Ужасно ме боли зъб :( Това нормално ли е ?

  • 9 493
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • UK
  • Мнения: 3 959
Съжалявам, майка ми си легна, иначе щях да я питам. Дано някой ти отговори. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 792
....та смятам да устискам до утре ако не умра все пак  Rolling Eyes

 Гадно е да боли зъб, стискам ти палци да мине, но те съветвам все пак да отидеш на лекар, дори и утре сутринта да не те боли.

# 32
  • Мнения: 5 468
Абе иди да ти погледнат зъба в онзи денонощен център на ъгъла на Дондуков с Раковска. Ако си нямаш друга работа сега де Mr. Green. Не ти е много далече и току-виж пък и ти помогнат... Да те боли зъб е много гадно.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 623
Деб, поне 2 дни не жабури.
Мен не знам кой гений ми беше
казал, че като са ми извадили
зъб, трябвало да се жабуря със
смрадлика - лелееее голяма грешка.
Като ме заболя - щях да умра.
А работата била такава - след
вадене венеца изгражда ципа
/съсирек/ или каквото там е.
Съсъ жабуренето ти го махаш
и настава АД. Затова изчакай
поне 2 дни.

# 34
  • Мнения: 3 423
Имаш зъби, имаш проблем,
нямаш зъби, нямаш проблем.
Да ме прощава другарят Сталин...

Нормално е до седмица да те боли,
все пак работили са машини там.

# 35
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ох, направо ме заболя докато четях ooooh!
Джул, пускам ти на лични телефона на моята зъболекарка, за съжаление обаче работи от 1 следобед до 7 вечерта.
Дали ще ходиш на спешен или не, ако се съмняваш за поразия, най-добре си уговори час да те види и да прецени положението.
Оправяла ми е неспасяеми положения, всички други директно искаха да хващат клещите.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 623
Още веднъж благодаря на всички ви  Hug
Вие сте моята утеха и спасение в нощта   bouquet
Сега си лягам и ако мога да поспя ще съм щастлива.
Ако не, ще ходя на дежурен и това си е.
Да ви успокоя - в момента болката е поносима  Hug
Лека и спокойна нощ на всички ви  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 17 546
би трябвало утре болката да отмине. Така се получава понякога, не е необичайно явление. Може и до няколко дни след човъркането и пломбата да чувстваш някаква болка.

Махни този Аулин, замени го с Нимезил /не сега, по принцип/. Пак е прахче като Аулина, но е по-изчистен и по-щадящ към черния дроб.
Аулин (Производител - Helsinn; Лекарствени вещества - Nimesulide 100mg) и Нимезил (Производител  - Berlin-Chemie; Лекарствени вещества - Nimesulide 100mg)  са различните търговски названия на един и същи активен компонент, а именно нимезулид. Разлика в действието или качесвото няма, а само в цената, производителя и търговското име. Peace Ето имената на още три препарата  с активно вещество нимезулид, но с други имена и същото действие : Кокстрал табл. 100мг х 30  производство на Zentiva; Биолин табл. 100мг х 10  производство на Inbiotech Bulgaria и Олгон еф.табл. 100мг х 20  производство на E-Pharma Trento S.p.A.     

Пие се по едно прахче на 12 часа. Жабурене с ракия няма да ти помогне при затворен зъб. Опитай с Паракофдал - български обезболяващ препарат с добро качество и приятна цена, но като повечето български лекарства неоценен заради това, че е твърде ефтин и не носи достатъчно печалба, а всъщност много добър!

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 12:30 от Кристал

# 38
  • София
  • Мнения: 2 623
Добро утро на всички   bouquet
Учудващо като се събудих нямаше болка -
никаква  Hug Или е трябвало да ме боли
или след доволна порция гърч, горкичкия нерв
е умрял безславно  Joy Ще си направя една
снимка за собствено успокоение Simple Smile
Сега отивам на семинара доволна и щастлива  Hug
Лек и успешен ден на всички   bouquet

# 39
  • Мнения: 6 315
Джулс, радвам се, че те е отпуснало! И мен ме е болял така зъб след пломбиране, защото ровенето в него си е вид травма. След 1 ден всичко беше наред. Но зъболекарката ми каза тогава в никакъв случай да не се жабуря с алкохол. Peace

Общи условия

Активация на акаунт