Има ли спасение от цистита?

  • 25 838
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 830
И аз имам цистит. Лошото е, че ако си имала веднъж, пак може да се появи. Не се лекува напълно. Просто е нужно наличието на някакъв фактор(измръзнали мокри крака, настинка, замърсяване), за да се прояви отново.

Пия около 10 дена антибиотик Цек от 500 мг , пия чай от мечо грозде с половин чаена лъжичка сода бикарбонат вътре и съм ок.

За облекчаване на болките си напълнете бутилка с гореща вода и сложете между краката(може и на корема и на кръста...когато го направя това, направо мед ми капе на душата,,,който го е правил, ще ме разбере).

# 31
  • Мнения: 2 005
Скоро пак бях с цистит , освен , че се лекувам с Ципрофлоксацин , след това през зимния период продължавам да приемам едни билкови таблетки - Цистон  Naughty Това ме спасява Peace

# 32
  • Мнения: 394
Абе хора... Rolling Eyes Когато НЯМАТЕ обостряне на хроничния цистит, имате ли някакви оплаквания и симптоми ? newsm78
Благодаря Simple Smile

# 33
  • Мнения: 22 942
Абе хора... Rolling Eyes Когато НЯМАТЕ обостряне на хроничния цистит, имате ли някакви оплаквания и симптоми ? newsm78
Благодаря Simple Smile
Пишкам често.

# 34
  • Мнения: 394
А имаш ли парене, едно такова неприятно? Confused
И какво разбираш под често пишкане  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 22 942
А имаш ли парене, едно такова неприятно? Confused
И какво разбираш под често пишкане  Rolling Eyes
Парене и болка имам,но вече като работата стане сериозна.В началото усещам лека тежест в яйчниците и позив за есто пишкане,буквално през минути,като успявам да изпишкам само някакви капки.Тогава се усещам и започвам да пия мног вода.От няколко години така спасявам положението.

# 36
  • Мнения: 394
Ясно Wink Значи през останалото време не би трябвало да има проблеми  Thinking...
А това често пишкане от какво се получава, когато си здрава иначе? Питала ли си доктор за това явление Simple Smile
Или най-вероятно пиеш много вода Wink

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 10:09 от РАЛ

# 37
  • Мнения: 3 830
Има и парене и болка. Все едно пишкаш бръснарски ножчета. Последния път до толкова бях изпуснала положението от контрол, че имах адски болки и много кръв при всяко уриниране. Не можеш да не посещаваш тоалетната на буквално всеки 5 минути, иначе направо се напишкваш.
Когато има някаква бъбречна, урологична инфекция, естествената реакцията на организма е да пишка. Когато имате обострен цистит, не можете да задържате, както друг път...просто урината си тръгва сама и не можете да я спрете. По този начин организмът цели очистването си от това, което му пречи.

# 38
  • Мнения: 394
А това не се ли отнася за случаите, когато циститът е обострен?  Rolling Eyes Би трябвало, а и от познати знам, да няма проблеми през останалото време.. Само знам наистина, че има жени, които пишкат често през това въпросното, да го наречем, спокойно време Wink
 newsm78
Някой друг ще сподели ли за въпросните симптоми, ако ги има Simple Smile

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 11:34 от РАЛ

# 39
  • Мнения: 682
Здравейте.И аз съм с хроничен цистит от около 8 години.Като понастина малко и веднага ме заболява.Много е гадно.Аз антибоитици не пия.Пия мн.течности,чай от липа,коса от царевица,прясно изцеден сок от моркови.Когато се влошат нещата,лекувам цистита с хомеопатия.

# 40
  • Мнения: 3 241
И аз имам цистит и на 3 пъти за последните 1,5г. пих антибиотик. Колко е неприятно явно всички знаем.
Аз по принцип пия много течности, но откакто започнаха тези проблеми и направо съм се вманиачила.
Подкрепям напълно съветите на Иленка за предпазване.

Рал, по въпроса за симптомите в моментите, когато нямам криза - не знам дали си внушавам или защото пия много вода - наистина ходя често до тоалетната. Колко често е често - сигурно 7–8 пъти дневно. Но четох доста за цистита и забелязах, че се препоръчва да се ходи редовно до тоалетната, дори да не е наложително Simple Smile

# 41
  • Варна
  • Мнения: 10 791
От 2 дни имам подобни симптоми: често пишкане, макар че няма кой знае какво за уриниране, болки долу в корема (поносими), но снощи ми беше трудничко да заспя от неприятно състояние сякаш в пикочния мехур.

Това ли е цистит? Викога не съм имала подобни оплаквания. Зимата ходя винаги с чорапогащник, боди, спя с чорапи.

Да не би да е просто банална настинка? Днес 3 пъти седях в легенче с топла вода, по-добре се чувствам сякаш. Смятам да си направя отвара от смрадлика и пак така киснене в легенче...  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 394
Ако не ти мине до два-три дни, отивай на лекар. Ама, ако ти изпише лекарства, не ги пий преди да си си изследвала стерилна урина за бактерии + антибиограма. Че мен така половин година ме лекуваха. Ама моето беше друго... Чела съм, че цистит, който се появява за първи път, често минава от само себе си Wink Така че, ако нямаш непоносими болки, кисни се в отвари Simple Smile Другото, което е: желателно е да пиеш и доста течности, например чайчета от мечо грозде, от царевична коса, абе чай! Късмет  Peace и да се оправяш Simple Smile

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 15:24 от РАЛ

# 43
  • Варна
  • Мнения: 10 791
РАЛ, благодаря!  Hug

Докато съм вкъщи тази седмица, ще гледам да съм на топло, да пия чайчета (аз и без друго често пия чай, но черен). И ще се кисна в легена  Crazy пък дано ми се размине.

# 44
  • Мнения: 419
РАЛ, благодаря!  Hug

Докато съм вкъщи тази седмица, ще гледам да съм на топло, да пия чайчета (аз и без друго често пия чай, но черен). И ще се кисна в легена  Crazy пък дано ми се размине.
Опитай се да пиеш билков чай.Избягвай солено,люто,алкохол и газирани напитки(дразнят при пишкане)
На мен ми помага много като си загрея кръста и ми отминава паренето,също ми помагат и таблетките Уринал.

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 23:30 от iveta_

Общи условия

Активация на акаунт