Отделяте ли пари за благотворителност?

  • 1 934
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Зорика,
Лин храни бездомните псета, а не деца-сираци.


Който иска да даде пари за благотворителност, може да го направи по безброй начи. И нито един от тях не включва пълнене на джобовете на корумпирани управници.

# 31
  • Мнения: 278
Зорика,
Лин храни бездомните псета, а не деца-сираци.


Който иска да даде пари за благотворителност, може да го направи по безброй начи. И нито един от тях не включва пълнене на джобовете на корумпирани управници.


Аз също храня уличните котки и кучета. Когато живеех във Варна, събирах харана, която мъжа ми нямаше да яде и съм дебнела някой бездомен да рови по кофите за да му дам торбичка с ядене, хляб, даже прибори съм им слагала. Това за сираците беше един пример за това какво последно съм направила за нуждаещите се.
А ти недей критикува, а кажи какво правиш за нуждаещите се освен да критикуваш управниците.

# 32
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Към мен ли беше въпроса.
Май не се изразих ясно.

Зорика, исках да ти кажа само  newsm10, само че в тези късни часове се е получила глупост някаква.

На сегашния етап смятам, че един човек винаги трябва да е с предимство пред животното.

И не критикувам управниците, защото е безсмислено да хабя енергия за такива глупости.


Цитат
Когато живеех във Варна, събирах харана, която мъжа ми нямаше да яде и съм дебнела някой бездомен да рови по кофите за да му дам торбичка с ядене, хляб, даже прибори съм им слагала.

И точно това имах предвид, като казах, че човек може да прояви благотворителност по много начини, без да се засягат корумпираните управници.


И не критикувайте тези, които искат да видят името си афиширано. Човешката суета е безкрайна. Но все пак са дарени средства. Така ли е?

# 33
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз ще помагам на болно дете-на дом за изоставени-за наводнени къщи-за ......... и т.н. ееее пък държавниците горе ще крадат и денем и нощем.
Храня бездомни животни и ще продължавам да го правя даже и да ми струва повече от 200 лв на месец.
И понеже управниците крадат, ти предпочиташ да храниш кучетата по улиците, вместо изоставените деца?! newsm78

# 34
  • Мнения: 1 622
Да, всеки месец заделям конкретна сума от заплатата. Децата са основно от www.save-darina.org
Иначе тези пари ще отидат за някакви глупости-шоколади, бонбони, поредната играчка и няма да се усетят.
Може би не е много като пари, но поне се опитвам.

# 35
  • Мнения: 4 546
не всеки месец.
пускам смс-и в различни кампании. така хем не ми тежи на джоба, хем се надявам, че като дадат много хора по левче ще се събере някаква по-крупна сума и ще се помогне. винаги и мъжо пуска смс, така че от нашето семейство излизат поне по 2. но не всеки месец - обикновено, ко се рекламира нещо по ТВ или получа смс от Мтел

# 36
  • Мнения: 734
Съвсем случайно попаднах на една инициатива...
http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=5521
Понеже доста хора питаха къде могат да дават дрешки...
Дано бъде от полза.

# 37
  • Мнения: 192
За съжаление не много често главно поради това че н ми се набива в  очите.
Превеждам между 50 и 100 лв, на деца от save-darina.org.

Когато бе самата кампания за Даринка (лека и пръст) опитах да убедя и тогавашните си колеги... за срамотиите въпреки 4-цифрените си заплати никой особено колежките не пожела да направи превод.

Дарявам редовно и на детската градина и училището, подпомагам и едно семейство което е в лошо финансово състояние.

# 38
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Аз предложих на колегите 1 месец да не пушат и парите за цигари да ги дарят, а аз ще им пусна в заплатите средства за табекс и пак не искаха ...
гадно е като разбереш, че не можеш да промениш хората.

# 39
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
За съжаление успявам да преведа пари на болно дете по-рядко отколкото ми се иска, но отделям винаги когато мога.  Истина е че не можем да помогнем на всички, но дори на едно да помогнем пак няма да сме живели напразно. СМС-и пускам винаги за всяка благотворителна кауза.  На улицата като видя просяк купувам сандвич или геврек и му давам. Пари на улицата не давам след като мъжа ми един ден даде на една циганка 20 лв за операция и после я видяхме как си купува цигари от една будка. Миналата Коледа отделихме и преведохме 100 лв на дете за операция. Надявам се тази Коледа пак да успеем да отделим дори и повече и да зарадваме някое дете. Имаме едни квартални циганки които се научиха да обикалят апартаментите за дрехи и като дойдат при мен обикновено си тръгват не само с дрехи ами и с храна. Нали знаят как да просят:)
Яд ме е много че имам приятели които са много добре финансово но са на мнение че щом не можеш да помогнеш на всички по-добре да не помагаш на никое и не дават пари за благотворителност. Опитвала съм да ги убедя, но засега неуспешно.

Общи условия

Активация на акаунт