За медицински център Хирон

  • 46 346
  • 136
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7
Благодаря Ви много за информацията, но дори и да предпочета абонаментно обслужване, ние сме от провинцията и не зная дали ще можем точно в деня, когато детето е болно, да посетим центъра и да се свържем с избрания от нас хомеопат. За да ни се предпише адекватното лечение!!!!!!!!!!!

# 91
  • Мнения: 19 487
Извинявайте че пак повдигам темата, но убедени ли сте, че в центъра работят само лекари? Питам, защото имам впечатления че не е така, но не съм съвсем сигурна, а има вероятност да си запишеш час при един лекар, а да те препратят при друг, който ако не е и лекар за мен нещата стават сериозни. Пак казвам - не съм съвсем убедена, че работят така, но ако някой има опит - нека сподели....

# 92
  • Мнения: 4 414
не разбрах точно какво те тревожи, но да, в Хирон работят само лекари. в Б-я, ако не си с медицинско образование, нямаш право да практикуваш хомеопатия. Хирон е официален център с официално разрешително и не биха си позволили да го загубят.

# 93
  • Мнения: 1 296
Макар и с голямо закъснение се включвам в темата. Днес успях да си запиша час при д-р Галя Колева за малкия син.
Аз съм много невежа да не кажа, че и невярваща на хомеопатията. Но от вчера малкия пак е болен, през 10 дена болен, направо вече с мъжа ми се поболяхме какво му е на това дете. Личната ни лекарка е педиатърка. Тая жена само антибиотици изписва, ама пък как един път не каза - абе, жена, дай да му пуснем едни изследвания на това дете. Малкия има хроничен синузит, който протича тежко по принцип. Основно боледуваше от бронхити, но последните няколко пъти "модата" ни се смени - сега пък ново 20 - гърло го подхвана. Като заведа детето при личната за назначаване на лечение, отговора е - ама той сега е със синузитна криза, не може да се лекува, трябва да е здрав. Отиваме когато е здрав - ама трябва да е с болен, че да знаем какво да му назначим. Е, а кажете ми - аз ли криво меря или криво съдя?
Днес вече ми писна, загърбих всякакви предубеждения и неверия и записах на детето час за хомеопат. И честно казано, утре го чакам с нетърпение. Хванах се като удавник за сламка за тази възможност - да спре детето ми да боледува.

# 94
  • Мнения: 19 487
Макар и с голямо закъснение се включвам в темата. Днес успях да си запиша час при д-р Галя Колева за малкия син.
Аз съм много невежа да не кажа, че и невярваща на хомеопатията. Но от вчера малкия пак е болен, през 10 дена болен, направо вече с мъжа ми се поболяхме какво му е на това дете. Личната ни лекарка е педиатърка. Тая жена само антибиотици изписва, ама пък как един път не каза - абе, жена, дай да му пуснем едни изследвания на това дете. Малкия има хроничен синузит, който протича тежко по принцип. Основно боледуваше от бронхити, но последните няколко пъти "модата" ни се смени - сега пък ново 20 - гърло го подхвана. Като заведа детето при личната за назначаване на лечение, отговора е - ама той сега е със синузитна криза, не може да се лекува, трябва да е здрав. Отиваме когато е здрав - ама трябва да е с болен, че да знаем какво да му назначим. Е, а кажете ми - аз ли криво меря или криво съдя?
Днес вече ми писна, загърбих всякакви предубеждения и неверия и записах на детето час за хомеопат. И честно казано, утре го чакам с нетърпение. Хванах се като удавник за сламка за тази възможност - да спре детето ми да боледува.
То хомеопата едно на ръка, ама и Джи Пи-то ти не ми звучи читаво хич - та не се ли замисляш и нея да сменяш? Какви са тия непрекъснати антибиотици без допълнителни изследвания?

# 95
  • Мнения: 1 296
бях решила да я сменям този декември, който мина, но а насам, а натам по задачки и времето си изтече. Освен това би ми се искало да намеря добър педиатър в района на хиподрума, защото ние сме в този район.

# 96
  • Мнения: 317
      Tzarina , все едно аз съм писала поста ти . Моето лапе беше същото - миналата зима два пъти влизахме в болница през месец , личната му изписваше антибиотик по два пъти в месеца , и така докато детето просто отказа да ги пие . Тогава и аз като теб записах час при Стоименова в Хирон с много надежда , която трябва да ти кажа , че засега се оправда напълно . От април миналата година не е пил антибиотик , боледува си , но не толкова често . Сега ползвам личната само , за да го заведа да го прегледа - изобщо не се съобразявам с лечението , което назначава , нито пък и давам обяснения как го лекувам . Просто живея в малък град , и няма с кого да я сменя - иначе с удоволствие бих го направила! Close
     Пожелавам ти успех - сигурна съм , че ще помогнат на малкия! Hug

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 09:46 от meli_80

# 97
  • Мнения: 1 296
meli_80, благодаря ти, макар и малко, но ми даваш някакво успокоение, че все пак е възможно стабилизиране на детето. Мен лекарката с която проведохме срещата още в началото на разговора /след като и разказах колко често и от какво боледуваме/, ме попита - вие, като родител, какво очаквате от хомеопатията? Отговорих й - не очаквам от хомеопатията чудеса или че детето ми ще престане да боледува, очаквам най-малко да му се промени тонуса, да стане по-жизнен и да поразреди боледуванията. Дай боже да се случи, аз категорично съм решила да спра с тези антибиотици за детето си.

# 98
  • Мнения: 78
Макар и с голямо закъснение се включвам в темата. Днес успях да си запиша час при д-р Галя Колева за малкия син.
Аз съм много невежа да не кажа, че и невярваща на хомеопатията. Но от вчера малкия пак е болен, през 10 дена болен, направо вече с мъжа ми се поболяхме какво му е на това дете. Личната ни лекарка е педиатърка. Тая жена само антибиотици изписва, ама пък как един път не каза - абе, жена, дай да му пуснем едни изследвания на това дете. Малкия има хроничен синузит, който протича тежко по принцип. Основно боледуваше от бронхити, но последните няколко пъти "модата" ни се смени - сега пък ново 20 - гърло го подхвана. Като заведа детето при личната за назначаване на лечение, отговора е - ама той сега е със синузитна криза, не може да се лекува, трябва да е здрав. Отиваме когато е здрав - ама трябва да е с болен, че да знаем какво да му назначим. Е, а кажете ми - аз ли криво меря или криво съдя?
Днес вече ми писна, загърбих всякакви предубеждения и неверия и записах на детето час за хомеопат. И честно казано, утре го чакам с нетърпение. Хванах се като удавник за сламка за тази възможност - да спре детето ми да боледува.
[/quote



същото и при нас...обаче на мойта щерка модата беше ларингитна кашлица, с нощен привкус и аз докато загърбя простотиите на алопатичната т.нар. медицина. мисля, че в хирон ще ти се сбъднат очакванията... Hug

# 99
  • Мнения: 1 296
поне засега, момичета, всичко е ок, от вчера малкия пак взе да показва някакви признаци на кашлица и да лъха на ацетон от устата му, та ще видим как ще се развият нещата Praynig

# 100
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
поне засега, момичета, всичко е ок, от вчера малкия пак взе да показва някакви признаци на кашлица и да лъха на ацетон от устата му, та ще видим как ще се развият нещата Praynig

Не е ок, ако лъха на ацетон. Peace

# 101
  • Мнения: 1 296
Аз и затова съм питала на срещата ни, защото съм забелязала, че почне ли да намирисва на ацетон, значи след ден-два ще се гътне болен. Но не знаех, че на ацетон мирише и когато детето не се храни редовно, самата стомашна лигавица произвежда тази миризма. А нашия е по цял ден сам и ако ще масата да е отрупана няма да сложи нищо в устата си. Пълната му кръвна картина е много добра, от онзи ден са изследванията.
Засега държим фронта, само понакашлюква от време на време, не дълбоко. Дано да минем само с това. Снощи например стана бял като платно и на два пъти му тече кръв от носа. Вече не издържам психически, нощно време като сомнамбул само правя курсове от спалнята до детската да го проверявам. Истерясала съм от толкова често боледуване, че вече и от най-малкия признак на кашлица или нещо друго, започвам да треперя цялата и ръцете ми подскачат. Много висока степен на тревожност имам ми каза лекарката при разговора ни.
Само аз ли съм такава луда майка, че се притеснявам толкова, незнам?

# 102
  • Мнения: 78
Аз и затова съм питала на срещата ни, защото съм забелязала, че почне ли да намирисва на ацетон, значи след ден-два ще се гътне болен. Но не знаех, че на ацетон мирише и когато детето не се храни редовно, самата стомашна лигавица произвежда тази миризма. А нашия е по цял ден сам и ако ще масата да е отрупана няма да сложи нищо в устата си. Пълната му кръвна картина е много добра, от онзи ден са изследванията.
Засега държим фронта, само понакашлюква от време на време, не дълбоко. Дано да минем само с това. Снощи например стана бял като платно и на два пъти му тече кръв от носа. Вече не издържам психически, нощно време като сомнамбул само правя курсове от спалнята до детската да го проверявам. Истерясала съм от толкова често боледуване, че вече и от най-малкия признак на кашлица или нещо друго, започвам да треперя цялата и ръцете ми подскачат. Много висока степен на тревожност имам ми каза лекарката при разговора ни.
Само аз ли съм такава луда майка, че се притеснявам толкова, незнам?
 
И аз съм такава, но надали това ще те успокой, и аз трасирах от стая в стая нощно време,  установих обаче, че ми е по-добре ако спя при нея, докато боледува  Hug.
Миличка, не си само ти...когато беше периода  / около две години/ с честото боледуване на мойто дете бях на мента, глог и валериан. Имах чувството, че няма свършване с кашлицата нощем и сякаш само аз се тресях от притеснение... Сега е в много по-лека форма, защото като почне да се разболява знам, че ще я заведа на хомеопат и бързо, бързо ще се оправи.  аз

# 103
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Аз и затова съм питала на срещата ни, защото съм забелязала, че почне ли да намирисва на ацетон, значи след ден-два ще се гътне болен. Но не знаех, че на ацетон мирише и когато детето не се храни редовно, самата стомашна лигавица произвежда тази миризма. А нашия е по цял ден сам и ако ще масата да е отрупана няма да сложи нищо в устата си. Пълната му кръвна картина е много добра, от онзи ден са изследванията.
Засега държим фронта, само понакашлюква от време на време, не дълбоко. Дано да минем само с това. Снощи например стана бял като платно и на два пъти му тече кръв от носа. Вече не издържам психически, нощно време като сомнамбул само правя курсове от спалнята до детската да го проверявам. Истерясала съм от толкова често боледуване, че вече и от най-малкия признак на кашлица или нещо друго, започвам да треперя цялата и ръцете ми подскачат. Много висока степен на тревожност имам ми каза лекарката при разговора ни.
Само аз ли съм такава луда майка, че се притеснявам толкова, незнам?

Не стомашната лигавица, а черния дроб произвежда ацетона, когато човек гладува и черния дроб е принуден да преработва мазнини (доколкото ги има) - в глюкоза, крайно необходима за захранването на мозъка и сърдечния мускул.

# 104
  • Мнения: 19 487
не разбрах точно какво те тревожи, но да, в Хирон работят само лекари. в Б-я, ако не си с медицинско образование, нямаш право да практикуваш хомеопатия. Хирон е официален център с официално разрешително и не биха си позволили да го загубят.
Например Наталия Горанова НЕ е лекар, а приема пациенти там. Моя позната е била "прехвърлена" към нея след като се е лекувала първоначално при д-р Вилма Михайлова дори без да я уведомят.  Това честно казано би ме разколебало да потърся помощ там. В крайна сметка много важно е да си избереш лекар, в когото да имаш доверие.

Общи условия

Активация на акаунт