност. Може да не спре от първия път, но до няколко дни - гарантирано!

# 20
  • Мнения: 857
Ами пробвай и ти с хапане и щипане, но не винаги помага, поне при мен не.Целите ми ръце са в белези от щипане!Ако аз започна да го щипя задължително си го връща.От дума не разбира.
При теб може да е по-лесно, защото е само на 1 годинка  Thinking

# 21
  • Мнения: 179
Детето ти неистово се надява ти да поставиш границите.Иначе не може да се почувства сигурно в теб.Децата имат нужда от това,родителят да ги спре,когато постъпват зле.
 Твоето на всичкото отгоре е интелигентно.Я виж как не хапе баща си. От 1 шамар,поднесен своевремено при всяка "атака" от негова страна, няма да умре,напротив - ще видиш как ще разреди опитите.Тоест приеми ,че е за негово добро.Иначе - днес ще хапе теб,утре - децата в детската градина.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Е добре де, ответна реакция насилие срещу насилието няма ли да доведе до повече насилие? (само как го написах) Искам да кажа, че аз за сега се въздържам да ударя едногодишната си дъщеря когато ми бие шамари, опитвам се само с много строг тон да и обясня, че това е нещо много лошо. При нас положението е сходно, но не хапе и не щипе, само шамари раздава. Прави го напълно съзнателно като ме гледа в очите, тогава когато и забраня нещо или не направя това, което тя иска на момента.

# 23
  • Мнения: 8 242
Само по ръцете ли напада? Ако не, прати го при баща му да го захапе по лицето, да видим дали пак ще е против шамара или лично ще го отучи Confused
Баща си по никакви параграфи не го напада  Rolling Eyes Или ако опита да посегне за някой шамар, той казва НЕ, и всичко приключва на мига..

.. после освен теб ще поче да хапе и щипе и другите деца.. и кво правим...
Той хапе други деца.. и бие.. И други големи хора.. Но аз съм му приоритет..
И аз съм го хапала и то силно - резултатът - още повече се настървява.. Май не е това такитката..

Духи-Пухи, чета и умирам от смях! Извинявай, ама това е невероятна картинка. На теб сигурно вече не ти е толкова до смях!
Идеята с шамарчето е добра, мисля, че ще помогне!
И най-вече да ти е жив и здрав, много те обича мишока и умира за вниманието ти Hug!
Голяма сме картинка наистина  Crazy то и аз вече се чудя да се смея ли, да плача ли  Rolling Eyes

И не само аз, всички се опитват да го отучат от тия бойни навици - и баба му (на нея най-много й връзва, ама само за момента), и баща му - и при него важи пък само за него си  Tired

Изобщо само мен прави дива и щастлива  #Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 819
Изобщо само мен прави дива и щастлива  #Crazy

Защото знае, че при теб минава номера, не му разигравай сценки, ами наистина ако се наложи при следващо зверско ухапване плесваш един циганската през устата, със сериозен тон, да видим дали пак ще се пробва. При мен именно това отучи Стела от изненадващи атаки, особено към баба й, отзад по крака или задника ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт