За дъжда и такситата, за такситата и дъжда... в голЕмото село София

  • 4 778
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 156
И в Пловдив е така,когато завали дъжд,все едно ураганна буря се извива-задръствания,ожулени ламарини и изнеревени шофьори.
Доста сериозни клиенти сме на една фирма,така че с такситата проблеми нямам,но движението е направо изнервящо.
Аз пък съм чувала от шофьори,че често при дъжд заявки не вземат,за да не се бутат по улички.Щом вали,все някой от стоянка или от улицата ще ги хване.
Ама въпросът ми е какъв е смисълът от тях тогава Thinking?

# 32
  • Мнения: 1 520
Много неприятно, защото се оказва, че един дъжд е в състояние да блокира всичко планирано.

Аз от преди имам много лошо подобно изживяване.
Още водех детето си на рехабилитация. Часът ни беше рано сутринта. Зимата. И към 8.00 си извиках такси от Орлов мост за Красна поляна. Всеки ден пътувах с една и съща компания. Бяха ме научили по гласа вече. Един маршрут.
Казаха, че идва до 3-4 минути и ние с детенце, тъкмо станало от сън (към 1г. 5-6 мес. да е бил) слизаме долу пред кооперацията. И като се започна едно чакане, никога преди не ни се беше случвало.
Чакахме, чакахме, нищо. Звъня на момичето, но то вече си е минал половин час, тя се обади насам натам и каза, че веднага изпраща кола. Тази втора кола дойде действително за 1-2 минути. И човекът като ме видя с детенце, направо се ядоса заради другия си колега. И вика  Как може така. Той е взел някой за по-дълъг курс като го е спрял. Обади се веднага по радиостанцията, отбелязаха го оня по каналния ред за наказание. И човекът откровенно ни съжали, при тия минусови температури тогава, още повече че действително всеки ден, по едно и също време с тяхната компания ходехме на това едно и също място. Със абсолютна сигурност заявявам, че от този адрес знаеха конкретно кого возят.

Даже сега като го пиша и ме хваща яд тогава за тоя шофьор, първия. Алал да са му били тия пари дето в повече ги е спечелил.

Естествено детето ми тогава се разболя с бронхит. Даже май точно тогава влязохме за сефте в болница.

Нямам думи. Просто има някой отвратителни шофьори, крайно елементарни.
Ама то дал Господ черни овци във всяка област. При таксиджиите му се е отпуснала шепата. Mr. Green

# 33
  • София
  • Мнения: 4 423
Драгонче, съжалявам мила, че така е станало Confused
В крайна сметка ми имаш телефона, знаеш, че мъжът ми няма да откаже никога - обади се бе човек, след 10 минути където и да си, ще е при теб Hug

# 34
  • Мнения: 677
Бубс, напиши го за всички де.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 423
Е, не ми е удобно, може да се разтълкува като реклама, иначе той наистина е най  - отзивчивия човек, който познавам - в 2ч през нощта е ставал ако му се обадят по телефона.

# 36
  • Мнения: 4 195
Драгоне, другия път звъниш и казваш - родилка, с 7 см разкритие..... Wink
включих се само за да те разсмея, щото такси рядко ползвам, но ти предлагам нещо, щом позлваш толкова често такси, си хвани един - на Бубка мъжа примерно, и да ти е персонален, викай винаги него, може да го чакаш 5 мин повече, но ще имаш поне някаква сигурност, не че винаги ще е свободен на секундата, но е вариант, много хора го правят Wink
а мен питаш ли ме, като носих чадър 2 месеца всеки ден, и само днес не го взех, и се изиспа целия дъжд върху мен Wink

# 37
  • Мнения: 677
Драгонче, съжалявам мила, че така е станало Confused
В крайна сметка ми имаш телефона, знаеш, че мъжът ми няма да откаже никога - обади се бе човек, след 10 минути където и да си, ще е при теб Hug

Бубс, тва ЛС ли е или пост, да не си объркала?

# 38
  • София
  • Мнения: 2 623
Нищо ново под слънцето, както казват хората  Rolling Eyes
В сферата на услугите България сигурно се нарежда
на едно от последните места. Тук нямаме култура
на обслужването в коя и да е област.
Специално за такситата имам особено мнение
и ми е интересно да разбера на какво основание
претендират изобщо за нещо /като повишаване
на цената на км пробег/, без да спазват елементарни
правила и култура нулева.
1. Оправдание, че цените на газта и бензина се вдигат -
ха ха ха - 80% от такситата зареждат метан. Сами си направете
сметката
2. Пушат без дори да те попитат дали би ти пречило
Преди месец взимам такси да водя малкия на преглед
в болницата. Шофьора е уведомен за къде отиваме и
той най-нагло на 200 метра от болницата пали цигара.
Сякаш не можа да изчака 2 минути  #Cussing out
3. От 5 коли 4 ми отказват ако маршрута е по-къс от
6-7 спирки /образно/.
4. Някои таксиметрови шофьори мисля, че дори не знаят
какво е баня  Sick
5. Всекидневно съм свидетел как се изхвърлят от прозорците
им чашки от кафе, обелки от вафли, празни кутии от цигари
и т.н.
Ами след всичко това, нужно ли е да коментираме повече ?
Просто заслужават никой и по никакъв повод да не ползва
"услугите" им. Жалко само, че това е невъзможно  Thinking

# 39
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
То да беше само дъжда ...
Налага ми се често да пътувам до София с автобус, тръгващ в 4 часа сутринта.
Все ми се беше случвало да закъсняват, но в последно време не си вдигат телефоните
толкова рано. Нямало било дежурни ... и само се надявам да не изпусна автобуса някой ден  ooooh!

# 40
  • Мнения: X
Ами това е София! Като паднат две капки дъжд, настъпва тотален транспортен колапс. И аз днес отидох до работата за 40 мин. с маршрутка, вместо за 20. И се чувствах плюнка, захвърлена на вятъра! Шофьорът си пълнеше маршрутката - 10, 20, 30 човека, караше като луд /разписание гони човека/ и ни изпопребиваше при всяко натискане на спирачката!
Чакам метрото! Сигурно ще е златно с диамантено покритие - толкова време го чакаме, сигурно ще е страшно готино! Иначе хората от Младост живи да ги ожалиш...нема такова чудо!

# 41
  • София
  • Мнения: 2 859
специално съм написала, че темата не е да плюем таксиметровите шофьори, а по един съвсем конкретен повод - исках да разбера къде куца и къде се къса веригата -- в 4-хилядната бройка на Сопрано-то и някои други причини /от отговорите дотук/

Буболина, не ми е запаметен номера ти в гсм-а ми

Чут Чут, а още по-смешното, че докато пусна темата тук и дъжда спря  ooooh!

# 42
  • София
  • Мнения: 2 623
специално съм написала, че темата не е да плюем таксиметровите шофьори, а по един съвсем конкретен повод - исках да разбера къде куца и къде се къса веригата -- в 4-хилядната бройка на Сопрано-то и някои други причини /от отговорите дотук/


Никой не е оплют според мен, но проблемите
изтъкнати от мен, не са по-малковажни от
проблема, че в дъжда няма таксита.
Това също е част от културата на обслужване.
Нямаш право да си позволяваш да караш клиент
да те чака 40 минути, независимо от обстоятелствата.
Същия клиент утре вече ще е клиент на конкуренцията.
И да търсиш отговори, или няма да ги намериш или
ако ги намериш, нищо няма да промениш.
Защото кучето си лае, а кервана си върви .......
И утре когато цената стане 1.10 на км пак ще се
возим и пак ще си задаваме същите въпроси,
а промяна няма да има и на йота  Naughty
Спирам да пиша !

# 43
  • Мнения: 3 835
Изобщо не мога да разбера каква е връзката м/у дъжда и липсата на таксита. Вярно е, че имам кола, но и таксита ползвам. Лично аз такива драстични проблеми не съм имала.
Dragon's Bride, много съжалявам, наистина може и за добро да е.

Такситата нарочно ли ги правят тези номера по време на дъжд. Чак пък лоши атмосферни условия. Един дъжд, какво толкова, караш малко по-внимателно.
Единствено си спомням, че на една нова година, страшен сняг, такси абсурд, хората за гушите се хващаха заради такси, се прибрахме пеш. Аз на ........найсе сантиметрови токчета.

# 44
  • Мнения: 834
Такаааа, аз съм една от малоумните диспечерки Embarassed
Обяснението е следното. В компанията, в която работя има примерно 300коли. От тях да кажем, че работят 250 бр. Имаме си корпоративни клиенти /плащат с талони и ваучари/, редовни кешови клиенти и "парашутисти"/обадили се случайно,редовни клиенти на конкуренцията/.
Шофьорите пък са 2 вида: 80% "тиквеници" и 20% професионалисти /% са условни/.
В ситуаця на дъжд, сняг или празник 1-вата категория шофьори се изключват умишлено от системата на ЦДП /центр.диспечерски пункт/ и си правят на улицата каквото си поискат, а в последствие после ние получаваме оплаквания от "ужилени" клиенти.
От 2-рата катег. шофьори остават много малко /да кажем 50/, работещи с ЦДП. С тези шофьори гледаме да обслужим най- напред корпоративните клиенти, след това редовните кешови и чак тогава "парашутистите".
Сами си направете сметка #Crazy защо се чака така, ако поръчате по телефон. Шанса ви да ползвате такси е по- голям на улицата със 100%-ов риск да ви вземат повече пари от нормалното #2gunfire
За клиентите също има какво да кажа, но понеже съм достатъчно малоумна, няма да правя нито положителен, нито отрицателен коментар Naughty А и темата е с конкретен въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт