Мами, с какво занимавате 2-годишните си дечица В КЪЩИ?

  • 1 880
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Да разкажа и аз как е при нас, макар Симона да ходи на ясла. Миналите 10 дни си беше вкъщи, а и събота и неделя. Задължително излизаме навън за 2 часа предиобед и още час следобед, когато времето позволява, и имам помощник, че не трябва да я вдигам.
Никога не съм се опитвала да я оставям в някоя стая, или пък в кошара за игра. Откакто е проходила си шета навсякъде. В момента актуалните й занимания са:
- рисуване с химикали, моливи, пастели в скицник
- конструктор с големи парчета
- коли - лази из целия апартамент, бута ги по стените
- щипките за простиране - защипва ги по кошничката
- списания и снимки
- дисковете също - вади ги, и пак ги нанизва после
- детски сервиз - храни мечо и куклите
- чисти с малката четка и лопатка трохите
- всички играчки са й в коша, и от време на време го преравя и вади нещо с което не е играла от седмици, и пак й е интересно
- въобще не съм й пускала филмчета, нито се заглежда по такива когато дават по ТВ, така че запълва времето с други неща
Моят съвет е остави го да ходи където иска, и само го наблюдавай. Спирай го само ако посяга към нещо наистина опасно за здравето му. Трябва да прежалиш някои неща..

# 16
  • София
  • Мнения: 1 110
Здравейте!
Ето ситуацията при нас: гледам ги сама. Майка ми идва веднъж седмично и ги поема за един ден, за да подишам терикатски въздух.
Много са ми палави децата, да са живи и здрави. Катерят се навсякъде, скачат с плонжове на леглото, вмъкват се под дивана, отварят всички шкафове, които не са вързани и вадят всичко от там и после се опитват да го набутат обратно........... мога да изреждам до припадък!  Laughing
Аз също викам доста често"не", карам се, но просто не ми е възможно да обезопася всичко интересно и притегателно. А пък и те са и двама и когато единия измисли магария, другия го допълва. Затова никога не ги оставям без надзор, дори в тоалетната с мен идват.  Wink
Опитвам се максимално да ги оставям навън, въпреки, че там ми е по-трудно да ги опазя. Дори когато вали ги извеждам за кратка разходка до магазина например (като днес).
Също сменям играчките. Прибирам едни, вадя други и така. Пазя някои чисто нови за кризисни моменти.  Simple Smile
Колкото до катеренето и пипането на всичко, не се притеснявай, това е период, който ще отмине, ще стане по-осъзнат, ще е проучил вече всичко и ще преценява сам кое е опасно и от какво да се пази. Дотогава ще трябва да го пазиш ти!
Успех!

# 17
  • Мнения: 720
Моята е на 1 год и 8 мес и много си играе с картонените книжки , говори им нещо си , целува котетата , иглае също с чинии - от пластмасовите - шарени , давам й от пластмасовите цветни лъжички , празни кутии - от сладолед , от газирано шишета , някоя шарена опаковка от нещо (напр. бисквити "Закуска" преди малко изяде последната и сега играе с шарената опаковка) Ама общо взето всяко занимание бързо й омръзва и трябва да е изобретателен човек Wink
Радва се на детски филмчета , обича Телетъбис - откакто я усетих , че се зазяпва - много лесно се храним  Joy всичко изяжда... Shocked

# 18
  • Мнения: 118
И моята дъщеря е от палавниците, рядко се заиграва по дълго време с някаква играчка. Обикновенно игрите и са свързани също с реални неща- дискове, компютъра/и е любим/, списания или просто с неща които не и е позволено да пипа. От около месец е влюбена във филма за Гарфийлд и дори заспива с него на обяд, вече в къщи знаем репликите на героите и могат да ни ангажират в превода на субтитрите. Joy Иначе единственото спасение е играта на двора / тъй като живеем в къща/посяхме райграс и направихме пясъчник където да може да си играе, и почти целия ден сме навън. Обича да пълни чашки с пясък и да ни сервира, както и да храни куклите с лъжичка. 

# 19
  • София
  • Мнения: 397
Много обича да й правя куклен театър. Peace

# 20
  • Мнения: 1 044
Митко от 1г.6м. бе фен на инстументите - болтове, гайки, бормашини, шлайф машини, пирони, чукчета, ключове и т.н.. Купихме му няколко комплекта с разнообразни пластмасови и пъстроцветни инструменти. По цял ден играеше с тях. Много четяхме и книжки. Играехме и с колички, но по-рядко. При нас хубавото бе, че зимата бе мека и излизахме навън поне за 2 часа. Миналата година, в мъглите, ходехме и в кварталния детски център да играем.

Общи условия

Активация на акаунт