Тийнейджърите ІV

  • 18 611
  • 343
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 901
За първи път влизам в тая тема,но нещо не схванах-за нас ли си говорим или за децата? newsm78

За децата си говорим.
За чувствата им.
За проблемите им.
За неуспехите им.
За успехите им.
За тях самите, но и за влиянието им върху нас самите и как да го приемем, преодолеем или управляваме.
За много и най-различни неща говорим вече четвърта тема.
Добре дошла и надявам се, че ще се почувстваш комфортно.
 Hug Hug Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 900
Аз не разбрах защо на 25 страници само се отваря нова тема?

Заради правилата на форума - дори е след 15 страница  Peace

Гледах таткото на Криско. Тъжна история, но...медицината в България изобщо не е на ниво за лечение на рядки заболявания, това е положението. Не разбрах какво ще им даде лечението в Англия. Искат ясна диагноза и прогноза? Не съм чела темата им, ще я прочета като имам време.

п.с. сещам се как бяха оплюли тук английската здравна система едва ли не убиваща хора.
Ксения,нашата здравна система също е много оплювана и не на ниво,но има случаи,когато Бг лекари са спасявали човешки живот,а в чужбина са се проваляли и казват "Нищо не можем да направим." Peace

Извинете за спама  Embarassed

Медуна, тук не само, че не могат да спасят живота на Криско,
а и НИКОЙ не знае какво да прави  ooooh! ooooh! ooooh!
Изобщо не става дума за здравната система,
а за невъзможност да се помогне!!!
Семейството търси контакти с клиники,
имащи опит с това рядко заболяване  Praynig Praynig Praynig

За първи път влизам в тая тема,но нещо не схванах-за нас ли си говорим или за децата? newsm78

Освен за децата,
чисто егоистично,
аз говоря и за себе си  Wink

Обединява ни "наличието"  Laughing на тиЙнейджър  Joy Joy Joy

Мойто диване май има алергия от училище  ooooh! ooooh! ooooh!
Пак сме болни  Mr. Green Confused Confused Confused

Успешен ден момичета  Hug Hug Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 941
Здравейте и от мен!
Чета ви от доста време, заради тази тема се и регистрирах  Laughing
И аз съм на същата вълна, имам син, който след 3 месеца ще стане на 15, така че всички тези емоции не са ми чужди Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 900
Иве - ДОБРЕ ДОШЛА  Hug Hug Hug

Ще ближем рани заедно  Wink Laughing

# 19
  • Мнения: 967
И ние сме болни. Като и е лошо са по-малко тръшканията, по-хрисима става, ама аз си я искам здрава, пък какъвто ще характер да показва.

# 20
  • София
  • Мнения: 941
Иве - ДОБРЕ ДОШЛА  Hug Hug Hug

Ще ближем рани заедно  Wink Laughing

Благодаря   bouquet

Дано не се налага често да ги ближем  baby_neutral baby_neutral

# 21
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Алекс, можеш да ми пратиш линка, интересува ме, че моя разбойник се е запалил по мускули и фитнес, тренира три-четири пъти в седмицата и дори вече пие креатин. Браво  за тае-бото. Поздравления! На мен също ми се ще да ходя на нещо подобно, ама не мога да си намеря съмишленик.
Мина, и мойто диване май има алергия от училище, щото и ние сме болни, от сряда не е на училище. Някакъв скапан грип е май. Предпочитам да си е диване ,ама здраво.
Ива, добре дошла! Май сме по-малко майките на момчета, които пишем тук.

# 22
  • Мнения: 2 724
Силви,виж тук :  http://www.fitnes-bg.com/%D4%E8%F2%ED%E5%F1/%D5%F0%E0%ED%E8%F2%E … E%E1%E0%E2%EA%E8/
 Прочети и тази статия, според мен всичко трябва да е с мярка.
 http://www.bb-team.org/articles/1403

# 23
  • Мнения: 4 076
Първи впечатления от езиковата гимназия,където е "зайче" Simple Smile-детето е изтощено,аз съм със смесени чувства.Май в София не е така,но ние имаме занималня,която е задължителна,пишат се отсъствия и е съвсем самостоятелна учебна единица,т.е. учат отделен материал,взимат други думи и се изпитват.Целият учебен ден й е от 8,15 до 18,15 или 19,с 45 мин.пауза за обяд,когато дъвче хамбургер или сандвич,тъй като стол нямат.И,естествено,малки междучасия.Днес имат часове само по езика,нищо друго  #Crazy
Може и аз да изтрещявам,но ми се вижда прекалено.А вашите нови училища как са?Снощи класната ги предупредила да не се разболяват,че ще им се натрупат стотици думи...ей,пусти комунизъм,от едно време все гледахме по трудния начин да станат нещата!!Толкова ли не можа да каже"Човешко е да се разболееш,ако стане така,ще преснимате думите от съучениците си,а аз ще ви изчакам да наваксате.Няма страшно,вие можете да се справите,умни дечица сте!".Все да плашим,стресираме,вместо да окуражим и подкрепим.
Иначе започна да свиква и да се сприятелява с децата.
При вас как е картинката?

# 24
  • Мнения: 2 724
LilaC,моята дъщеря мина по този път миналата година.
Цял ден в училище, само език и тук там -математика и БЕЛ.
Много е натоварващо, но оживя Laughing.
Оказа се ,че тази година е още по- натоварващо.
Не им стига времето за преподаване в редовните часове и наваксват в СИП.

# 25
  • Мнения: 4 380
Какъв език учи, LilaC? Не се оплаквай, не са три като нашите. Laughing Ние сме на училище до 16 ч. с час за обяд. Обядва или в стола, където си е скъпичко, или каквото си носи от къщи.

# 26
  • София
  • Мнения: 941
LilaC, моят син миналата година беше подготве и от опит знам, че децата са издържливи и това натоварване  изобщо не ги смазва. Просто свикват и започват да го считат за нормално. В началото тези 100- 120 думи дневно им идват множко, но с течение на времето ги научават за нула време. Ние занималня не сме имали, но ученето вкъщи понякога беше до 12-1 часа, когато се помотае следобяд. Часовете по езика са по 4-5 дневно, но следващата година пък е по-лошо. За разболяването е така, просто няма начин да се навакса изпуснатото, в класа на сина ми също предупредиха много, ама много да ги пазим от разболяване, че ще закъсат. Слава богу, опазихме го  Simple Smile Няма време за изчакване на разболелите се да наваксат- ако се изчакват 26 ученика представяш ли си докъде ще я докарат.
Все пак, всичко е на плещите на учителя по езика, той има методи и средства да ги стимулира, амбицира, изчака, ако вижда, че темпото е непосилно.
Успех на детенце и ще видиш, че тревогите ти са напразни  Peace

# 27
  • Мнения: 4 076
Немски,Ксения.Догодина добавят английски.
А,разбира се,че ще оцелее-както всички,така и тя.Може би ми е професионална деформация,но винаги търся най-ефективния и най-безболезнения метод  Simple SmileОсобено пък при децата,за които най-важно е да са живи,здрави физически и със стабилни психики.aleks,при нас най-трудно е в 8 клас.От 9ти занималнята отпада,училището става половин ден и като цяло ги оставят-който иска,учи,който не-така си и завършва,без да знае езика.

# 28
  • Мнения: 25 633
При вас как е картинката?

Диването е щастливо.  newsm78
Имат само по 6 часа дневно, от тях 3 са английски, 3 са общообразователни предмети. Сега се запознават с учителите, харесват му на пръв поглед. Има си приятели там, включително и от по-големите ученици, та ходи с голямо удоволствие на училище. Още повече, че страшната учителка по английски, с която толкова го плашеха, нямало да му преподава, ами някаква млада и "много готина".  Rolling Eyes Успял да впечатли учителката си по биология, поне така ми се похвали.
Единственото му разочарование е, че тази година няма да учат компютри, което беше голям шок за него.  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 967
Ой, миличките! В подготвителен клас трябва да се проявява много разбиране към детето. Режима е драконовски!
Като си спомня за себе си, тръпки ме побиват отново! Тогава взимахме по 50 думи на ден!!!! Спомням си, че до втория срок нямах нито една тройка, само двойки! Не бях единствена, но когато след едно контролно един съученик!!! се разплака и каза че мисли, че няма да се справи, се отчаях ужасно!
Така че това е най-тежката година в езиковата гимназия! Трябва детенце да стисне зъби, да издържи на психическия натиск и всичко ще бъде добре.
Съветвам да го освободиш от всички къщни задължения, да зареже извънкласните занимания за 1 година, да ходи само на спорт, да се наспива събота и неделя доколкото е възможно!
Да не му се караш за оценките - натиска и амбициите на другите съученици и натиска от учителите със сигурност е доста голям (това стига!) и при всяка ниска оценка да го поощряваш, че следващия път ще е по-добре. Помага отначало не да се гледат оценките, а броя на грешките и така да се мери прогреса. Аз започнах трудния период с 37 грешки, което е двойка и завърших с 7,5 грешки (което е едвам тройка). По страниците на езикови гимназии има форуми - нека прочете какво пишат другите деца за техните несгоди и трудности ( да види, че и други са оживяли такъв режим)

Не изтрещяваш, прекалено е, но това е положението! Съвета на учителката да не се разболява е явно да се стреснат малко. Тя не може да ги изчака, а ако изпуснеш например 300 думи за една седмица, яко да ти е дупе и следващата седмица идват следващите "думи". Мисля, че целта е за една година да имат 5 000 думи в запас (делено на 40 седмици грубо без ваканции са 125 думи на седмица с преговор и затвърждаване) - за да могат да говорят.
Мойта щерка макар и само 5 клас ходи и леко болна на училище (Дай един "Фервекс" и тръгвам, нищо ми няма!! newsm78). Като някой се разболее, не го "застрелват" естествено, но учителя дава целия! материал за наваксване. При целодневно обучение това е завидна купчинка за една седмица. Миналата година като получи една "папчица" #Crazy за наваксване, само си поплака малко и ми каза "Мамо, никога повече не искам да се разболявам!".

Какъв беше лафа "Ще свикнем! Ако не свикнем, ще умрем! Ако не умрем, ще свикнем!"  bouquet   Hug

Общи условия

Активация на акаунт