Правото на избор-без коментар

  • 3 603
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • София
  • Мнения: 12 275
    Благодаря ти много за линковете.
    В момента гледам филма за ваксините. Утре ще го пусна и на таткото. Незнам какво да правя и мисля вече. А има ли филми подкрепящи ползата от ваксините? И наистина ли не се приемат неваксинирани деца в ДГ?

# 47
  • Мнения: 5 500
За подкрепа не ти е нужен филм, всяко педи, всеки лекар ще ти го изиграят, защото така им е наредено да говорят! Виж едва ли ще споделят личното си мнение. Но имам аз много доказателства, че самите лекари не ваксинират собствените си деца, внучета...

# 48
  • София
  • Мнения: 12 275
  Да вчера в четири сутринта успешно изгледах филма и вече наистина незнам какво да правя. Когато се прибере таткото ще му го пусна и на него и ще го обсъдим. Усещам че клоня към това да не им слагаме оставащите ваксини, а на следващо дете изобщо, но наистина няма кой да ги гледа до първи клас. Знаете ли дали поне в частните градини приемат неваксинирани деца?
   Сега седя и се чудя защо първите месеци вместо да прочета нещо като цяло за ваксините аз само се ровех дали да е ДТК то по каса или Инфанрикс или Пентаксим. Признавам си че не подозирах и приемах на доверие общоприетото за ваксините, че предпазват от заболяване и че благодарение на тях епидемиите са премахнати та дори изкоренени някои болести. Знаех че има странични реакции, но поне вярвах че има ползи.
     Все пак какво се постига с ваксините? Създават се много често някакви антитела. Ако все пак човек се разболее ще протече ли по-леко заболяването или просто ще се отложи във времето когато болестта протича по-трудно? Има ли изобщо някаква полза?
     Ако откажа да им поставят повече ваксини, какво е необходимо? Само писмен документ от мен или нещо по-специално. Знам че децата с АБКМ, не се имунизират поне от коклюш, е да но едната ми дъщеря почти със сигурност е с АБКМ, но това го разбрах чак след като минаха ваксините, просто защото ги кърмя и едва когато ги захраних и предложих нещо млечно открих проблема... Сега като се замисля точно и след ваксините тя имаше проблеми с обриви, дори си мислех за АД, отдавна не се е появявало, но смятах че е защото е по-голяма и го израства. Възможно ли е отново да се прояви при реваксинирането? Мисля че звуча доста объркано, но определено ми дойде като шок, най-малкото това, че осъзнах как всичко трябва ти сам да провериш и на нищо общоприето да не се доверяваш безпрекословно...

# 49
  • Мнения: 417
Aila - прочети закованата тема за ваксините. Има и няколко в архива. Отговарят на повечето ти въпроси. Е много страници е но по диагонал ще се спираш само на съществените. Има някакъв шанс ваксините да станат препоръчителни, както е в почти целия ЕС. И моите деца са ваксинирани с ваксините до две годишна възраст. И аз не търсих инфо, просто знаех, че тррябва и толкова- дори не знаех какво им слагат. Заболяването на дъщеря ми, което ще ни съпътства цял живот пробърна представите ми. Товава почваш да търсиш и да научаваш. Отсяваш пропагандата от истината. И решението изкристализира само. Каквото и да е то когато си убеден в правотата си винаги се намира начин да постигнеш каквото искаш. Не дейстай прибързано. Получи много информация и я сложи на везните. Слушай инстикта си, най-често той е верен. Аз направих това за себе си и моите деца.

# 50
  • София
  • Мнения: 12 275
   Зази мерси за отговора. Да открих колко изписано има по въпроса и сега се опитвам да наваксам. Просто не ми е ясно как съм прескачала всичко това досега. Определено ще се опитам да открия колкото е възможно повече информация преди да взема решение, благодаря ти за съветите.

# 51

Общи условия

Активация на акаунт