Беz малко вече да ме няма

  • 2 104
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 761
Радвам се,че си добре и не си пострадала!  bouquet

# 16
  • Мнения: 138

Не zнам далис е прави курбан  newsm78.  Някой по_ просветен да каже.

Курбан се прави и след преживяно голямо премеждие, при което е бил застрашен животът на човека, но той е оцелял. Такъв курбан се прави до края на живота на човека, всяка година в деня на премеждието. В Православната църква се извършват курбани във връзка с различни събития от живота на християните - радостни или тъжни. Курбан се раздава на храмовите празници, след избягнато нещастие, за здравето на дадено семейство. Курбаните, които се правят по време на постните периоди, се приготвят с постна храна,но обикновено се свързват  месни гозби.По стари традиции се коли за курбан мъжко животно.Даже има поговорка"с кокошка курбан не се прави"Други гозбите, които могат да се приготвят за тоя ден, са: ориз, булгур, зеле, картофи, сарми, фасул, грах, леща – с месо или без (през пости). Според старите вярвания месото не бивало да се вари на чорба и на трапезата чорба не се кади, но днес мнозина поднасят и курбан чорба. Месят се и обреден хляб с шарки (без шарки хляб не е обреден и не се кади). На курбан обикновено се приготвя и "коливо" (варено жито). Трапезата трябва да се прекади от свещеник или, в краен случай, от най-стария човек в семейството.

# 17
  • Мнения: 3 423
Къде това? Кранцлер Ек или Потсдамер Платц??????
Винаги изпитвам ужас, като се разхождам наоколо.

Българската църква е на Херманщрасе, сигурно я знаеш,
всяка неделя има служби, може там да запалиш свещичка!

Суперкъсмет, че ти се е разминало! Ако има хора, на които
не сме казвали, че ги обичаме, трябва да побързаме, вярно
е, че никой не знае докога са дните му!

# 18
  • Мнения: 3 611
Къде това? Кранцлер Ек или Потсдамер Платц??????


Не, на Хаупт Банхов  Laughing Шегувам се.  Mr. Green
На човек като му се е раzминало на косьм, може дори и да се zасмее, да си плюне няколко пьти в паzвата, да благодари на всичко, в което вярва и не вярва, и да продьлжи нататьк 2 пьти повече радвайки се на живота.
Да, zнам кьде е БГ цьрквата, но в неделя сьм на бачкане и няма да имам вьzможност. Мислех да се zапиша да пея в цьрковния хор, ама в неделя да ставам рано (бая ми е далечко), пьк и като нищо не плащат...

П.С. Лиске, ти кьде се раzхождаш по нашия край?  Shocked Я кажи де живееш, да не се окажем комшийки  Grinning

# 19
  • Мнения: X
arrows, ужасно нещо ти се е разминало

слава Богу, че си минала само с уплаха

дано да имаш все късмет и да не те напуска твоя ангел-пазител

# 20
  • Мнения: 1 178
На човек като му се е раzминало на косьм, може дори и да се zасмее, да си плюне няколко пьти в паzвата, да благодари на всичко, в което вярва и не вярва, и да продьлжи нататьк 2 пьти повече радвайки се на живота.


винаги съм си мислила, че това е един вид предупреждение, нещо като сигнална лампа. случва се, zа да ти напомни да направиш нещо, което дълго време си отлагал или zа да кажеш на някого колко много го обичаш, да поседиш на пейка пред еzерото, да походиш боса в дъжда, все някакви  важни неща.
преди години както си вървях по бул. Руски в Пловдив падна голямо парче бетон от тераса, мен ме посипа само маzилката, а парчето се раzби в краката ми.

# 21
  • Мнения: 3 611
винаги съм си мислила, че това е един вид предупреждение, нещо като сигнална лампа. случва се, zа да ти напомни да направиш нещо, което дълго време си отлагал или zа да кажеш на някого колко много го обичаш...

И аz си мисля, че беше предупреждение  Rolling Eyes Даже се сещам zащо  ooooh!

# 22
  • Мнения: 3 521
arrows, искрено се радвам, че си се разминала само с уплахата. Идеята за свещ не е лоша  bouquet

# 23
  • Мнения: 389
Тръпки ме побиха.
Направи си курбан!

# 24
  • Мнения: 2 195
arrows , добре че се е разминало .... Честно казано настръхнах . Дано ви върви всичко по мед и вода  Praynig   Hug 

Общи условия

Активация на акаунт