ДЕЦА С УВРЕДЕН СЛУХ - 2

  • 71 462
  • 818
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 2 543
Здравейте, момичета!
Да ви кажа какво става с нас. Вчера бяхме в ИСУЛ, да направим аудиограма на Йоан и да му проверим апарата. Аудиограмата показа, както и миналия път, слух около 50дБ, като излезе една доста права линия в говорните честоти. Чак в края, на по-високите честоти, спада надолу. След това сестрите бяха обяснили на доц. Спиридонова, че според тях реално е чувал около 30дБ. Това е и моето мнение - там винаги е супер шумно и предполагам, че им е доста трудно на децата да се концентрират и да изберат само шума, който им трябва. След това малко му вдигнаха нивата, макар че според всички си чува достатъчно добре. Направиха ни нова програма, която да изпробваме, ще видим дали ще му хареса. Сега сме на най-тихото и не показва нещо да го дразни.
Освен това ни дадоха и протокол за нов слухов апарат, защото вече имаме право да го сменим. Показаха ми някакъв най-нов апарат на "Фонак", който обаче има две разновидности, на две различни цени. Четох, че основната разлика е в каналите - по-скъпият апарат има повече канали. Обаче сега се чудя дали изобщо на Йоан му е необходим по -скъпия вариант. Четох, че тези повече канали са в случай, че има по-специфична слухова загуба в някои от честотите. Rolling Eyes Обаче, доколкото знам и разбирам, на Йоан остатъчният му слух е на всичките говорни честоти. Дали има смисъл при това положение да се купува апарат с повече канали? Все пак е по-скъп с 600 лв. Confused Боби, дали не може да внесеш малко яснота по този въпрос? Blush

# 811
  • Мнения: 179
Колкото повече канали, толкова по-добре. Това означава че се прилагат повече филтри и по-прецизно се   обработва звука. Качеството на чуждите апарати , не мога да коментирам,понеже не ги познавам. Ако се спереш на наш, мога с точност да ти кажа кой се препоръчва за имплантирани деца.
Прави ми впечатление че форума се е напълнил с пасивни посетители...Тук пишештите, макар и изнервени от ежедневието си, не сме лоши хора  Blush заповядайте при нас   bouquet .

# 812
  • Мнения: 2 543
Боби, благодаря.  bouquet

Но... Сега ме вкара в размисъл... Чакай да ти преведа какво четох днес точно:


"Ако слуховата Ви загуба се променя в честотния спектър, тогава може би ще имате нужда от повече канали. Ако слуховата Ви загуба е относително равна в честотния спектър, тогава може да се нуждаете само от два канала. Не винаги повечето канали са по-добрият избор. Числото на каналите, от които се нудаете, зависи от вида на вашата слухова загуба."  Rolling Eyes

Това си е инфо, с което би било добре да сме наясно. Досега не ми се беше налагало да мисля по тези въпроси, защото когато му слагахме първия слухов апарат, изобщо пък нямах идея от нищо от всички тези неща. Confused Да не говорим, че малко по-надолу в този сайт пише, че би трябвало да се поинтересуваме с кой от всичките апарати аудиологът ни има най-голям опит с настройките, за да сме сигурни, че ще получим най-голямо удовлетворение от използването на апарата. Shocked Но този апарат, например, е съвсем нов. За какъв опит с него можем да говорим? Или се има предвид фирмата, с която е работил най-вече аудиологът (защото може би софтуерът е подобен, знам ли и аз...) ... Много интересно ми стана.

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 17:46 от Ieppe

# 813
  • Мнения: 179
Е да де, ама нали се сещаш че се преценява по аудиограмата Simple Smile а не по описание, всяка чупка в кривата има значение. Ако беше толкова просто всичко, сами щяхме да си предписваме и после да се настройваме. Това за опита ме озадачава...всмисъл надали ще ти бъде препоръчан апарат който е непознат...на тоя принцип трябва да караме на аналоговите дето се настройват с отверчицата Simple Smile и са до болка познати и опит много...Simple Smile

# 814
  • Мнения: 179
Нещо много гости виждам ...22..дали не се е объркал брояча на форума...  Thinking

# 815
  • Мнения: 2 543
Боби, благодаря още веднъж.
Ясно е, че ще трябва да направим нова аудиограма, защото без апарати не сме го изследвали от много отдавна. Ще разчитам на лекарите да преценят кое е по-добро в случая, то се знае. И мен това с опита ме озадачи, но все пак сайтът е Щатски, не може да се очаква, че всичко от там, ще важи  за тук. Simple Smile Поздрави!

P.S. Аз виждам 3-ма гости в нашата тема. Simple Smile

# 816
  • Мнения: 1 710
момичета, а може би и момчета, виждам, че темата е доста голяма. Ще си пуснете ли нова като копирате в нея нещата, които са важни или аз да го направя?

# 817
  • Мнения: 2 543
Майче, ще си направим ние, и аз си го мислех от известно време. Hug

# 818
  • Мнения: 2 543
Ето я новата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=281442.new#new

Заповядайте там! Hug

Общи условия

Активация на акаунт