Нов детски кът във кв. Младост - Варна

  • 6 403
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 594
и аз ходих и на мен много ми хареса  ,още не е довършена ще има кафе и замък
много готини катерушки... супер е площадката
но си има един и то голям недостатък , пълна лудница е и трябва непрекъснато да си след детето от което  моето се изнерви , защото трябваше да го пазя да не го бутнат люлките  и от блъсканицата от деца и родители на батута, и на пързалките и  ако само се обърна край ще го изгубя в народа .

# 31
  • Мнения: 13
Варна е прекрасен град! Заслужава хубави площадки /още няколко поне/ и още много други неща. Чудесно, че са направили тази площадка. Разбира се че могат да се направят много забележки по нея, но обосновано а не просто да се говорят празни приказки и оплаквания - така става по-зле. ДГ могат да се построят и на други места, това вече е свършен факт. По-добре да се дискутират новите възможности, а не как можело да се построи нещо друго. Нека да вървим напред.

Силно се възмутих, че някои хора смятат, че не заслужават такова нещо. А какво заслужаваме - да си стоим в калта ли? Ако продължаваме да живеем идеята че не заслужаваме нещо - никога няма да го постигнем и заслужим. Какво значи че не сме научени? Кой да ни научи бе хора? newsm78
Човек като иска нещо мисли как това да се случи, а не да мислим как ще станем достатъчно културни за да имаме нещо. Кога ще започнем да пазим и какво да пазим? Нали трябва да се промени облика, да се положат някакви усилия. Трябва самокритичност - желание за промяна на конкретни неща, а не критикарство. Всеки казва, че България е ...един куп негативи и до там стига. Изглежда, че на хората им харесва повече да живеят сред мръсотия и ограничение, отколкото да поискат нещо по-добро.
Щом нещо се чупи и унищожава, може да се измисли начин да се наложи санкция. Ако не - общината ще дава още пари или ще подновява или ще строи друга площадка.
Не бива да спираме да искаме. В края на краищата винаги има начин, а и толкова пари се крадат и харчат за глупости.
Дори и да нямаме опит и вяра, ами да започнем и ще добием, не е толкова трудно. Това е единственият начин /чрез организирани действия/ да си помогнем, да си повярваме че можем. И в чужбина имат същите проблеми, изобщо не си живеят царски както изглежда от тук, просто хората правят нещо, независимо от обстоятелствата и подробностите над които българите постоянно се замислят и задръстват и нищо не правят, само си измислят извинения за да не направят нищо.
Обединете се около една идея или няколко, направете тема или раздел, разгледайте възможностите и пристъпете към действие. Интернет е добра възможност. Ако искате тази площадка да се опази - има си начини. Колкото повече разчитаме на собствените си действия и идеи, толкова по малко бюрократски срещи с властта има. Това е - гражданското общество само си върши работата. Не може да се чака само на общината или на... извънземните - това никъде го няма.

# 32
  • Мнения: 274
.....Силно се възмутих, че някои хора смятат, че не заслужават такова нещо. А какво заслужаваме - да си стоим в калта ли? Ако продължаваме да живеем идеята че не заслужаваме нещо - никога няма да го постигнем и заслужим. Какво значи че не сме научени? Кой да ни научи бе хора?


това можем да го коментираме ние тук, които определено сме много малка част от обществото. Не е оспорим факта, че не се пази всичко това. Аз не мога, нито ти да отговаряме за постъпките на тази родители, които не са си научили, вече порастналите си деца, да пазят и наистина да се радват, и грижат за нещата които са общи, а не техни само. Така че само ние може да си коментираме тук кое можем и кое не, и кое заслужаваме. Така, че продължавам да твърдя, че една птичка пролет не прави - и ако само аз, ти и още 15-ина майки научим децата си да ги пазят, другите като не го направят какво правим .... така няма да се промени никога държавата ни. Прекалено дълбоко е насадено в българина чувството за безотговорност и безхаберие за обществените придобивки, които в крайна сметка са наши! Нито аз ще променя твоето мнение, нито ти моето. Така, че няма смисъл да спорим по въпроса. Всичко това не означава, че аз няма да се постарая да възпитам дъщеря си така, че да мога да съм сигурна, че някоя майка, на моето мнение, няма някой ден да коментира нейното невъзпитано поведение по площадките.

Последна редакция: нд, 23 сеп 2007, 22:53 от malka feia

Общи условия

Активация на акаунт