Късно ли е на 32?

  • 11 848
  • 178
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 277
Italina, това с изследванията е много добра идея, не се бях замислила да се направят сега. Обаче, съм много боса по този въпрос. Какви изследвания се правят точно, когато решиш да забременяваш? Ще съм благодарна на повече инфо.

http://old.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewart … cle&artid=159

# 76
  • Мнения: 2 270
Larla - в закованите теми на подфорума "Искам бебе" има много изчерпателна информация по темата!

# 77
Ще обясня защо питам:
аз съм на 29 години. Поради стечение на обстоятелствата, ми се налага да отложа раждането на дете с поне 3 години. Притеснявам се, не че няма да мога да ходя на дискотека с него, а това че, както съм чувала, гледането на дете е по-трудно, когато си по-възрастен. Свекърва ми е родила мъжа ми на 36 и сме на светлинни години една от друга.
това е към госта. Същината на въпроса му е убягнала
Ако прочетеш написаното от мен докрай ще разбереш, че не ми е убягнала. Чувстваш се засегната.
Истина е, че на 20 се будува по-лесно отколкото на 30, възстановяването на организма е по-бързо когато си по-млада. Истина е също, че за да се чудиш явно не си готова да гледаш бебе. Да гледаш бебе е различно от просто да си родиш едно бебе.На 35 може да се окажеш в критическата като мен - всичко се случва. Просто като си правиш планове винаги очаквай, че Животът може да ти извърти номер и да се окаже късно.
След 35 години се води рискова бременност, защото ряско нараства статистическата вероятност плода да има Синдром на Даун. Също така раждането обикновено е секцио, защото таза на жената вече не е толкова еластичен. Биологично погледнато е добре раждането да е приключило на 30. Едно време по селата бабите са се женили на 14-16 години... Това е биологичния часовник. В него дискотеката не фигурира. Ако е толкова важна за теб, знай че има жени, които не могат да възстановят килограми след раждането. Освен това през бременността кожата се разтегля и имаш шанс да заприличаш на шар-пей ако носиш смъкнати дънки. Ако си по-млад възстановяването е по-бързо и по-пълно. В зряла възраст обаче пък се наблюдава подмладяване поради хормоналните промени. Можеш да родиш бебе и да го тръснеш на майка си и на свекърв си (или на детегледачка) да будуват а ти да си ходиш пак на дискотеки. Има и хибриден вариант - от време на време вечер да ходиш на дискотека, докато ангажираш някой друг с гледането.
За мен се оказа, че ако бях чакала 32 да родя първото дете можеше и да се окаже късно. Всеки човек е индивидуален, прецени си, реши си, но знай че винаги има шанс плановете ти да бъдат осуетени от съдбата.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 846
Ти сериозно ли питаш? Смяташ ли, че една съвременна 32-35-40 годишна жена е вече стара за майка? Не виждаш ли какво става по света? Има ли известна, реализирана, красива световноизвестна жена, която да е родила на 20? Всичките ми приятелки са над 35 - или са бременни, или с малки деца или правят бебе. Всички са хубави, щастливи, удовлетворени от живота и сигурни в себе си. Колкото по-интелигентна и образована е една жена в днешно време, толкова по-късно ражда. Това е моето мнение. Peace

# 79
  • Мнения: 189
Благодаря, ще погледна, в този подфорум не съм влизала.

# 80
... Колкото по-интелигентна и образована е една жена в днешно време, толкова по-късно ражда. Това е моето мнение. Peace
Въх. Можеш ли да отгатнеш тогава моят коефициент на интелигентност и образованието ми като ти е известно, че съм родила на 21?
Не мога да се съглася, че поемането на рисковете на късната бременност са признак на интелигентност и високо образование.  Peace

# 81
  • София
  • Мнения: 2 846
Рисковете на късната бременност са абсолютен мит. Както и опасностите от секциото.

Що се отнася лично до теб, нямам представа от интелигентността или образованието ти, но и да си изключение, само потвърждаваш правилото. За справка - всички от малцинствата и всички, които едвам избутват основно образование се разплождат още на 18. Във всеки случай като правило късните първескини са жени с кариера и положение в обществото.

# 82
  • Мнения: 764
Аз от тук е трудно да те посъветвам какви са възможностите за профилактика там,но моми4етата видях са те насо4или,а и е най-добре да отидеш на един свестен гинеколог и да обясниш положението.
Относно "разплождането"...бих била най-нещастната жена с кариера и положение ако нямах деца.Това е толкова смешно...и тъжно.Заменям всякаква кариера,пост и пари за едно единствено детенце...Слава Богу имам Praynig

# 83
  • София
  • Мнения: 2 846
Относно "разплождането"...бих била най-нещастната жена с кариера и положение ако нямах деца.Това е толкова смешно...и тъжно.Заменям всякаква кариера,пост и пари за едно единствено детенце...Слава Богу имам Praynig

Това е от ясно, по-ясно. Тук говорим за възрастни първескини, не за бездетни жени! Peace

Между другото, както виждаш и аз имам едно, даже скоро, живот и здраве, ще имам второ, но не мисля, че е кой знае колко трудно да имаш дете. То всяка циганка има по 5-6 - не е голяма философия. По-трудното идва след раждането, нали така? Peace

# 84
Рисковете на късната бременност са абсолютен мит. Както и опасностите от секциото.

Що се отнася лично до теб, нямам представа от интелигентността или образованието ти, но и да си изключение, само потвърждаваш правилото. За справка - всички от малцинствата и всички, които едвам избутват основно образование се разплождат още на 18. Във всеки случай като правило късните първескини са жени с кариера и положение в обществото.
Мисля че не си чела достатъчно по темата "бременност и раждане" за да твърдиш за рисковете че са мит. Колкото зо малцинството и образованието - не забравяй че и Чирков е от него. Познавам много жени, които от чакане да им порастне коефициента за интелигентност от самосебе си са останали без деца и без образование. Искрено се надявам да не си от тях.
Майчинството дава известни облаги в университетите, поне по времето когато бях майка и учех. Ако си студент редовно, получаваш майчинство от института, безплатни протоколи и т.н. По-трудно е за теб, но рисковете за плода са по-малки. Освен това в никоя работа (изключая учителската не дават лятото 3 месеца отппуск), както се получава при студентите.
Мога да те уверя, че да гледаш дете и да учиш е значително по-лесно отколкото да гледаш дете със Синдром на Даун и да не работиш.
Или пък просто да чакаш за забременееш с години и да търсиш варианти за убеждаване на социалните че ще си добър родител на осиновено дете.

# 85

Това е от ясно, по-ясно. Тук говорим за възрастни първескини, не за бездетни жени! Peace


 newsm78 #Crazy Sick Joy hahaha
въzрастна лие жена на 32 ?????????? НЕ се иzлагайте бе , кукли  Joy

по въпроса , докато можеш zа какво да е късно   newsm78

# 86
  • София
  • Мнения: 2 846
Рисковете на късната бременност са абсолютен мит. Както и опасностите от секциото.

Що се отнася лично до теб, нямам представа от интелигентността или образованието ти, но и да си изключение, само потвърждаваш правилото. За справка - всички от малцинствата и всички, които едвам избутват основно образование се разплождат още на 18. Във всеки случай като правило късните първескини са жени с кариера и положение в обществото.
Мисля че не си чела достатъчно по темата "бременност и раждане" за да твърдиш за рисковете че са мит. Колкото зо малцинството и образованието - не забравяй че и Чирков е от него. Познавам много жени, които от чакане да им порастне коефициента за интелигентност от самосебе си са останали без деца и без образование. Искрено се надявам да не си от тях.
Майчинството дава известни облаги в университетите, поне по времето когато бях майка и учех. Ако си студент редовно, получаваш майчинство от института, безплатни протоколи и т.н. По-трудно е за теб, но рисковете за плода са по-малки. Освен това в никоя работа (изключая учителската не дават лятото 3 месеца отппуск), както се получава при студентите.
Мога да те уверя, че да гледаш дете и да учиш е значително по-лесно отколкото да гледаш дете със Синдром на Даун и да не работиш.
Или пък просто да чакаш за забременееш с години и да търсиш варианти за убеждаване на социалните че ще си добър родител на осиновено дете.

Съветвам те да влезеш във форума за деца с увреждания, в темата за децата с Даун, и да направиш собствени проучвания за възрастта на майките им. Аз пък те уверявам, че да гледаш дете с голяма заплата е по-лесно, отколкото да гледаш дете със студентски доходи. Peace

И още нещо - жените запазват фертилността си до критическата възраст. Да родиш на 21 не означава, че си хванала последния влак за това.  Wink

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Ей,ей..момичета пак го обърнахте в излишен спор.  
И на 20 и на 30 си има своите  преимущества и недостатъци,важното е да се чувствате готови да се обвържете с дете,то е за цял живот не е някаква си  прищявка.
Едното си дете го родих на 19 г. - хм....сега ми е като приятел по-скоро,отколкото син.Спорим си като големи хора  Laughing
второто на 31 г. - просто за протокола него го родих по-лесно,отколкото първото дете  Grinning
И единия и другия съм изгледала като първородни заради разликата им.От шашкането заради най-малкия рев  до удивлението и радостта на всяка тяхна усмивка.
Мисля,че сега с бъдещият бебо на 33 ще бъда по-спокойна заради опита с малкия,не заради поредния брой  Grinning

# 88
  • София
  • Мнения: 2 846

Това е от ясно, по-ясно. Тук говорим за възрастни първескини, не за бездетни жени! Peace


 newsm78 #Crazy Sick Joy hahaha
въzрастна лие жена на 32 ?????????? НЕ се иzлагайте бе , кукли  Joy

по въпроса , докато можеш zа какво да е късно   newsm78

Абсолютно съм съгласна! Именно затова се ядосах на "доброжелателните" мнения и съвети, които могат да отчаят жената. На 32 дори не влиза в рисковите групи по никои гинекологични критерии! Peace

# 89
  • София
  • Мнения: 2 846
Ей,ей..момичета пак го обърнахте в излишен спор.  
И на 20 и на 30 си има своите  преимущества и недостатъци,важното е да се чувствате готови да се обвържете с дете,то е за цял живот не е някаква си  прищявка.
Едното си дете го родих на 19 г. - хм....сега ми е като приятел по-скоро,отколкото син.Спорим си като големи хора  Laughing
второто на 31 г. - просто за протокола него го родих по-лесно,отколкото първото дете  Grinning
И единия и другия съм изгледала като първородни заради разликата им.От шашкането заради най-малкия рев  до удивлението и радостта на всяка тяхна усмивка.
Мисля,че сега с бъдещият бебо на 33 ще бъда по-спокойна заради опита с малкия,не заради поредния брой  Grinning


Да са ти живи и здрави!  bouquet

Разгорещих се, признавам, но адски се дразня от тъпи категорични мнения, че трябва да се ражда на едни или други години. Всеки със съдбата си - когато му дойде времето.

Общи условия

Активация на акаунт