Как влизате в сауна??

  • 14 668
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
Не знам вие как влизате в сауна но за мен нормалния вариант е човек да влезе поне с една кърпа на кръста. Да ама не...  Днес сутринта дадох 15 лв.за сауна в елитен хотел и тъкмо когато се бях отпуснала и си релаксирах в сауната /дотогава имаше само още една жена която си беше с бански/  влязоха три жени които не си бяха направили труда да вземат и една хавлия от съблекалнята /там имаше оставени достатъчно/ да си преметнат и най демонстративно се разкикерчиха чисто голи пред нас.  Е ние им показахме че не ни е приятно някой да се е разкрачил гол пред нас но на тях въобще не им пукаше и си говореха някакви весели случки хилеха се и въобще не им пукаше че това е обществено място все пак и човек не си е вкъщи. След малко си тръгнах и бях направо бясна #Cussing out #Cussing out #Cussing out.   Аз съм много демократична но тези момиченца и липсата на всякакъв усет и култура ме извадиха извън нерви...
Та ми е интересно Вие как мислите в какъв вид е нормално човек да влиза в сауна и какво е вашето мнение?

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 16:13 от МАРИЯНКАА

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Всеки го приема по различен начин.
Има жени, за които, това да се съблекат пред други жени е напълно нормално.
За това има и женски и мъжки съблекални и бани. Защото се предполага, че няма да ни е срам от собствения си пол!

# 2
  • Мнения: 2 161
С кърпа влизам.Не ме е срам да се съблека пред жени,но досега не съм виждала човек в сауна гол.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 951
С кърпа влизам.Не ме е срам да се съблека пред жени,но досега не съм виждала човек в сауна гол.
И аз така влизам!

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Гола (няколко пъти съм ходила).
Какво значи "демонстративно разкикерчили"?... Аз не съм се кикерчила, още по-малко демонстративно.

# 5
  • Мнения: 3 622
С кърпа влизам.Не ме е срам да се съблека пред жени,но досега не съм виждала човек в сауна гол.
И аз така влизам!

И аз

# 6
  • Мнения: 2 270
С кърпа влизам.Не ме е срам да се съблека пред жени,но досега не съм виждала човек в сауна гол.
И аз така влизам!

И аз

и аз така

# 7
  • Мнения: 2 232
Винаги с моя кърпа и най-малкото долнище на бански(зависи в каква сауна съм-смесена или само за жени).
От хигиенична гледна точка това ми се струва недопустимо....

# 8
  • Мнения: 2 401
Тая тема ми напомня онази в която хиляда фльорци  се бяха разпищели от влязло в дамската баня 7 годишно момче.  Laughing Аз влизам в сауна по бански, обаче едва ли бих побесняла от вида на някоя гола мацка. Би ми станало неприятно ако седят направо на скарите.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
От хигиенична гледна точка това ми се струва недопустимо....
Кое? Ако е да легнеш направо върху пейката- така е Peace

Аз пък не съм виждала жени по бански в сауна (мъже- изобщо).

Аз си мацотя тялото (с мед и зехтин) и няма как да съм с каквото и да било по себе си.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тая тема ми напомня онази в която хиляда фльорци  се бяха разпищели от влязло в дамската баня 7 годишно момче.  Laughing
И аз се сетих за нея Laughing

# 11
  • Мнения: 2 232
Да- да легнеш в/у пейката направо гол и да почнеш да се стичаш  имах предвид...

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 17:16 от Deja Vu

# 12
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Не ходя на сауна, но според мен не само е неприемливо да влезеш гол ( без хавлия) и да седнеш на пейката, но си е направо гнусно. Нямам против голотата, а имам против липсата на елементарна хигиенна култура.

# 13
  • Мнения: 817
Ами с бански ,дори преди като ползвахме нашта сауна  вкъщи пак ходих по бански Rolling Eyes

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да- да легнеш в/у пейката направо лол и да почнеш да се стичаш  имах предвид...
Чак ми се догади... Sick
Без кърпа е неприемливо дори и с бански Naughty Хората ползват кърпи и във фитнеса Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 2 567
Гола, но седя или лежа винаги върху кърпа.

# 16
  • Мнения: 3 376
А пък в "Сексът и градът" имаше един епизод, в който 4-те героини ходиха на сауна. Еми всички бяха дибидюс, само онази най-свенливата (срам, изскочи ми името  Embarassed) беше с хавлия, щото не си харесваше бедрата...

# 17
  • Мнения: 945
Гола, като всички останали тук в Германия. Сауните дори са смесени (очаквам тук много ааа и ооо  Laughing).Идеята на сауната е горещия въzдух да достигне до кожата ти и да се иzпотиш. Ако стоиш с кърпа или бански се нагрява единствено главата ти (поне на мен не ми доставя ама никакво удовилствие)

Само че не се сяда с голо дупе на пейките а се постила кърпа под теб и то така, че нито една капчица пот да не капне отстрани.

# 18
  • Мнения: 750
С дрехите и кинтити в джоба.... rotfImbo rotfImao

# 19
Честно, никога не съм виждал мъж по бански в сауната. Някои влизат с хавлии, повечето седят върху хавлии, но всички са си голи вътре. Mr. Green

Като малък съм ходил на достатъчно спортни лагери и екскурзии, за да не ми прави никакво впечатление голотата на другите, особено пък в обща баня или нещо такова. Забелязал съм, че и с жените, които познавам е така  Hug

Верно, някои от по-дебелите или по-старите хора не са много приятна гледка  hahaha, но пък какво по-естествено и нормално от човешкото тяло? Не мисля, че трябва да се срамуваме от него.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Ако мога, бих влизала гола, с кърпа за постилане. Но повечето сауни в България са смесени и дори със специални обозначения за задължително носене на бански.

Била съм в Белгия и Германия в СПА-центрове, където си се събличаш на входа и всички се, мъже и жени си се разхождат дибидюс голи от гъдел на гъдел. И на никого не му прави впечатление, не показва любопитсво или нездрав интерес, все пак като си отишъл там, знаеш какво те очаква.

В Германия бях в един хотел, където имаше определени часове в саумната за дами (предполага се голи), а през другото време беше смесена, всеки си преценя как да я ползва.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Бански,чехли и кърпа за постилане! Peace

# 22
  • Мнения: 674
Това в Германия и Белгия с голите мъже и жени в СПА центровете заедно ми се вижда малко неприятно. На плажа и аз съм нон стоп по монокини и няма проблеми но под кръста надолу не се показвам пред чужди хора!! Naughty Naughty

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това в Германия и Белгия с голите мъже и жени в СПА центровете заедно ми се вижда малко неприятно. На плажа и аз съм нон стоп по монокини и няма проблеми но под кръста надолу не се показвам пред чужди хора!! Naughty Naughty
Това си е твое решение, но нека всеки си ходи както иска. Все пак става въпрос за сауна Peace

# 24
  • Мнения: 674
Това в Германия и Белгия с голите мъже и жени в СПА центровете заедно ми се вижда малко неприятно. На плажа и аз съм нон стоп по монокини и няма проблеми но под кръста надолу не се показвам пред чужди хора!! Naughty Naughty
Това си е твое решение, но нека всеки си ходи както иска. Все пак става въпрос за сауна Peace
Да разбира се всеки трябва да прави каквото си иска.

# 25
  • Мнения: 2 723
Влизах с бански, но от температурата скапах 2 страхотни цели бански.
Сега влизам по хавлия.
Но май не бих се шокирала ако видя гола жена в сауната Flutter

Интересно ми е как ше си лепна голия задник върху горещата пейка  Thinking
Може пък на някой да му е кеф, знам ли.

А за чехли в сауната - е тва па за пръв път го чувам  Shocked Shocked Shocked

# 26
  • Мнения: 753
с бански, до момента такава ситуация не съм имала, но звучи доста 'гадно'

# 27
смяташ голотата за нещо гадно  Shocked Shocked Shocked?

# 28
  • Мнения: 753
смяташ голотата за нещо гадно  Shocked Shocked Shocked?
ако питаш мен , не ....извини ме но малко ми е странно с непознати в сауна по без нищо....а и никъде не съм видяла знак че е позволено,
виж ако беше нещо сехи и шоколадово едва ли щях да 'мрънкам'

# 29
  • Мнения: 0
Влизам с голяма хавлия на която лягам гола.Затварям очи и релаксирам.Все пак за това сам отишла а не да оглеждам другите присъствати дали са голи или облечени.Освен това тук повечето сауни  са   регламентирани kaто"Тextilien frei",което ознава,че  посетителите са без бански и по този начин  всеки решава за себе си преди да отиде дали може да понесе толкова голота или не.

# 30
  • Мнения: 3 241
Явно е въпрос на нрави.
И аз докато живеех в Германия си ходел гола на сауна, но естествено сядах на кърпа. Не се срамувам от това, пък и ти правят забележка ако си с бански.
В други държави е прието да си с бански или няма ограничения, ако трябва сама да преценявам, сигурно пак бих избрала да съм гола.  Wink

# 31
  • Мнения: 753
в Америка ще те 'разпънат' ако влезнеш без бански в сауна, такава глобичка ще ти ударят, там на плажа ако си без горнище и ти правят забележка да се поправиш, че има малки деца...определено в от Германията нагоре са по-разкрепостени

# 32
  • Мнения: 33
Гола, като всички останали тук в Германия. Сауните дори са смесени...

И ние така- отначало ме беше срам и си бяхме и двамата с бански, но ни казаха, че или се събличаме, или излизаме от сауната. И от тогава- дибидюс голи  Grinning

# 33
  • Мнения: 674
Гола, като всички останали тук в Германия. Сауните дори са смесени...

И ние така- отначало ме беше срам и си бяхме и двамата с бански, но ни казаха, че или се събличаме, или излизаме от сауната. И от тогава- дибидюс голи  Grinning
Е мъжът ти не мрънка ли че ходиш чисто гола пред други мъже??? newsm78
И добре ако той е там да речем става ама ако го няма незнам как би те пуснал гола с чужди мъже??

# 34
  • Мнения: 1 761
Ходила съм на две сауни в София.Тази на Спортната плата е дамска, влизат само жени и всички са голи,сядат върху личните си кърпи.И за мен е съвсем нормално.Забранено е да се мажеш с мазила,докато си вътре в сауната.
В Ялта,дето е на около 50 метра сауната е смесена.Влизам там или с бански и хавлия или гола, увита в хавлия.Веднъж бяхме с мъжа ми и вътре имаше една жена, която беше гола.Попита ме дали имаме нещо притив,ако не се загърне с хавлията.Нямахме-не сме я зяпали,отидохме да се изпотим, не да воайорстваме.Веднъж обаче бях сама и с бански.И влезе някакъв арабин, дето не си откъсна очите от мен и ми беше малко неудобно...по-скоро се молех да не ми налети както сме само двамата в сауната:))))Излязох малко след това.
Предпочитам да съм гола в сауната и да е дамска.

# 35
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Гола, като всички останали тук в Германия. Сауните дори са смесени...

И ние така- отначало ме беше срам и си бяхме и двамата с бански, но ни казаха, че или се събличаме, или излизаме от сауната. И от тогава- дибидюс голи  Grinning
Е мъжът ти не мрънка ли че ходиш чисто гола пред други мъже??? newsm78
И добре ако той е там да речем става ама ако го няма незнам как би те пуснал гола с чужди мъже??

 Joy ама ти сериозно ли питаш?

разбира се, че не мрънка. никой не ходи на сауна, за да оглежда посетителите... hahaha

# 36
  • Мнения: 945
Е мъжът ти не мрънка ли че ходиш чисто гола пред други мъже??? newsm78
И добре ако той е там да речем става ама ако го няма незнам как би те пуснал гола с чужди мъже??

Аz не ходя гола пред други мъже zа да им покаzвам оная си работа, а си седя мирно на една кърпа и се потя Mr. Green. А пък и в крайна сметка не съм му собственост на мъжа ми, след като той може да седи гол пред други тетки и да получава удоволствие(от сауната, раzбира се), що аz да не мога  Joy .

Но тук в Германия културата е раzлична, никой не те zяпа и обсъжда, докато си гол...

# 37
  • Мнения: 4 555
Аз пък нещо не мога да ви разбера  newsm78
Ходила съм само на една сауна -  в България. Беше смесена - за мъже и жени и хората си бяха голи. Разбира се, сядаха върху кърпите си.
Освен това сауната е малка, няма място за тълпи хора, най-много 4-ма души да влязат.
Не знам защо трябва да се дават пример с Германия, като и в България е така - има си смесени сауни и хората си ходят голи. Не съм видяла някой да е налетял на някой друг до сега.

Да кажем, че някой може да е малко по-свенлив и да не иска да е на едно толкова тясно място с голи мъже, но когато става дума за жени, не виждам къде е проблема.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
А за чехли в сауната - е тва па за пръв път го чувам  Shocked Shocked Shocked

заради гъбичките по краката  Peace

# 39
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А за чехли в сауната - е тва па за пръв път го чувам  Shocked Shocked Shocked

заради гъбичките по краката  Peace


доколкото знам на гъбичките им трябва влажност и 40С...
в сауната не е влажно и е доста по-топло. ако няма влага те загиват.
тази, в която аз ходя е 95С и е с много сух въздух. та гъбите нямат шанс.

в сауната с пара аз не влизам Naughty не мога да дишам...

# 40
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Е мъжът ти не мрънка ли че ходиш чисто гола пред други мъже??? newsm78
И добре ако той е там да речем става ама ако го няма незнам как би те пуснал гола с чужди мъже??
Shocked
Добре де, а твоя пуска ли те да се преглеждаш при акушер-гинеколог? newsm78

# 41
  • Мнения: 444
С бански , не се чувствам комфортно гола сред непознати хора !!!

# 42
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Гола и в/у хавлия. И започвам да се разтичам  Laughing
Само, че аз ходя в малко салонче където в сауната винаги съм била сама  Wink

# 43
  • Мнения: 127
Винаги с моя кърпа и най-малкото долнище на бански(зависи в каква сауна съм-смесена или само за жени).
От хигиенична гледна точка това ми се струва недопустимо....

 Peace

# 44
  • Мнения: 2 723
Е мъжът ти не мрънка ли че ходиш чисто гола пред други мъже??? newsm78
И добре ако той е там да речем става ама ако го няма незнам как би те пуснал гола с чужди мъже??


Еееееее, шегуваш се, нали  hahaha

# 45
  • Мнения: 674
Е мъжът ти не мрънка ли че ходиш чисто гола пред други мъже??? newsm78
И добре ако той е там да речем става ама ако го няма незнам как би те пуснал гола с чужди мъже??


Еееееее, шегуваш се, нали  hahaha
Въобще не се шегувам. Представи си в една сауна ти да си гола и още 3-4 чужди мъже голи около теб - е незнам кой нормален мъж би позволил подобна ситуация с жена му... newsm78

# 46
  • Мнения: 2 723
Ами мацка, не знам какви са отношенията в твоето семейство, но моя мъж ще ми се изсмее, ако му "забраня" да влезе в сауната с голите жени.
Сигурно няма да повярваш, ама хората ходят на сауна, не за да зяпат голи тела и със сигурност голотата не ги възбужда - поне не в сауната.

Аз продължавам да мисля, че се бъзикаш, ама не съм си изпила кафето и затова така сериозно

# 47
  • в стаята
  • Мнения: 469
Аз влизам с бански, не бих се съблякла пред публика  Rolling Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 589
Не знам вие как влизате в сауна но за мен нормалния вариант е човек да влезе поне с една кърпа на кръста. Да ама не...  Днес сутринта дадох 15 лв.за сауна в елитен хотел и тъкмо когато се бях отпуснала и си релаксирах в сауната /дотогава имаше само още една жена която си беше с бански/  влязоха три жени които не си бяха направили труда да вземат и една хавлия от съблекалнята /там имаше оставени достатъчно/ да си преметнат и най демонстративно се разкикерчиха чисто голи пред нас.  Е ние им показахме че не ни е приятно някой да се е разкрачил гол пред нас но на тях въобще не им пукаше и си говореха някакви весели случки хилеха се и въобще не им пукаше че това е обществено място все пак и човек не си е вкъщи. След малко си тръгнах и бях направо бясна #Cussing out #Cussing out #Cussing out.   Аз съм много демократична но тези момиченца и липсата на всякакъв усет и култура ме извадиха извън нерви...
Та ми е интересно Вие как мислите в какъв вид е нормално човек да влиза в сауна и какво е вашето мнение?

С пуловер и клин за по силен ефект на изпотяване.кажи в кой хотел си ходила за да ти кажа защо така се държат "операторките" Joy Joy Joy Joy JoyЛично аз имах страхотен проблем с една лизбийка в сауната.Ей много нахално това чудо бе #2gunfire

# 49
  • Мнения: 2 563
Ау, какъв ужас, каква драма! Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 830
Няколко пъти съм ходила на сауна и бях с бански,ама това защото басейна беше наблизо и комбинирахме и двете неща.Иначе нямам нищо против голотата стига да не висят меса до земята тогава е грозна работа

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Навсякъде, където съм ходила на сауна няма отделно мъже, жени. Винаги съм била по бански, а за кърпата четох някъде, че се слага на главата да не ти изгори косата (ако сте без кърпа и я пипнете след това, ще разберете за какво говоря). Ако имам допълнителна кърпа сядам върху нея, иначе си сядам на пейката. Вярно че не е много хигиенично ама не бях се замисляла.

П.П. По принцип винаги гледам да комбинирам басейн и сауна.

# 52
  • Мнения: 102
Ле,леееееееее, ако отидете в родината на сауната-Финландия и влезете с бански, кърпа или тем подобни ще им вземете акъла. Там такова нещо няма-гол голеничък се ходи на сауна. Peace С кърпа за сядане, естествено. Naughty

# 53
  • Мнения: 22 887
С кърпа влизам.Не ме е срам да се съблека пред жени,но досега не съм виждала човек в сауна гол.
В Австрия,Германия,Тирол...е прието да се влиза гол в сауна,само се сяда върху една хавлия и всеки се чекне както му е удобно.На нас даже са ни павили забележки,когато сме влизали с бански и оттогава си знам,че по тези ширини се влиза гол.Аз слагам голяма хавлия и седя прилично. Wink

# 54
  • Мнения: 753
С кърпа влизам.Не ме е срам да се съблека пред жени,но досега не съм виждала човек в сауна гол.
В Австрия,Германия,Тирол...е прието да се влиза гол в сауна,само се сяда върху една хавлия и всеки се чекне както му е удобно.На нас даже са ни павили забележки,когато сме влизали с бански и оттогава си знам,че по тези ширини се влиза гол.Аз слагам голяма хавлия и седя прилично. Wink
е и в Китай е нормално да ядеш печени ларви и големи буболечки и те печени с марината, и е деликатес....но само в Китай

# 55
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В България не е много по-различно от Тирол. Зълва ми живее в Инсбрук и с нея ходим заедно на сауна.

# 56
  • Мнения: 306
Аз лично с бански

# 57
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В България не е много по-различно от Тирол. Зълва ми живее в Инсбрук и с нея ходим заедно на сауна.
Прекъснаха ме в работата и не можах да си завърша поста. Исках да кажа- да се сравняваме с Европа, не с Китай или Щатите.
Зълва ми ме научи да влизам гола в сауна и да се мажа цялото тяло и лицето с мед и зехтин- има страхотен ефект върху кожата... всякакви кремове, балсами и лосиони ряпа да ядат! Жалко, че имам проблеми с кръвното и сауана не е препоръчителна Confused

# 58
  • Мнения: 1
Редовно посещавам сауна. Предпочитам смесените, защото са по-големи и удобни. Винаги влизам гола с голяма кърпа. По преценка понякога прикривам интимните си части. Другите посетители обикновено влизат по същия начин, а някои се събличат направо голи.

# 59
  • Мнения: 55
Не съм  изчела всички мнения в темата, но ще споделя малко от моя международен опит. Става въпрос за Южна Корея, тук има много сауни - само за жени и само за мъже или смесени. В смесените ти дават екип (шорти и тениска) от сауната който трябва да облечеш задължително преди да те пуснат вътре, а в женската сауна се влиза смо ако си чисто гола и никакви бански не са позволени.

# 60
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Гола разбира се, стига да не  е смесена сауната.
Взимам кърпа на която лягам.
Все пак това е сауна и идеята е да се изпотиш, порите се разтварят и кожата започва да "диша". Да се увия като ханъма в кърпи и хавлии ми се струва абсурдно - та нали ще подгизна в собствената си пот.
Лишена съм от чувство за срам от себеподобните си, защото не смятам, че притежавам нещо по-различно от тях самите, но все пак не стоя с широко разтворени крака в сауната. Ако ли пък някой се смущава да ме гледа - може просто да си затвори очите.

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Би ми станало неприятно ако седят направо на скарите.

Да, точно така.
Преди години, когато учех, посещавах сауната, която беше долу в спортният център на Софийският университет. Ходех през ден и винаги имаше една дама, която вместо върху кърпа, лягаше върху едни найлони. Освен, че постоянно шумуляха, което беше вече наистина дразнещо ако искаш да се отпуснеш и да релаксираш, но и когато започнеше да се поти обилно, от найлона потта буквално се стичаше по долните скари. Беше отвратително.

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Не ходя на сауна, но според мен не само е неприемливо да влезеш гол ( без хавлия) и да седнеш на пейката, но си е направо гнусно. Нямам против голотата, а имам против липсата на елементарна хигиенна култура.

Ако си с хавлия, върху която да седнеш или легнеш какъв е проблемът?
Без хавлия, но с бански ми се струва също абсурдно да вляза. Какво като дупето ми е защитено, нали краката ми са върху скарите? А ако легна - цялото тяло?

# 63
  • Мнения: 343
Не обичам сауните, но определено съвсем ми се губи смисъла от занятието, ако киснеш вътре, покрит с хавлия или по бански. newsm78
Вече сядането върху хавлия е просто задължително от хигиенна гледна точка.

# 64
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Влизам гола, но взимам със себе си кърпа и сядам/лягам върху нея. Точно от хигиенна гледна точка. Не ме интересува дали някоя жена се дразни от мен. Няма да вляза в сауната по дънки само за да не дразня другите. Достатъчно се съобразявам като не внасям уредба с музика или семки които да люпя по пода (щото има и такива).

# 65
  • Мнения: 4 380
Не знам вие как влизате в сауна но за мен нормалния вариант е човек да влезе поне с една кърпа на кръста. Да ама не...  Днес сутринта дадох 15 лв.за сауна в елитен хотел и тъкмо когато се бях отпуснала и си релаксирах в сауната /дотогава имаше само още една жена която си беше с бански/  влязоха три жени които не си бяха направили труда да вземат и една хавлия от съблекалнята /там имаше оставени достатъчно/ да си преметнат и най демонстративно се разкикерчиха чисто голи пред нас.  Е ние им показахме че не ни е приятно някой да се е разкрачил гол пред нас но на тях въобще не им пукаше и си говореха някакви весели случки хилеха се и въобще не им пукаше че това е обществено място все пак и човек не си е вкъщи. След малко си тръгнах и бях направо бясна #Cussing out #Cussing out #Cussing out.   Аз съм много демократична но тези момиченца и липсата на всякакъв усет и култура ме извадиха извън нерви...
Та ми е интересно Вие как мислите в какъв вид е нормално човек да влиза в сауна и какво е вашето мнение?

ИЗКЛЮЧИТЕЛНО гола ходя в сауна. Намирам влизането в сауна по бански за ИДИОТСКО! #Crazy Sick

На който не му харесва да гледа други или да бъде гледан, да си направи в къщи сауна където да си бъде сам.

п.с. Обичам да се мажа цялата с мед в сауната. Flutter

Последна редакция: нд, 23 сеп 2007, 18:27 от xenia

# 66
  • Варна
  • Мнения: 826
Никога не съм ходила на сауна.Нямам си и идея как се влиза ...  Laughing

# 67
  • Мнения: 2 723
п.с. Обичам да се мажа цялата с мед в сауната. Flutter

Мммммм и аз  Blush

# 68
  • Мнения: 1
Правила за ползване на сауна!
Предлагаме ви един сеанс на класическа сауна, който обикновено продължава от 1.30 до 2 часа.
 Отделно ви предлагаме правила за първото, второто и третото влизане в сауната,
според нашата програма. Спазвайте нашите съвети, за да използвате сауната пълноцено и да
 се почувставте освежени и отпочинали:

Проверете с колко време разполагате
Сауна се взима чисто гол
(не бъдете срамежливи)
Задължително се взима душ преди и след стоенето в сауната
Ръцете и краката винаги трябва да са топли преди влизане
Не влизайте в сауната само за да се стоплите
Проверете с колко време разполагате

Трябва първо да сте сигурни, че разполагате с достатъчно време. Първата стъпка
е да се успокоите психически, което е лесна работа за любителя на сауната, който п
редварително знае колко полза ще извлече от стоенето в сауната. Междувременно
 всякакво бързане е абсолютно забранено.

Сауна се взима чисто голНе се притеснявайте да се съблечете чисто гол.
Забравете за банския,
защото той пречи на изпаряването на потта и създава хигиенен проблем.
Оставете гривната, бижутата и часовника на гардероб,
защото металните предмети могат да изгорят кожата ви.

Вземете си душ

Сеансът трябва да започне с душ, който не трябва да се счита за излишен.
Той спомага за пълното наслаждение от сауната, като осигурява чистотата на кожата.
(надяваме се, че не е нужно да споменаваме, че взимане на душ това означаване сапунисване
 на цялото тяло).

# 69
  • Мнения: 569
Ами влизам с бански.

# 70
  • Мнения: 2 379
Ъъъъъ, един тъп въпрос..... Blush
Може ли да разкажете как става мазането с мед и зехтин? newsm78
Къде мед, къде зехтин? Смесени, отделно, по колко? Ами ако се правят няколко сеанса сауна, при всяка почивка меда и зехтина се измиват и при следващо влизане пак се маже?
Обяснете, моля, как става мазането, понеже бих се намазала следващия път и искам да знам как става. Laughing

Иначе по темата:
Първия път, когато ходих на сауна, влязох с бански от страх и за да видя какво е. Laughing
После вече започнах да ходя нормално, т.е. гола.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Ъъъъъ, един тъп въпрос..... Blush
Може ли да разкажете как става мазането с мед и зехтин? newsm78
Къде мед, къде зехтин? Смесени, отделно, по колко? Ами ако се правят няколко сеанса сауна, при всяка почивка меда и зехтина се измиват и при следващо влизане пак се маже?
Обяснете, моля, как става мазането, понеже бих се намазала следващия път и искам да знам как става. Laughing

Иначе по темата:
Първия път, когато ходих на сауна, влязох с бански от страх и за да видя какво е. Laughing
После вече започнах да ходя нормално, т.е. гола.


Аз имам едно шишенце, което пълня със смес поравно зехтин и мед и в сауната разбивам докато стане течно от топлото.
На първото влизане не се мажа, очаквам да се изпотя, кожата да омекне и порите да се разширят. След 10-15 минути си взимам студен душ и се връщам. Със златна халка почиствам лицето / ако някой не го знае, ефекта е почти както след почистване при козметик/. Пак си взимам студен душ и на третото влизане в сауната мажа със сместа. Стоя отново 10.15 минути / според моментната обща кондиция/.
С това приключвам.
Кожата наистина стои кадифена след подобна сауна.

# 72
  • Мнения: 2 379
Мерси, Додо! Simple Smile
Определено звучи много добре. thumbsup
И това за златната халка не го знаех.

А в турска (парна) баня как влизате? Mr. Green
Аз съм лЮбителка и на парната баня и, понеже там не е толкова горещо, диша се по_леко и издържам повече време Simple Smile, си правя някои процедури:
Мажа тялото с някакво ароматно масажно масло. Предпочитам някакъв свеж и тонизиращ аромат. После си слагам едни ръкавици, които са като плетени от слама (не знам точно от какъв материал са) и започвам да масажирам тялото. Приятно е и има пилинг ефект.

# 73
  • Мнения: 945
В турска баня не обичам да ходя, че много ми миришат на хлор. Но там където ходим в сауна имат и турска баня и правят пилинг с морска сол... ама както каzах, там ми е студено и ми мирише на хлор  Stop и не влиzам...

# 74
  • Мнения: 1 017
Ле,леееееееее, ако отидете в родината на сауната-Финландия и влезете с бански, кърпа или тем подобни ще им вземете акъла. Там такова нещо няма-гол голеничък се ходи на сауна. Peace С кърпа за сядане, естествено. Naughty


 Peace именно  Grinning
На вратите на сауните към плувните басейни има дори един такъв знак, зачеркнати бански.
МожеШ да влизаШ увита и с кърпа, естествено, но е истина, че Ще те попогледнат особено.
Ако си в хотелска сауна, където има и чужденци, кърпата не е необичайна, но в повечЕто случАи по това познаваШ, чЕ не е местна дамата  Wink

В смесените обЩествени сауни е нормално да влизаШ с хавлия, но има и хора на които не им пука. КАто скачаШ в езерото обачЕ си без бански в повечЕто случаи  Crazy (докато ги сложиШ си се охладил достатъчно, за да не искаШ да скачАШ в ледени води отвън  Laughing)

Винаги сядам на хавлия, и не се интересувам много от околните, заЩото на моето д... си му е чисто. Но пък и не съм видяла тук някой да не използва такава. Има и едни хартиено подобни салфетки, за сядане в сауната, всяка сауна за обЩо ползване ги предлага. 

Когато сме с приятели в сауната у дома, обикновено ходим само жените/съответно мъжете, естествено без хавлии. Ако се наложи да се "смесим", зависи от приятелите  Grinning

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 11:11 от mama B

# 75
  • Мнения: 102
dodo_dodo Как точно става това с почистването с халката? Blush

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
dodo_dodo Как точно става това с почистването с халката? Blush

Просто изтъргваш кожата с ръба на халката - там където имаш по-разширени пори. Но внимателно все пак. Simple Smile
Погледни от вътрешната страна после и ще се удивиш какво ще откриеш.

# 77
  • Мнения: 674
Ле,леееееееее, ако отидете в родината на сауната-Финландия и влезете с бански, кърпа или тем подобни ще им вземете акъла. Там такова нещо няма-гол голеничък се ходи на сауна. Peace С кърпа за сядане, естествено. Naughty


 Peace именно  Grinning
На вратите на сауните към плувните басейни има дори един такъв знак, зачеркнати бански.
МожеШ да влизаШ увита и с кърпа, естествено, но е истина, че Ще те попогледнат особено.
Ако си в хотелска сауна, където има и чужденци, кърпата не е необичайна, но в повечЕто случАи по това познаваШ, чЕ не е местна дамата  Wink

В смесените обЩествени сауни е нормално да влизаШ с хавлия, но има и хора на които не им пука. КАто скачаШ в езерото обачЕ си без бански в повечЕто случаи  Crazy (докато ги сложиШ си се охладил достатъчно, за да не искаШ да скачАШ в ледени води отвън  Laughing)

Винаги сядам на хавлия, и не се интересувам много от околните, заЩото на моето д... си му е чисто. Но пък и не съм видяла тук някой да не използва такава. Има и едни хартиено подобни салфетки, за сядане в сауната, всяка сауна за обЩо ползване ги предлага. 

Когато сме с приятели в сауната у дома, обикновено ходим само жените/съответно мъжете, естествено без хавлии. Ако се наложи да се "смесим", зависи от приятелите  Grinning
Ако са непознати добре да речем човек ще влезе гол но 2-3 приятелски семейства да влязат чисто голи в сауната не го възприемам нещо newsm78 newsm78

# 78
  • Мнения: 1 017
Ле,леееееееее, ако отидете в родината на сауната-Финландия и влезете с бански, кърпа или тем подобни ще им вземете акъла. Там такова нещо няма-гол голеничък се ходи на сауна. Peace С кърпа за сядане, естествено. Naughty


 Peace именно  Grinning
На вратите на сауните към плувните басейни има дори един такъв знак, зачеркнати бански.
МожеШ да влизаШ увита и с кърпа, естествено, но е истина, че Ще те попогледнат особено.
Ако си в хотелска сауна, където има и чужденци, кърпата не е необичайна, но в повечЕто случАи по това познаваШ, чЕ не е местна дамата  Wink

В смесените обЩествени сауни е нормално да влизаШ с хавлия, но има и хора на които не им пука. КАто скачаШ в езерото обачЕ си без бански в повечЕто случаи  Crazy (докато ги сложиШ си се охладил достатъчно, за да не искаШ да скачАШ в ледени води отвън  Laughing)

Винаги сядам на хавлия, и не се интересувам много от околните, заЩото на моето д... си му е чисто. Но пък и не съм видяла тук някой да не използва такава. Има и едни хартиено подобни салфетки, за сядане в сауната, всяка сауна за обЩо ползване ги предлага. 

Когато сме с приятели в сауната у дома, обикновено ходим само жените/съответно мъжете, естествено без хавлии. Ако се наложи да се "смесим", зависи от приятелите  Grinning
Ако са непознати добре да речем човек ще влезе гол но 2-3 приятелски семейства да влязат чисто голи в сауната не го възприемам нещо newsm78 newsm78

Да, и аз така се чувствам в повечЕто случАи с приятелските двойки. ОбачЕ някой от мъжете срам нямат, та това имах предвид под "зависи".

Но пък от друга страна, като бяхме "по млади", по не ни беШе срам, и женската чАст   Blush А и да си кажа, никой нито те гледа, нито те коментира. В крайна сметка се чувстваШ по неудобно ако си "облечЕн"  Wink

# 79
  • София
  • Мнения: 589
Ау, какъв ужас, каква драма! Rolling Eyes

Това до мен ли беше адресирано????????????????????

# 80
  • Мнения: X
това с масажа с мед и зехтин звучи интересно, ама не се ли цапа след вас
или го правите само в домашна сауна

иначе тук - Швеция, в сауните не се влиза с бански - развалял се от жегата
повечето жени влизат с кърпи - едни си ги постилат и сядат отгоре, други се седят загърнати
към моя фитнес сауната е смесена, но аз там не ходя, а на сауната към аквапарка, която е в женската съблекалня и е само за жени
но не съм видяла някой да се маже с нещо или нещо друго
а за пръстена и аз съм чувала, ще взема да пробвам следващия път

Общи условия

Активация на акаунт