Ще се решите ли на още едно дете?

  • 10 075
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 332
Никога не съм си мислела, че защото тази бременност завърши по-рано, ще се лиша от втора....Дай боже и трета  Mr. Green
Абсолютно си права  Peace
И аз съм на това мнение.

# 61
  • Мнения: 29
Здравейте,мами!
 Понеже прочетох цялата тема и забелязах,че много от вас са преживели като мен кошмара прееклампсия,искам да попитам тези,които са решили да имат още едно детенце-какви са мненията на лекарите по въпроса,проявява ли се това състояние и при следващата бременност или няма такава закономерност?Мненията,които съм чувала,са в подкрепа на второто,но все пак самата причина,довела до състоянието при първата бременност,не е особено ясна-т.е-преекламсията е патология на бременността,която все още остава малко или много терра инкогнита за докторите и няма как със сигурност да се знае дали ще се прояви отново при втората бременност...
 Ще ми е приятно да споделим мнения...

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 17:28 от merryberry

# 62
  • Мнения: 983
Здравейте,мами!
 Понеже прочетох цялата тема и забелязах,че много от вас са преживели като мен кошмара прееклампсия,искам да попитам тези,които са решили да имат още едно детенце-какви са мненията на лекарите по въпроса,проявява ли се това състояние и при следващата бременност или няма такава закономерност?Мненията,които съм чувала,са в подкрепа на второто,но все пак самата причина,довела до състоянието при първата бременност,не е особено ясна-т.е-преекламсията е патология на бременността,която все още остава малко или много терра инкогнита за докторите и няма как със сигурност да се знае дали ще се прояви отново при втората бременност...
 Ще ми е приятно да споделим мнения...

Лично на мен лекарите ми казаха, че най-малко 4 години трябва да изчакаме и след това да действаме за второ бебче. Да си почине организма ми, уж  Tired Мнението беше, че шанса да се повтори прееклампсията е минимален, но не и нулев. Просто при първа бременност, завършила така, втората ще бъде следена по-внимателно  и налагат ли се мерки, ще бъдат взети по-навреме  Peace

# 63
  • Мнения: 29
Благодаря ти,ivanah!!!
И  на мен същото ми казаха,но прочетох по темата и други мнения,та за това реших да попитам и други момичета,препатили същото....
 Пожелавам на всички здраве на тях и на хората,които обичат!!!!

# 64
  • Мнения: 486
на мен ми казаха 2 години да изчакаме и после за следващо.Но ме съветват да пропусна 2-рото защото при мен вуюисокото кръвно започна още 5  в месец и имало голяма вероятност да се повтори.Ама аз много искам 2-ро и съм сигурна че висчко ще е Ок.Само да порасне дребнат и да навием тати Simple Smile

# 65
  • Мнения: 29
Стискам палци,Zoia_Alex!!!Ако наистина се решиш ,намери си сигурен доктор,който да те следи-ако трябва всяка седмица дори-аз така съм решила...Вече съм спец по мерене на кръвно,ще се пазя и ще си почивам повечко,само в болница не ми се ходи много,ама ако се наложи...
 При мен докторката,която уж ме наблюдаваше,го откри в 32 г.с,но съм била в това състояние достатъчно дълго,за да съм почти на ръба,от който връщане назад няма и да ми се роди момченцето 1.400 кг в 33 г.с-така съм го мъчила в мен поне от 1 месец най-малко...ужасссс...
Само като си спомня и ми иде да отида и да я хвана за гушата тая докторица....

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Здравейте,мами!
 Понеже прочетох цялата тема и забелязах,че много от вас са преживели като мен кошмара прееклампсия,искам да попитам тези,които са решили да имат още едно детенце-какви са мненията на лекарите по въпроса,проявява ли се това състояние и при следващата бременност или няма такава закономерност?Мненията,които съм чувала,са в подкрепа на второто,но все пак самата причина,довела до състоянието при първата бременност,не е особено ясна-т.е-преекламсията е патология на бременността,която все още остава малко или много терра инкогнита за докторите и няма как със сигурност да се знае дали ще се прояви отново при втората бременност...
 Ще ми е приятно да споделим мнения...
Моят лекар беше казал, че изобщо не е задължително да се появи при втората бременост, но след всичко преживяно аз не исках за чувам за повече деца.
Стискам палци,Zoia_Alex!!!Ако наистина се решиш ,намери си сигурен доктор,който да те следи-ако трябва всяка седмица дори-аз така съм решила...Вече съм спец по мерене на кръвно,ще се пазя и ще си почивам повечко,само в болница не ми се ходи много,ама ако се наложи...
 
Аз бях така втората бременост - направо се бях вманиачила и за това на 2 пъти припаднах от ниско кръвно ooooh!. Важното  всичко да се следи на време и тогава ше бъде наред.

# 67
  • Мнения: 29
Анет,при втората  бременност пи ли лекарства или нямаше никакви проблеми от началото до края?

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Анет,при втората  бременност пи ли лекарства или нямаше никакви проблеми от началото до края?
Не съм, но много стриктно внимавах с какво се храня - абсолютно безсолно и много кисело мляко. Много често си пусках изследвания за белтък в урината и си мерех кръвното по няколко пъти на ден ooooh!. Направо се бях вманиачила Не знам да ли това с нещо е помогнало, но аз по принцип съм с много ниско кръвно - 100/60, а тогава беше станало 200/110.

# 69
  • Мнения: 29
Да,аз също съм с много ниско кръвно,но и моето така беше скочило...Благодаря ти за успокоението!!!!
 А казаха ли ти защо така се е получило?На мен впоследствие един доктор ми каза,че е патология на бременността-от какво точно се получава не е ясно,на латински се превеждало като "Гръм от ясно небе"....
 

# 70
  • Мнения: 983
Точно като "гръм от ясно небе" си е  ooooh!

# 71
  • Мнения: 4 965
Престраших се и пак ще се престраша.
Първото ми раждане беше в 29-30 г.с., но момченцето ми не оцеля.
Второто - с близнаци - 35 г.с. и то с 300 зора удържах дотогава (8 месеца ставах само до тоалетната, биеха ми всеки ден инжекции, гълтах лекарстви с шепи). После близо месец живеех в ужас дали ще се преборят. Слава Богу, всичко е наред с момиченцата ми. Heart Eyes
И искам още 1 дете, но има голяма вероятност да имам пак същите проблеми (заради мои физиологични особености). Страх ме е, но 100% ще рискувам, защото няма по-голямо щастие от любовта към и от децата ми.

# 72
  • Мнения: 360
Чета и се възхищавам на всички ви! Защото, когато не си го преживял, не знаеш. Обаче, ако си, знаеш колко ужасно трудно е. Е, аз въпреки че от петия месец лежах, месец в болница, без да ставам, след това вкъщи само до WC..., родих в 31 г.с и ни беше много трудно,сега от седмица си гледам прекрасния син и да, готова съм пак да опитам. Пък, не се знае, Божа работа.

# 73
аз  съм на 33 и ще си имам бебе след 8 месеца. Имам  и дъщеря на !3 г. кураж на всички престрашили се

# 74
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Когато родих второто си дете, моя близка много ме обгрижваше, тя вече имаше едно недоносено дете и изписвайки ме от болницата, аз и пожелах второ доносено дете, е роди още две доносени, а сега чака четвърто, много и се радвам, защото и двамата много си обичат и желаят децата.

Общи условия

Активация на акаунт